Jump to content
Dogomania

Czy borzoj do konia?


alena123

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

I co, Alena, zdecydowalas sie na jakiegos psa? Jezeli nie to ja bardzo polecam dobka. Moj jest cudowny przy koniu, wytrzymuje ogromne dystansy, a jak jestesmy w domu to patrzy na mnie z niedowierzeniem ze juz koniec. Pozatym trzyma sie konia super, nawet jak zobaczy zajaca w lesie to skoczy pare metrow a jak mnie straci z oczu to odrazu wraca bez wolania. Biega przy koniu tylko luzem, bez smyczy, obojetnie czy w lesie czy pomiedzy domami, i ludzmi.
A wzielam go ze schroiniska jako psa doroslego- przedtem mieszkal w miescie w bloku. Trening zajal tylko pare miesiecy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Do koni z pewnością najlepszy będzie dalmatyńczyk ;)

W końcu dalmatyńczyk to długodystansowiec, pies "powozowy", zdający za granica testy z pracy z koniem, przez kilka wieków żył nierozłącznie z koniem, to rasa która słynie ze swoich zdolności porozumiewania się z koniem ;)

I słyszałam od pewnego instruktora jazdy konnej( tam gdzie się uczę),z e dalmatyńczykowe umaszczenie działa uspokajająco na konie - ale tego na 100% nie wiem, bo sama nie testowałam( jeszcze).
Choc podejrzewam,z ę coś w tym jest ;)

Polecam rasę koniolubnym ;)

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f227/o-dalmatynczyku-138421/[/url]

Link to comment
Share on other sites

a moze cos w typie owczarka? bedzie lecialo za koniem i bez przesadnie rozwinietego instynktu lowieckiego ani tez tropienia? kon moze mu sie zdawac byc jego podopiecznym wiec tylko trzeba zeby taki owczarkowiec nie byl zbyt serio i nie podszczypywal ci wierzchowca ani tez nie trykal go glowa (upodobanie briarodw i bouvierow). Nawet border collie by byl udany, taki moze leciec do Afryki i z powrotem i zdazy do domu na kolacje... Schroniskowe krzyzowki borderow powinny byc w schroniskach, duzo ludzi nie ma sily ani czasu zeby takiego atlete zmeczyc dostatecznei, a bez tego bordery umieja byc nie do wytrzymania. Ale na pewno zadna z ras psow mysliwskich - borzoja wlaczajac... Owszem, to byloby jak z Kossaka, rumak, panna w siodle i para chartow, ale w naszych czasach kiedy wloscianie nie klaniaja sie juz dziedzicowi czapka do ziemi, niech ten obrazek pozostanie tylko w rzewnych wspomnieniach bywszych ziemian.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missFunia']a moze cos w typie owczarka? bedzie lecialo za koniem i bez przesadnie rozwinietego instynktu lowieckiego ani tez tropienia? kon moze mu sie zdawac byc jego podopiecznym wiec tylko trzeba zeby taki owczarkowiec nie byl zbyt serio i nie podszczypywal ci wierzchowca ani tez nie trykal go glowa (upodobanie briarodw i bouvierow). Nawet border collie by byl udany, taki moze leciec do Afryki i z powrotem i zdazy do domu na kolacje... Schroniskowe krzyzowki borderow powinny byc w schroniskach, duzo ludzi nie ma sily ani czasu zeby takiego atlete zmeczyc dostatecznei, a bez tego bordery umieja byc nie do wytrzymania. Ale na pewno zadna z ras psow mysliwskich - borzoja wlaczajac... Owszem, to byloby jak z Kossaka, rumak, panna w siodle i para chartow, ale w naszych czasach kiedy wloscianie nie klaniaja sie juz dziedzicowi czapka do ziemi, niech ten obrazek pozostanie tylko w rzewnych wspomnieniach bywszych ziemian.[/quote]

co do bordera...ja bym się tylko obawiała, żeby pies nie zaczął "zaganiać" konia z jeźdźcem. W końcu taka ich rola.

A dlaczego żadna nie z ras myśliwskich?!
Jak to wyżeł nie, chart nie?:-o
Pierwsze słyszę :lol:

Dalmatyńczyk - pies niegdyś myśliwy, z instynktem łowieckim silniejszym niż u przeciętnego psa,a le słabszym niż u psów pracujących,np. setera...
i co dalmat nie jest dobry?
Przecież to rasa [B]do koni[/B] ;)
Mająca specjalne testy z pracy z koniem ( road trial), niestety Polsce jeszcze nie występujące, powszechne za to w USA, Anglii i Szwecji.
To chyba jedna z najbardziej "końskich" ras jak istnieje...:lol:

wiem, że pokrewne dalmatyńczykowi rhodesjan ridgebaki są tez sprawdzone przy koniach ( w stajni gdzie kiedyś jeździłam właściciele mieli dwa wspaniałe ridgebacki ;) )

co do psów w typie onka...będą się chyba nadawać tak jak każdy inny burek...który jest wychowany i nauczony jak powinien zachowywać się przy koniu. raczej nie słyszałam, by miały ku temu jakieś szersze predyspozycje.
( a są rasy które je mają m. in. dalmatyńczyk :cool3: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...