Jump to content
Dogomania

Barf jadlospisy!!!


Charly

Recommended Posts

6 godzin temu, Zarka napisał:

Porcję dzienną wylicza się wg docelowej wagi psa. 

Wiem ale jest to 2-3 % masy dorosłego więc najpierw spróbowałam 2,5% teraz zwiększam do 3%. 

6 godzin temu, Zarka napisał:

 Wg mnie masz zdecydowanie za mało mięsa w stosunku do podrobów. 

Porcje podrobów podzieliłam na rano i wieczór ale to wciąż jest 15%. No i żołądki 20%..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczeniaki jedzą nawet 10% wagi ciala. 2-3% to proporcje dla dorosłego psa. Mój kastrat dostaje 2%.

Masz 15% podrobów i 20% żołądków, które też sa podrobami. To za dużo.Łącznie 15% jest w porządku, z czego wątroba najlepiej przeżuwaczy powinna byc na poziomie nie wyższym niż 5 % podrobów. U ciebie te proporcje sa trochę zaburzone. Spróbuj urozmaicić jedzenie - masz tylko wieprza, kurę i indyka. Możesz dołączyć kaczkę (mięso, szyję, korpus), gęś (podroby gęsie), wołowinę, barana, kozę, konia,królika, dziczyznę (bez dzika), przepiórki cale patroszone, no i ryby (wypatroszone, ale z głowami).  Dodałabym też jajko (codziennie), koniecznie nie zbełtane, tak zeby bialko i żołtko sie nie zmieszaly). Jeśli pies lubi to dodaj owoce i warzywa ( ok. 15% posiłku).

suple - drożdże, algi i olej omega3 (podawane wg producenta), jeśli bez ryb to też trzeba by pomysleć nad suplementacją witD

ryby - dorsz, fladra, halibut, łosoś, okoń, pstrąg, sola, tuńczyk, węgorz.

Ceny tych produktów są kłopotliwe, jeśli kupuje sie w sklepie. Mój pies wazy 35 kg i na jego jedzenie w miesiącu (ok. 18 kg mięsa i podrobów) nie płacę więcej niż 180-200zł. zaopatruję się bezpośrednio w ubojniach lub na zamówieniach grupowych. Tam kupisz wszystko, co sobie wymyślisz z przepiórkami i dziczyzną włącznie. Kupisz też np. łój wołowy, który możesz dorzucić do miski jak jest za chudo.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...