Jump to content
Dogomania

Klub Psa Rasowego???


Lady

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest to nowa inicjatywa. Myślę, że chce zjednoczyć polskie organizacje takie jak PKPR, PFK, ZOND i KHORN zachowując jednak ich odrębność statutową. PKPR i PFK, już należą do organizacji patronackiej czyli F. C. I.

Mi to kojarzy się z podobną akcją z 1983 r. kiedy z połączenia 13 kocich organizacji powstała jedna, w której jednak skład wchodziło 13 klubów z dosyć dużą autonomią.

Dla mnie jest to próba stworzenia równie silnej organizacji jak ZKWP z własną kadrą szkoleniową. Idea jest taka, nie dogadujesz się z ZKWP? Uważasz, że jest przestarzały? Przyłącz się do nas, razem stworzymy nową jakość przy zachowaniu twojej autonomii...

Jestem ciekawy co z tego wyjdzie

Link to comment
Share on other sites

A czy PFK, ZOND czy KHRON w ogóle wiedzą o tym, że coś takiego powstało?

Przeanalizujmy:
PUK powstało poprzesz "umowę" 3 stowarzyszeń:
PKPR - pod kierownictwem p. J.Kosińskiej
Zoopsychologów - j.w.
Treserów - Joanna Hajdyła

Idąc dalej sekretarzem ZG PKPR jest p. M.Matuszak, który jednocześnie pełni funkcje członka GKR w stowarzyszeniu treserów.

Wszystkie 3 stowarzyszenia są ze sobą w jakiś dziwny sposób powiązane. Brak jest informacji o władzach tego związku stowarzyszeń.

[QUOTE]Myślę, że chce zjednoczyć polskie organizacje takie jak PKPR, PFK, ZOND i KHORN... [/QUOTE]

Skoro tak, to dlaczego nie były inicjatorem powstania PUK? A może były, tylko nic nam o tym nie wiadomo. Ponadto trochę dziwnie zachowałaby się PFK jeśli wstąpiłaby w szeregi PUK w sytuacji, kiedy kilka miesięcy temu członkowie jej władz odeszli z PKPR z konkretnych powodów.

Ponadto z wielką chęcią chciałbym zobaczyć sprawozdanie z zebrania założycielskiego no i z walnych zebrań członków/delegatów założycieli :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tak mi przyszło do głowy... W każdym razie, jeśli inne Związki się nie przyłączą, to nie widzę sensu zakładania PUKu [/QUOTE]

Zdecydowanie się zgadzam. Z tego co wiem, to KHRON nie jest zainteresowany współpracą (no nie będę ukrywał) jakąkolwiek współpracą z PKPR. Łatwo się o tym przekonać dzwoniąc do KHRON...

Nie wiem jak PFK i ZOND. Może ty Krzysiek wiesz coś nt PFK - bo chyba tam należysz, hmm? pytam, bo nie wiem :) Jeśli tak, to może jesteś w stanie coś się dowiedzieć od władz.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna uwaga. Jeśli ktoś z tutaj obecnych ma jakikolwiek kontakt z władzami PUK to niech zwróci im uwagę, że deklaracja członkowska, która jest na stronie narusza prawo. Pouczenie o wykorzystywaniu danych musi zawierać informacje nie tylko z zakresu działalności ale musi określać podmiot uprawniony do ich wykorzystywania. Ponadto słowo "działalność statutowa" jest to pojęcie niedookreślone a zgodnie z prawem pouczenie musi być szczegółowe.

Link to comment
Share on other sites

Nie nie należę. Na razie próbuję wywrzeć nacisk na ZKWP, żeby było bardziej przyjazne dla moich poplanów. Szukam Związku nowoczesnego, który pozwoli mi i ludziom którzy będą mi pomagali stworzyć kilka hodowli, których głównym celem będzie hodowanie piesków do pracy psa asystenta i psa przewodnika, oraz pomoże w organizacji szkolenia tych piesków. Sam jeszcze nie działam, bo dopiero buduję domek i nie mam warunków na założenie hodowli, ale hobbystycznie trenuję pieski. Jest to tylko hobby i dlatego szukam kursów, które mnie nauczą profesjonalizmu w tym fachu :)

A tak na marginesie to KHORN nie lubi PKPRu za to, że podebrał im hodowców onków? KHORN jest dla mnie dziwnym związkiem, bo mało informacji zamieszcza w necie, chociaż wiem od innych hodowców, że ma całkiem sporo wystaw i są nawet niezłe.

Edycja: Chyba znam przyczynę, bo wreszcie udało mi się otworzyć ich stronę. Otóż w momencie założenia, czyli w 2001 roku, członkowie KHORNU stwierdzili, że polityka ZKWP tylko szkodzi owczarkom i założyli własny Związek, równocześnie złożyli podanie do Niemieckie Związku Hodowców Owczarka Niemieckiego (SV) o przyjęcie. W podaniu tym ostro skrytykowali ZKWP. SV chyba ich olał, bo list nadal wisi i nie słyszałem żeby zostali przyjęci. Myślę, że olewają PKPR z tego samego powodu dla którego wystąpili z ZKWP.

Link to comment
Share on other sites

tak siedząc dzisiaj nad ustawą prawo o stowarzyszeniach i statutem PKPR doszedłem do ciekawego stwierdzenia. Zadaję sobie pytanie, czy PKPR może być członkiem innych międzynarodowych organizacji kynologicznych? Skąd to pytanie?

Otóż - Art 5 ust 2 ustawy prawo o stowarzyszeniach wspomina o przynależności do międzynarodowej organizacji przez stowarzyszenia NA WARUNKACH OKREŚLONYCH W ICH STATUTACH.
Analizując statut PKPR nie ma ani słowa o możliwości wstępowania w szeregi innych organizacji międzynarodowych, jak to ma się np. w przypadku ZKwP czy PFK, gdzie w ich statutach znajdują się odpowiednie zapisy. Czyżby PKPR złamał prawo o stowarzyszeniach wstępując do ACE i F.C.I.?

Link to comment
Share on other sites

heh - powiem więcej. ACE nie istnieje nawet na papierze :D I wiem to na 99,(9)%. Jak udało mi się dowiedzieć jedyną osobą, która cokolwiek "robi" tam jest p. J. Kosińska. Dania już nie jest w ACE (a we władzach jest jakaś Pani podana niby z Danii). Pan sekretarz Luke Bottemanne też już nie działa w ACE.
Chyba nie zgadniesz, skąd wiem o tym - można tego w dość łatwy sposób dowiedzieć się od samych członków PKPR z dłuższym stażem, którzy znają PKPR od podszewki. Jeśli szukasz potwierdzenia, możesz wysłać do p. Kosińskiej e-maila z prośbą o podesłanie Ci kopii certyfikatu rejestracyjnego. Masz do niego pełne prawo - wynika to z prawa unii europejskiej o swobodnym dostępie do informacji z działalności organizacji pozarządowych non-profit. Ja swoją drogą wyślę zapytanie do ministerstwa w Belgii gdzie niby jest zarejestrowane ACE z prośbą o przedstawienie informacji dotyczących działalności ACE (całe szczęście że akurat tam można napisać po francusku :D) Jeśli uzyskam już odpowiedź, to na pewno zamieszczę ją na tym forum.

Link to comment
Share on other sites

oczywiście azawakh :) jak tylko otrzymam odpowiedź, bez względu na jej treść zamieszczę i oryginał i tłumaczenie pisma które ja wysłałem do Belgii i pisma, które od nich otrzymam.

Wolałbym, aby uzyskana odpowiedź była przychylna ze stwierdzeniem, ze ACE jest zarejestrowane. Ale to, co bezszelestnie krąży wokół członków PKPR nie napawa optymizmem. No, ale nie wyrokujmy za w czasu :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Witam - na początku chce zwrócić uwagę ze nie ukrywam sie i wołałbym by inni którzy sie wypowiadają tez nie ukrywali sie, było by prościej i jaśniej. Zamiast bić tu piane lepiej sie zapytać u źródła. Nie rozumiem intencji niektórych anonimowych opluwaczy. Wystarczy zajrzeć do ustawy by wiedzieć że zrzeszanie się stowarzyszeń jest prawem ustawowym. A tworzenie związków stowarzyszeń tez zapewnia ustawa. PUK został stworzony przez trzy stowarzyszenia i ma szerokie cele działania. Co o tym sądzą przedstawiciele wymienianych stowarzyszeń może lepiej się dowiedzieć u źródeł a nie tworzyć mity i powielać plotki. ACE powstało zgodnie z Belgijskim prawem o czym pewnie wie anonimowy avatar, i nie ukrywamy ze ledwo ciągnie, ale nie ma to teraz większego znaczenia a jego rozpad wywołany został przez niesnaski miedzy Danią i Szwecją o białego owczarka. Jak kogoś to interesuje to zapraszam, do PKPR tam się dowie jak to wygląda. Aktualnie PKPR podobnie jak PFK są członkami F.C.I. w Hiszpanii. W odróżnieniu do PFK my chcemy współpracować ze wszystkimi organizacjami bo mamy określone cele związane z dobrem psów i to spowodowało inicjatywę powołania PUK. Nie jest moim celem przepychanie z innymi organizacjami, jestem dorosłym człowiekiem i to co robie w psim świecie ma mi przynosić zadowolenie i ma wpływać na zmianę stosunku ludzi do zwierząt. Mamy z czego żyć a ile czasu poświęcamy działalności w PKPR to tylko my wiemy. Od prawie 10 lat przywykliśmy do nienawiści, najpierw członków ZKwP a teraz PFK. Szkoda ze wielu założycieli PFK traci energie na mieszaniu w PKPR a nie na tworzeniu swojej organizacji – nie będę przytaczał przypowieści o źdźble w oku. Ocenia to hodowcy i właściciele psów.[/FONT]
[FONT=Tahoma]Cały ten wątek nie prowadzi do niczego, wypowiedzi wielu osób dziwnie przypominaja dyskusje jakie bywały kiedyś na forum PKPR gdy jeden, juz były członek PKPR (a załozyciel PFK) logował się pod wieloma nikami i rozmawiał ze sabą.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomasz Kosiński'][FONT=Tahoma]. Aktualnie PKPR podobnie jak PFK są członkami FCI w Hiszpanii. W odróżnieniu do PFK my chcemy współpracować ze wszystkimi organizacjami bo mamy określone cele związane z dobrem psów i to spowodowało inicjatywę powołania PUK. [/FONT][/QUOTE]

Nawet nie wiedzialam, ze w polskim swiatku az tak sie kotluje :p.
Dlaczego wspomniana jest FCI, zamiast odmiennej F.C.I.? Czy PUK funkcjonuje juz w ramach FCI?

Link to comment
Share on other sites

FCI belgijskie nie współpracuje z nikim, wiecej o tym i o innych sprawach prawnych bylo na konferencji CYNO2010. a materialy sa na stronie [URL]http://www.youtube.com/view_play_list?p=339747FE5CA93980[/URL]
FCI to podobnie jak ZKwP, PKPR, PFK, ZOND, KHRON prywatne organizacje - stowarzyszenia. A tak na marginesie wszystkie dokumenty wydawane przez stowarzyszenia nie mają mocy prawnej wiekszej nież inne prywatne pisma, o czym tez było na konferecji i bedzie w najbliższym numerze naszego kwartalnika.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma jak unikanie tematu :).
Teraz rozumiem, skad czesc ludzi wpuszczana w maliny odnosnie akceptacji w [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2][COLOR=#666666]Międzynarodowej Federacji Kynologicznej ([B]FCI[/B]).[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

To w końcu ACE działa czy się rozpadło? Bo nie ma jasnych informacji ani na stronie ACE ani na innych stronach...

Cieszę się, że jeden z członków władz PKPR zabrał głos na tym forum. Mam nadzieję, że dzięki temu uzyskamy więcej informacji.

Co do różnic pomiędzy F.C.I. a FCI to chyba już było to kilkakrotnie na tym forum przerabiane... dajcie temu spokój.

Link to comment
Share on other sites

Tomasz Kosiński brawo za tą wypowiedź! Wreszcie się odezwałeś i zabrałeś głos w tej sprawie i liczę, że częściej będziesz pojawiał się na dogomanii choćby z racji eliminowania błędów i mitów panujących w polskich światku kynologicznym. To co napisałeś niech wezmą sobie do serca wszyscy anonimowi oponenci demokratycznej kynologii. Jeszcze raz dzięki za głos w sprawie. Naprawę wiele wnosi.

Link to comment
Share on other sites

Ja też dziękuję za odpowiedź :) Zyskał Pan wiele w moich oczach, bo większości ludzi nie chce się wyjaśniać takich rzeczy. Popieram też Pańską inicjatywę, bo zdrowa konkurencja zawsze wychodzi na dobre, dodatkowo lubię mieć możliwość wyboru.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj postanowiłem wysłać e-maila do PKPR kierując go do p. T.Kosińskiego z zapytaniami dotyczącymi działalności ACE. Mam nadzieję, że otrzymam rzetelną informację. Poprosiłem też p. Tomasza o pozwolenie na opublikowanie odpowiedzi na Dogomanii. Czekamy na odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj postanowiłem wysłać e-maila do PKPR kierując go do p. T.Kosińskiego z zapytaniami dotyczącymi działalności ACE. Mam nadzieję, że otrzymam rzetelną informację. Poprosiłem też p. Tomasza o pozwolenie na opublikowanie odpowiedzi na Dogomanii. Czekamy na odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj postanowiłem wysłać e-maila do PKPR kierując go do p. T.Kosińskiego z zapytaniami dotyczącymi działalności ACE. Mam nadzieję, że otrzymam rzetelną informację. Poprosiłem też p. Tomasza o pozwolenie na opublikowanie odpowiedzi na Dogomanii. Czekamy na odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...