Jump to content
Dogomania

Nietypowe zachowanie psa


Sybel

Recommended Posts

Witam,
Mam kundelka, waga około 15 kg, wiek: 5-7 lat (choć w zasadzie nie wiadomo, przybłęda, dwa lata temu wet ocenił go na 5 lat, teraz w salonach i przychodniach oceniają go na 3-4). W zeszły wtorek został ostrzyżony przed zimą. Uwielbia to. Nie wiem, czy ma to związek z jego zachowaniem, czy jest to efekt kłaczków (nie kąpałam go, bo było zimno w domu i wolałam nie ryzykować przeziębienia, dziś wieczorem ląduje w wannie).
Jakie to zachowanie? Otóż potrafi siedzieć godzinami przy balkonie z łbem pod firanką lub bez przykrycia i kiwać głową na prawo i lewo, jakby chciał zobaczyć swój zadek i nie wiedział, z której strony ma zerknąć. Do tego ciągle jakby liże powietrze, macha językiem. Trwa to trzeci dzień. Na spacerach jest nieco bardziej pobudzony niż zwykle, w domu zaś bardzo ospały.
W tym tygodniu nie mogę z nim iść do weta, muszę poczekać na wypłatę, bo po prostu nie mam pieniędzy. Czy ktoś wie, co to może być. Jeśli są to objawy poważnej choroby, wezmę kredyt, choć wolałabym przeczekac.

Link to comment
Share on other sites

niewiem czy dobrze rozumiem ale 3 rzeczy przyszły mi do głowy

1. jeżeli pies interesuje sie okolicami odbytu, to może mieć zapełnione gruczoły okołoodbytowe.

2. jeżeli tylko "potrzasa" głową to może zapalenie ucha.

3. może suka w pobliżu ma cieczkę i pies to wyczuł.


Rut niektóre psy m.in posiadające włos, trzeba strzyc systematycznie. A z pewnością pies nie odczuwa utraty włosa i nie czuje sie zapewne nieswojo.

Link to comment
Share on other sites

Filip był strzyżony juz kilkakrotnie, uwielbia to, a teraz został obcięty w sam raz na zimę, żeby nie zmarznąć. Ilekorć jest w okolicy salonu, automatycznie tam skręca, aż biegnie na miejsce, bo podczas strzyżenia (tak samo, jak podczas kąpieli i innych zabiegów) dosłownie zasypia, rozpływa sie z błogości. Jest regularnie odrobaczany, szczpiony, nie ma pcheł ani innych pasożytów, ma dobrą karmę (uekanuba rano, na obiad ryż z kurczakiem i warzywami), jest wybiegany, śpi na kanapie, żeby nie miał przypadkiem reumatyzmu (mieszkam na parterze, mamy wilgoć w piwnicy i niestety reumatyzm u moich psów sie zdarzył). Boję się, ze moze to być albo zapalenie błędnika, albo choroba powodująca jakieś problemy neurologiczne. Jest to mój szósty pies, widziałam parwowirozę, wgłobienie jelita, udar, zawał, raka prostaty, padaczkę. Takiego czegoś nigdy nie widziałam i nie wiem, co się dzieje. Na razie go obserwujemy.

[quote]1. jeżeli pies interesuje sie okolicami odbytu, to może mieć zapełnione gruczoły okołoodbytowe.

2. jeżeli tylko "potrzasa" głową to może zapalenie ucha.

3. może suka w pobliżu ma cieczkę i pies to wyczuł.[/quote]

1. Ma opróżniane gruczoły, zreszta sam to potrafi.
2. Nie potrząsa, kręci w poziomie na lewo, a potem na prawo, jakby zerkał na boki, troszkę jak te pieski do samochodów z luźną główką,co się tak koszmarnie kiwają.
3. Jest kastratem, w okolicy mieszka jedna siedemnastoletnia wysterylizowana suka i same psy. W domu ma kumpla kastrata, do lipca żyła z nim starsza wysterylizowana suka i nie było nigdy czegoś takiego.

Link to comment
Share on other sites

w takim razie musisz się wybrać koniecznie do weta.


W kwesti finansowej to wiadomo że są rózni weterynarzę, gdyby coś trzeba było zrobić poważniejszego myślisz że nie daloby sie umowic z wetem na zapłate w pozniejszym terminie? Za konsultacje myśle że nie powinniem wziasc opłaty, przynajmniej moja wetka nie bierze za to pieniedzyy.

Link to comment
Share on other sites

Zobaczę jeszcze jutro, jesli będzie bez zmian lub zmiana na gorsze, po prostu poprosze ciotkę o wsparcie, jest samotna, a szaleje za moimi psami, wiec powinna pomóc. Martwię się, raz wet nie zdołał zdiagnozowac, co mojemu psu było, pies cierpiał przez miesiąc, a wet rozkładał ręce. W końcu mój ukochany, pięcioletni dalmat z ulicy umarł mi na rękach i tego baaardzo się boję. Liczyłam na jakiś pomysł, w jakim kierunku go badać przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, lecznicę bardzo dobrą mam, mianowicie Sowę w łodzi.
Co do lizania mebli - Filip nie ma powodów do stresu, nie zostaje praktycznie nigdy sam, nie krzyczę na niego, ma masę zajęć, więc nuda wykluczona. W zasadzie w moim domu psy pomagają we wszystkim, nawet w zamiataniu i podlewaniu kwiatów. Jeśli nikt z domowników się nim nie zajmuje, to zawsze Feliks zaczyna go napastować i ganiają się po domu. Śpi brzuchem do góry, do tego jak kamień, więc raczej czuje się bezpieczny. Psychika to to nie jest... Ostatnio zaczął puszczać mordercze bąki. Przez to skojarzyło mi się, ze może mu jest niedobrze i dlatego tak macha językiem. Brzuch go nie boli, to pewne. Zmiane karmy z hill's na eukanubę zniósł dobrze, było to jakies trzy tygodnie temu, nie wiem, czy to moze mieć wpływ, ale chyba wrócimy do hillsa.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Aneta - Sybel nie logowała się na dogomanii od 2 lat.Może sprobuj wysłać jej maila,klikasz na nick I znajdziesz okienko do wyslania wiadomości.A jesli chodzi o zachowanie Twojego psa - to zaCZĘŁABYM OD RTG CZASZKI,EWENTUALNIE MOZE POTEM REZONANSU.oBJAWY SĄ NIEPOKOJĄCE. (przepraszam za caps'a,nie mam sily juz poprawiać.

Pozdraiwam,M.

Link to comment
Share on other sites

 

Tak też zrobiłam od razu. Napisałam na priv , ale niestety cisza...

Na ten moment Lucky ma stwierdzone początki spondylozy- szczerze mówiąc nie do końca wierzę w tą diagnozę ...

Mieszkam w rejonach Kielc. Za tydzień chce z nim pojechac na Uniwersytet Przyrodniczy do Lublina- słyszałam bardzo dobre opinie na temat weterynarzy tam pracujących.

Na ten moment ataki ustaly- od tygodnia spokój , ale nic nadal nie wiemy.

Badanie krwi- ok

Rtg kregoslupa- początek spondylozy. Trg czaszki nie byl robiony.

Taka na ten moment mam diagnozę.

 

 

Witam.

Wiem, że długo minęło od Twojego postu, ale błagam o kontakt- mój pies ma identyczne ,,ataki"- siada, zaczyna ruszać głową na boki i lize jakby powietrze. Nikt nie wie co to jest. Bardzo Cie proszę o kontakt na priv [email protected].

Z niecierpliwością czekam na jakieś info.

Aneta

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...