Jump to content
Dogomania

Jaki w ogóle dysk


w-lenka

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 778
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja się zastanawiam w jakie frisbee zainwestować dla mojej Joy?

CS'a po paru rzutach zmieniła w żółte sitko, które przerwała w jednym miejscu i podejrzewam, że jak jeszcze parę razy dorwie to przerwanie to przerwie go na pół :p
a jeśli chodzi o takie z Dog Chow to sprawa ma się prawie tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Jawzy??? Jesli cs'a rozwala, to tylko jawz.
A ja mam pozwolenie na 2 softy, kase tez mam, ale 2 dyski to dla nas chyba za malo za taka cene... Czy moze ktos porownac cs'a i softa?? Bo w cenie softa to wyszłyby ze 2 cs'y.... I wtedy bysmy wziely ze 3 cs'y. Chodzi mi czy za twarde nie są. Bo mała już robi małe dziurki we froscie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']Jawzy??? Jesli cs'a rozwala, to tylko jawz.
A ja mam pozwolenie na 2 softy, kase tez mam, ale 2 dyski to dla nas chyba za malo za taka cene... Czy moze ktos porownac cs'a i softa?? Bo w cenie softa to wyszłyby ze 2 cs'y.... I wtedy bysmy wziely ze 3 cs'y. Chodzi mi czy za twarde nie są. Bo mała już robi małe dziurki we froscie.[/quote]

Jak chcesz, to mogę Ci dać pomacać swoje cs'y :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']Jawzy??? Jesli cs'a rozwala, to tylko jawz.
A ja mam pozwolenie na 2 softy, kase tez mam, ale 2 dyski to dla nas chyba za malo za taka cene... Czy moze ktos porownac cs'a i softa?? Bo w cenie softa to wyszłyby ze 2 cs'y.... I wtedy bysmy wziely ze 3 cs'y. Chodzi mi czy za twarde nie są. Bo mała już robi małe dziurki we froscie.[/quote]

softy sa bardziej miekkie od Csow, bardziej wyginalne . Patrzac "z doswiadczenia" na bernenczyku, ktory ma mocny chwyt i mocno sie szarpie, moge powiedziec ze CSy bardzo szybko sie dziurkuja,tak zupełne na wylot. Moj border ktory ma 3 razy mniejsza głowe od bernenczyka robi przy szarpaniu w nich dziurki na wylot. Soft zyl o wiele dluzej, oddalam go innemu szczeniakowi bez rzadnych dziur na wylot, jedynie byly lekkie wgłębienia. Jawzy sa dla mnie za drogie jakza sztuke, a potrzebuje miec wiecej sztuk, wiec nic o tym dysku nie powiem.
Natomiast moge Ci polecic Hero air/xtra.
Mam je juz z 2-3 miesiace i nie ma w nim zadnej dziury na wylot, jedynie lekkie wgłębienia.szarpie sie nimi i bernenczyk i border i obydwa wisza na nim w powietrzu (no bernenczyk troche nizej:lol:). Sa dosyc elastyczne, na pewno bardziej od CSow.
wlasnie sobie obejrzalam dyski i moj najlepiej wygladajacy Cs, ktorego mamnieclay miesiac, po treningach tylko z borderem, wyglada 3 razy gorzej niz najbrdziej zniszczony hero, ktore mam 2-3 miesiace, po treningach z obydwoma psami.

Link to comment
Share on other sites

a ja cs'ów nie polecam :roll:
Mam swoje 4 dni i dużo dziur na nich.
Psa mam z silnym uściskiem, ale bez przesady, żeby aż tak się dziurkowały :roll:

[B]
prittstick[/B] spróbuje i ja tych Hero, może będą bardziej wytrzymalsze :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja zamówiłam mojemu briardowi dwa CS, do tej pory ćwiczyliśmy na gumowcu z Trixie ( stan nadal super) do szarpania świetny, ale lata słabo. Psisko ładnie łapie rollery i super skacze do frisbee z ręki. Teraz zaczniemy z CS trenować a potem pomyślimy.
Pozdrawiam ( bardzo przydatny temat )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zaczynam z moją psicą frisbować :D Mam cs'a po ONku, trochę zniszczony i podziurkowany ale na rollerki dobry bo akurat jesteśmy na tym etapie (tzn rollerków ;)). Nie chwyta go jednak mocno, potem niesie jakby koniuszkami zębów a jak próbuje go złapać z mojej ręki to też łapie delikatnie. A chwyt to ona raczej mocny ma, bawimy się sznurowym gryzakiem i wisieć na nim potrafi więc nie sądzę żeby dysku mocno nie potrafiła złapać, cs jest chyba dla niej za twardy i ją to zniechęca :hmmmm:. Zastanawiam się nad kupnem nowego, bardziej miękkiego dysku (przynajmniej na nasze początki z frisbee) ale budżet mam ograniczony i na jawzy mnie nie stać :cool3: Myślę o [SIZE=2][URL="http://www.daktari.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=24&category_id=52&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=29"] [U]SofFlite[/U] [/URL] albo [URL="http://www.daktari.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=717&category_id=52&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=29"] [U]Frost Bite.[/U][/URL]
Bardziej ten pierwszy mnie korci. Chyba wytrzymalszy ale również elastyczny. Nie wiem :hmmmm: Który polecacie bardziej dla początkującego psa o delikatnym pysku a mocnym chwycie? ;)


[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kilka słów dla entuzjastów Jawzów. To bardzo wytrzymałe dyski, ale trzeba o nich coś wiedzieć. Są cięższe od CS-ów.
O ile CS "zawisa" w powietrzu (podobnie jak Fastback, Hero Air, Hero 235), to o Jawzie trudno to powiedzieć z pełnym przekonaniem. Rzucając jawzem dłuższe floatery backhandy należy liczyć się, ze spadnie on szybciej niż wymienione wcześniej w nawiasach dyski. Jest to częsty problem spotykany przeze mnie na seminariach, psy często nie potrafią złapać jawza zanim spadnie, po jakimś czasie nawet nie próbują łapac w powietrzu.
Jeśli już ćwiczysz z jawzami i udaje się osiągnąc zadowalające rezultaty, rób to też na zawodach. Teraz już można używac tych dysków. Jeśli ćwiczysz na treningach Jawzami, a na zawodach bierzesz Fastbacki dostarczone przez Dog Chow, pies bedzie zdezorientowany. Spodziewając się szybkiego opadania pies będzie przebiegał pod lecącym dyskiem. Widziałem to wielokrotnie.
To samo dotyczy dysku Superhero.
Wyjątkiem wśród dysków polimerowych jest Eurablend Ma większą średnicę niż fastback i, mimo, że jest cięższy, zawisa w powietrzu podobnie jak on.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drado']kilka słów dla entuzjastów Jawzów. To bardzo wytrzymałe dyski, ale trzeba o nich coś wiedzieć. Są cięższe od CS-ów.
O ile CS "zawisa" w powietrzu (podobnie jak Fastback, Hero Air, Hero 235), to o Jawzie trudno to powiedzieć z pełnym przekonaniem. Rzucając jawzem dłuższe floatery backhandy należy liczyć się, ze spadnie on szybciej niż wymienione wcześniej w nawiasach dyski. Jest to częsty problem spotykany przeze mnie na seminariach, psy często nie potrafią złapać jawza zanim spadnie, po jakimś czasie nawet nie próbują łapac w powietrzu.
Jeśli już ćwiczysz z jawzami i udaje się osiągnąc zadowalające rezultaty, rób to też na zawodach. Teraz już można używac tych dysków. Jeśli ćwiczysz na treningach Jawzami, a na zawodach bierzesz Fastbacki dostarczone przez Dog Chow, pies bedzie zdezorientowany. Spodziewając się szybkiego opadania pies będzie przebiegał pod lecącym dyskiem. Widziałem to wielokrotnie.
To samo dotyczy dysku Superhero.
Wyjątkiem wśród dysków polimerowych jest Eurablend Ma większą średnicę niż fastback i, mimo, że jest cięższy, zawisa w powietrzu podobnie jak on.[/quote]
Dziękuję za radę. Też zauważyłam to zjawisko.Ćwiczymy na CS-ach jednak. ale Jazw się jeszcze może przyda. Jawz zostal do rollerów.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Mam 7 miesięczną suczkę rasy Jack Russell Terrier i chcemy zainwestować w jakiś lepszy dysk, ponieważ w gumowym z trixie zrobiła dziurę po pierwszej zabawie,a po kilku dniach zostały z niego strzępy :shake: :shake: :shake: :roll: :roll: :roll:
Mała uwielbia frisbee potrzebowała 5 minut zeby zrozumiec o co cho :diabloti:
Jest skoczna ma niecałe 30 cm w kłębie i dzisiaj prawie wskoczyła na stół :lol:
POMOCY! JAKI DYSK DLA NAS???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...