Jump to content
Dogomania

Zakup szczeniaka za granicą


radiesteta

Recommended Posts

To mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość. Chce kupić szczeniaka za granicą ale w obrębie Unii Europejskiej. Niestety poza nie wiem jak się do tego zabrać. W Polsce z tego co wyszukałem jest tylko 1 hodowla tej rasy. Proszę o informację jak się do tego zabrać. Czy Związek Kynologiczny pomaga w takich kontaktach ?

Link to comment
Share on other sites

Hej,

Akurat jestem w temacie, bo sama się zastanawiałam nad sprowadzeniem szczeniaka zza granicy :) Osobiście nie korzystałam z pomocy związku kynologicznego, tylko szukałam hodowli w google, poza tym jest chyba parę stron - międzynarodowych baz hodowlanych. Np, coś takiego:
[url=http://www.eurobreeder.com/]Dog Breeders and Kennels in Europe - eurobreeder.com[/url].

Link to comment
Share on other sites

Niestety Zwiazek Kynologiczny nie pomaga w sprowadzeniu pieska z zagranicy.Sama musisz znalezc hodowle i dogadac sie w sprawie szczeniaka.Czesto znane hodowle wogole nie odpisuja na emeile.Najlepiej to rozejrzec sie za dana rasa na wystawach typu Poznan,Katowice gdzie jest wiecej zagranicznych wystawcow i rozmawiac osobiscie z wlascicielem suki lub reproduktora.Zycze powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Z kupnem szczeniaka z dobrej, cenionej hodowli osoba nie siedząca w rasie, nikomu nie znana może mieć kłopoty.
Szczególnie, że na ogół na psy z takiej hodowli jest kolejka i hodowca sobie wybiera w chętnych, jak w ulęgałkach przysłowiowych.
Natomiast,jeżeli wcześniej nawiązany kontakt owocuje dobrymi stosunkami i
potencjalny nabywca dał się poznać z dobrej strony,to wtedy jest na pewno łatwiej :cool3:

Link to comment
Share on other sites

ZK nie pomaga; trzeba sie tym zając samemu, ale jeśli jest to znana hodowla to nie bedzie łatwo...Polacy maja kiepska opinie za granica i raczej niechetnie sprzedaje sie szczenięta do Polski...
na pewno było by łatwiej Ci zakupic szczenię jesli juz masz własną hodowlę, wystawiasz swoje psy, możesz zaprezentowac strone www swojej hodowli, masz plany hodowlane itp

Link to comment
Share on other sites

ZKwP nie pomaga w niczym, ale mogą pomóc niektórzy działający w nim ludzie; sędziowie i hodowcy, zależy to od ich dobrej woli i czy nie wejdziesz im w paradę :razz:
Poszukaj strony klubowej w ojczyźnie rasy, lub kraju wiodącego w hodowli ,zorientuj się do kogo warto uderzac i uzbruj się a cierpliwośc. Nie wszyscy od razu odpowiadają, ale po jakimś czasie miękną i za jakieś 2-3 lata uda Ci się sprowadzic coś wartościowego :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...