Jump to content
Dogomania

Premium Edge - zna ktoś?


Aten@

Recommended Posts

jak w tytule :) zamówiłam dziś mały worek na spróbowanie ([URL="http://www.e-karma.pl/pl/kat/434/Premium-Egde-Skin--Coat-Salmon-Potatoes--Vegetables"]Premium Egde Skin & Coat Salmon, Potatoes & Vegetables[/URL]), bo młodsza suka nie bardzo przyswaja Pro Plana :( jutro karma będzie u mnie, ale jestem ciekawa, czy ktoś zna ją z doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek'][URL]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1181&cat=4[/URL][/quote]
4 gwiazdki, całkiem nieźle :) choć akurat bardziej mnie ciekawią opinie ludzi, którzy używali tej karmy, choć pewnie nie ma takich osób :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aten@']4 gwiazdki, całkiem nieźle :) choć akurat bardziej mnie ciekawią opinie ludzi, którzy używali tej karmy, choć pewnie nie ma takich osób :([/quote]

Ona chyba dopiero została wprowadzona w Polsce. Można by poszukać na zagranicznych forach co ludzie o niej sądzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']A w czym to przeszkadza? :razz:[/quote]
starsza suka uwielbia gryźć, jak ma małe granulki, to co któryś uda jej się rozgryźć i w zasadzie to ona połyka karmę, a nie gryzie. Poza tym, zauważyłam, że niechętnie je karmę z małymi granulkami. Młodsza będzie miała to samo, bo jak do mnie przyjechała, to dostałam Hill'sa, a tam były też małe granulki i ona je wciągała jak odkurzacz. Teraz obie mają duże granulki i ładnie gryzą podczas jedzenia.

no nic, jakoś przemęczą ten worek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aten@']starsza suka uwielbia gryźć, jak ma małe granulki, to co któryś uda jej się rozgryźć i w zasadzie to ona połyka karmę, a nie gryzie. Poza tym, zauważyłam, że niechętnie je karmę z małymi granulkami. Młodsza będzie miała to samo, bo jak do mnie przyjechała, to dostałam Hill'sa, a tam były też małe granulki i ona je wciągała jak odkurzacz. Teraz obie mają duże granulki i ładnie gryzą podczas jedzenia.

no nic, jakoś przemęczą ten worek.[/quote]
Angielskie karmy mają małe granulki... Mój je Diamonda i też byłam przerażona granulkami, ale zaczął ładnie gryźć po kilku posiłkach i najważniejsze - karma mu smakuje, więc w wielkości granulek nie widzi problemu :evil_lol:
Tam samo małe granulki ma Nutra Gold rybna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Angielskie karmy mają małe granulki... Mój je Diamonda i też byłam przerażona granulkami, ale zaczął ładnie gryźć po kilku posiłkach i najważniejsze - karma mu smakuje, więc w wielkości granulek nie widzi problemu :evil_lol:
Tam samo małe granulki ma Nutra Gold rybna.[/quote]
wiem, swego czasu przerabiałam Diamonda, Atena (bo wtedy miałam tylko jedną sukę) grymasiła, ale z braku laku jadła. Fakt - służyła jej ta karma, zjadła chyba 3 x 16kg, ale w końcu zrezygnowałam z niej skuli tych granulek.

EDIT:
Dodam jeszcze, że mimo wszystko Diamond miał większe granulki :( (mówię o wersji Adult Lamb, bo wersja Adult Beef miała chyba takie same ciupki jak Premium Edge)

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze wrażenie po zjedzeniu - młoda oszalała, wciągnęła michę jak odkurzacz, nawet nie gryząc :( starsza również zjadła całą porcję, nawet udało jej się coś pochrupać, ale widać, że to nie było to, bo łaziła szukając poprzedniej karmy :(

Link to comment
Share on other sites

Wracając do karm,to wszystkie o których napisaliście to karmy z USA a nie Angielskie,a w USA większośc karm ma małe granulki,z bardzo prostego powodu.Psy które jedzą łapczywie i łykają karmę nie gryząc ,łatwiej przyswajają małe granulki,i szybciej są rozpuszczane przez soki trawienne,dodatkowo zminimalizowane jest udławienie się łapczywie jedzącego psa.
Ja karmię Diamondsem Lamb&rice dla szczeniaków dużych ras,i Nutrą Gold Breeders Bag i kazda z nich ma malutkie granulki.Przyzwyczaiłem wszystkie 4 psy od małego do tego typu granulek i jest ok.
Premium EDGE,to karma która cieszy się dużym zaufaniem w USA,i nie jest sprzedawana na stacjach benzynowych.
Pozdrawiam.:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

JA zamówiłam tą karmę , faktycznie granulki jak 10 groszówki ;) ale moim prosiakom to akurat nie przeszkadza , przeciwnie - super że są małe kuleczki.Chrupią każdą osobno :evil_lol:
dużo jeszcze nie powiem na temat tej karmy , gdyż dostały ją dopiero dwa razy ..
Plusy są takie
-małe granuli
-karma mało pachnąca - czyli prawie bezwonna , co dla Frania jest genialne , bo on zjadał tylko wietrzone karmy .. jak coś za mocno pachniało , nie ruszył.

moje niejadki jakoś to jedzą - na razie
kupy po zmianie karmy , bez zmian .. malutkie , zwarte , bezzapachowe
czyli karma nie ma śmieci w sobie ..

oby smakowała i oby wystarczyła kalorycznie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

zużyłam już prawie 2 worki 9kg. Suki jedzą chętnie, w dalszym ciągu kupki są ok i nie ma gazów, ale... niestety pojawił się paskudny zapach z pyska u obu, pogłębiający się z każdym dniem. Na dworze suki szaleńczo szukają grubej trawy, widocznie coś z żołądkiem po tej karmie jest nie tak :(

Link to comment
Share on other sites

noo bo pies jest raczej mięsożerny niż rybożerny :p
właśnie też się zastanawiam , ile można na tym psy pociągnąć ..
bo jednak sama ryba , to nie bardzo ... no chyba że coś z mięcha dodawać :hmmmm:

u mnie tak po Diamond było , nie dość że kupy jak u krów , to i trawą się napychały , koniec z karmą było , jak mi jeden pies swoją kupę zjadł :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']noo bo pies jest raczej mięsożerny niż rybożerny :p
właśnie też się zastanawiam , ile można na tym psy pociągnąć ..
bo jednak sama ryba , to nie bardzo ... no chyba że coś z mięcha dodawać :hmmmm:

u mnie tak po Diamond było , nie dość że kupy jak u krów , to i trawą się napychały , koniec z karmą było , jak mi jeden pies swoją kupę zjadł :shake:[/quote]
Ryba jest pełnowartościowym białkiem, mój pies jechał na rybach i karmie rybnej ok 6 miesięcy i nie było problemu. Plus taki, że jej się niczym nie utuczy jak kurczaczka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Zdania są podzielone ... no i to że każdy pies inny ;)
Ja unikam jak mogę karm kurczakowych , sama też nie przepadam za kurakami. .. ogólnie jakość mięsa jest straszna ... no żeby ze schabowego woda wylatywała podczas smażenia :shake:

oby jadły TO i nie było jazd ...

plus tej karmy na pewno taki , że nie wali jak z centrali rybnej :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

My też dziś dostaliśmy tę karmę:multi:
jeszcze nie testowalismy, ale mam nadzieję że podpasuje niejadkowi!
a do tego dostaliśmy też próbki Adult Dog lamb, rice & vegetables:razz:
na stronie jeszcze nie ma tej wersji, ale pewnie wkrótce się pojawi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

widzieliście, sprowadzili dwa nowe rodzaje Premium Edge - [URL="http://www.e-karma.pl/pl/kat/437/Puppy-Large-Breed-Lamb-Rice--Vegetable"]Puppy Large Breed Lamb, Rice & Vegetable[/URL] i [URL="http://www.e-karma.pl/pl/kat/439/Adult-Dog-Lamb-Rice--Vegetables"]Adult Dog Lamb, Rice & Vegetables[/URL] :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...