Jump to content
Dogomania

Premium Edge - zna ktoś?


Aten@

Recommended Posts

  • 1 month later...

ja miałam ok 5 kg tej karmy. Psu absolutnie nie smakowała, jadł tylko wtedy gdy już był mocno przegłodzony. teraz próbuje ją skarmić na spacerach, ale kiepsko mi to idzie, bo mój pies ja po prostu wypluwa, a nasze znajome psy z parku patrzą na mnie jak na wariata jak próbuję im dać -a one jak są w stadzie zjedzą wszystko:evil_lol: słowo daje że nie znalazłam psa któremu by ta karma smakowała
Zastanówcie się zanim kupicie duży worek kupicie bo naprawdę jest duże prawdopodobieństwo że psu nie będzie smakowało

Link to comment
Share on other sites

Moje oba wciągają rybną wersję bez problemów. Starsza suka, bo lubi rybę, a młody okazyjnie, jak dopadnie resztek w jej misce. Na spacerach jako smaczki też wchodzą. Więc może to zależy od rodzaju karmy no i od psa... Dobre jest to, że jeśli się poprosi, to ekarma wysyła sporo próbek więc można spróbować.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='olinafm']
Zastanówcie się zanim kupicie duży worek kupicie bo naprawdę jest duże prawdopodobieństwo że psu nie będzie smakowało[/quote]

To że temu czy innemu psu karma nie smakuje to nie znaczy ze jest zła.
Kupuję Premium Edge w wersji rybnej i baraniej dla 2 psiaków i im smakuje. Podobnie jak Diamond Naturals.

Trzeba popróbować, bo każdy pies ma swój smak ;) a PE jest dobrej jakości karmą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

która karme wybrac??

[U][B][I]CHICKEN SOUP Large Breed Adult[/I] [/B][/U]

[B]Skład :[/B]
Kurczak, indyk, mączka z mięsa kurczaka, kasza perłowa, ryż biały, płatki owsiane, pełny niełuskany ryż brązowy, proso, tłuszcz z kurczaka (konserwowany witaminą E), słodkie ziemniaki (bez części zielonych), kaczka, łosoś, jaja proszkowane bez skorupki, siemię lniane, naturalny smak i zapach z kurczaka, mączka z mięsa ryb, algi, marchew, fasolka, jabłka (bez gniazd nasiennych), pomidory, borówka amerykańska, szpinak, odtłuszczone mleko w proszku, sproszkowana żurawina, ekstrakt z rozmarynu, nać pietruszki, glukozamina, Enterococcus faecieum, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract, suszony korzeń cykorii, chondroityna, L-karnityna, wyciąg z juki Schidigera, tiamina, biotyna, ryboflawina, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.

[B]WARTOŚĆ ENERGETYCZNA[/B] 3.566 kcal/kg

Białko 23,0%, Tłuszcz 13,0%, Błonnik 4,0%, Wilgotność 10,0%

[B]Zawartość minerałów w 1 kg karmy:[/B]

Wapń 1,5%, Fosfor 1,0%, Sód 0,3%, Cynk 150 mg/kg,Miedź 15 mg/kg, Selen 0,4 mg/kg, Magnez 15 mg/kg

[B]Zawartość witamin w 1 kg karmy:[/B]

witamina A 16.500 j.m./kg, witamina D3 850 j.m./kg, witamina E 300 j.m./kg, tauryna -----

[B]Kwasy tłuszczowe:[/B]

omega – 6 2,2%
omega – 3 0,4%

[B]Dodatki na stawy:[/B]

glukozamina 1.000 mg/kg
chondroityna 250 mg/kg

[B]Dawkowanie[/B] 437 gram

[B][I][U]DIAMOND NATURALS Lamb Meal & Rice Adult Dog (RASY SREDNIE)[/U][/I][/B]

Mączka z baraniny, pełny niełuskany ryż brązowy, kasza perłowa, mączka z mięsa ryb, tłuszcz z kurczaka (konserwowany witaminą E), suszone jajko, pulpa buraczana, siemię lniane, naturalny zapach, drożdże browarnicze, tiamina, biotyna, kwas foliowy, wszystkie witaminy i minerały w formie chelatowej zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.

[B]Analiza :[/B]
Białko 23,0%, Tłuszcz 14,0%, Błonnik 2,1%, Wilgotność 10,0%

[B]Zawartość minerałów w 1 kg karmy:[/B]

Wapń 1,8%, Fosfor 1,1%, Sód 0,25%, Cynk 160 mg/kg, Miedź 15 mg/kg, Selen 0,2 mg/kg, Magnez 0,11%

[B]Zawartość witamin w 1 kg karmy : [/B]

witamina A 16.500 j.m./kg, witamina D-3 800 j.m./kg, witamina E 150 j.m./kg

[B]Kwasy tłuszczowe:[/B]
omega – 6 2,2%
omega – 3 0,4%

[B]DAWKOWANIE[/B] 376 gram

[B][I][U]NUTRA GOLD dla wszystkich ras[/U][/I][/B]

Mięso z kurczaka (20%), mączka z mięsa kurczaka, mąka ryżowa (18%), kukurydza, mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli), jaja, pulpa buraczana, siemię lniane, środki wspomagające trawienie pochodzenia drobiowego, drożdże browarniane, glukozamina, chondroityna, witaminy i minerały.

Analiza:

Białko 30,0%, Tłuszcz 20,0%, Błonnik 3,0%, Wilgotność 10,0%

[B]Zawartość minerałów w 1 kg karmy:[/B]

Wapń 1,0%, Fosfor 0,8%, Sód 0,3%, Cynk 150 mg/kg, Miedź 28 mg/kg, Selen 0,25 mg/kg, Magnez 0,09%
[B]
Zawartość witamin w 1 kg karmy:[/B]

witamina A 10.000 j.m./kg, witamina D3 750 j.m./kg,witamina E 75 j.m./kg

[B]Kwasy tłuszczowe:[/B]

omega – 6 0,5%
omega – 3 3,3%

[B]dodatki na stawy:[/B]

glukozamina 300 mg/kg
chondroityna 100 mg/kg

[B]Wartość energetyczna:[/B] 4.004 kcal/kg

[B]DAWKOWANIE[/B] 302 gram

[B][I][U]PURINA PRO PLAN ADULT LARGE BREED ATLETIC [/U][/I][/B]


[B]Składniki[/B]
Jagnięcina (19%), ryż (17%), kukurydza, odwodnione białko drobiowe, gluten kukurydziany, tłuszcz zwierzęcy, wątroba, odwodnione białko łososia, pulpa buraczana, suszone jaja, fosforan wapnia, olej rybny, drożdże,

chlorek potasu, chlorek sodu,

[B]związki mineraln[/B]e: L-lizyna, DL-metionina, miedź (jako siarczan miedzi) 12 mg/kg, cynk (jako siarczan cynku) 200 mg/kg

[COLOR=Red]witamina A 21000 j.m./kg[/COLOR] za dużo :-(, witamina D3 1600 j.m./kg, witamina E 280 mg/kg, witamina C (kwas askorbinowy) 100 mg/kg, witaminy z grupy B 200 mg/kg, tauryna 1000 mg/kg.

[B]Analiza składu [/B]
Białko 29%, tłuszcz 19%, popiół 7%, włókno 2%, wapń 1,2%, fosfor 1%, wilgotność 8,5%.

[B]Dawkowanie[/B] 450 gram

[B][I][U]PREMIUM EDGE ADULT DOG LAMB & RICE & VEGATABLES[/U][/I][/B]

Baranina, mączka mięsna z baraniny, pełnoziarnisty ryż brązowy, kasza perłowa, płatki owsiane, kasza jaglana, jaja, biały ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanina tokoferoli), ziemniaki, przecier pomidorowy, siemię lniane, mączka mięsna z ryb oceanicznych, naturalny zapach, suszony korzeń cykorii, tauryna, glukozamina, wodorosty (kelp), marchew, zielony groszek, jabłka, pomidory, borówka amerykańska, szpinak, odtłuszczone mleko w proszku, sproszkowana żurawina, ekstrakt z rozmarynu, nać pietruszki, wyciąg z juki Schidrigera, L-karnityna, chondroityna, Enterococcus faecieum, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract, tiamina, kwas askorbinowy, biotyna, kwas foliowy, wszystkie witaminy i minerały w formie chelatowej zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.

[B]Analiza :[/B]

Białko 21,0%, Tłuszcz 12,0%, Błonnik 3,0%, Wilgotność 10,0%

[B]Zawartość minerałów w 1 kg karmy[/B]

Wapń 1,1%, Fosfor 0,9%, Cynk 50 mg/kg, Selen ,4 mg/kg

[B]Zawartość witamin w 1 kg karmy :[/B]

witamina E 300 j.m./kg

tauryna 0,1 %

Reszta witamin ???

[B]Kwasy tłuszczowe : [/B]

omega – 6 1,7 %, omega – 3 0,3%

Dodatki na stawy :

glukozamina 300 mg/kg, chondroityna 100 mg/kg

[B]Dawkowanie[/B] 327 gram

[B][I][U]Premium Edge Skin and Coat Salmon, Potatoes & Vegetables[/U][/I][/B]

Mięso z łososia, mączka z mięsa ryb oceanicznych (jako źródło oleju rybnego), ziemniaki, zielony groszek, kasza perłowa, jęczmień, proso, jaja, płatki owsiane, olej roślinny canola, przecier pomidorowy, naturalny aromat, siemię lniane, suszony korzeń cykorii, glukozamina, kelp (wodorosty), marchew, jabłka, pomidory, borówka, szpinak, odtłuszczone mleko w proszku, sproszkowana żurawina, wyciąg z rozmaryn, nać pietruszki, wyciąg z juki Schidigera, L-karnityna, chondroityna, Enterococcus faecieum, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract, tiamina, biotyna, kwas foliowy oraz witaminy i minerały w formie chelatowej

Białko 25,0%, Tłuszcz 14,0%, Błonnik 3,0%, Wilgotność 10,0%


[B]Zawartość minerałów w 1 kg karmy[/B]

Cynk 150 mg/kg, Selen 0,4 mg/kg

[B]Zawartość witamin w 1 kg karmy :[/B]

witamina A 15.000 j.m./kg, witamina E300 j.m./kg

[B]Kwasy tłuszczowe : [/B]

omega - 6 2,5 %, omega -3 0,5%
[B]
Dodatki na stawy: [/B]

glukozamina 300 mg/kg, chondroityna 100 mg/kg

[B]dawkowanie[/B] 327 gram

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Yyy.. tą, która najbardziej podpasuje psu? ;)

Mój pies był przez ponad rok na Diamond Naturals Lamb, teraz je drugi worek Premium Edge Salmon.
Obie super, tylko po Premium Edge ma "twardsze dowody" :evil_lol:[/quote]

No tak ale nie wiem która podpasuje.
Do teraz młoda była na Intenstinalu - wszystko się unormowało więc chcę zmienić ze względu na konserwowanie royala.
Układ pokarmowy wrócił do norma ale za to skóra i sierść się posypała.
Która karma będzie łagodna dla przewodu pokarmowego i poprawi wygląd skóry i sierści ??

Waham się pomiędzy Diamond Naturals - tylko to jest dla średniaków a ona jest large, a premium Edge....

Diamond Naturals i Premium Edge są wielkościowo podobne do royal intenstinal czy mniejsze ??

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jaki jest Royal wielkościowo, ale te karmy mają dość małe granulki. Nero waży ponad 40kg i na Diamondzie było dawkowanie dla tej wagi. Nie wiem jaki jest Twój.

Nero jest alergikiem, sierść po tych karmach u niego jest super. Różnicy w tym, po której bardziej nie widzę ;) Biegunek żadnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Nie wiem jaki jest Royal wielkościowo, ale te karmy mają dość małe granulki. Nero waży ponad 40kg i na Diamondzie było dawkowanie dla tej wagi. Nie wiem jaki jest Twój.

Nero jest alergikiem, sierść po tych karmach u niego jest super. Różnicy w tym, po której bardziej nie widzę ;) Biegunek żadnych.[/quote]

Royal nie jest duży.

Zdjęcie pożyczone z wątku wielkość granulek :

[IMG]http://img234.imageshack.us/img234/6798/img2939ww2.th.jpg[/IMG] ROYAL CANIN INTENSTINAL

[IMG]http://img510.imageshack.us/img510/636/zdjcie021ed8.jpg[/IMG]

Jeżeli nie wolno kopiować z innego wątku proszę napisać bo nie wiem :oops::oops:

Mam wrażenie że premium edge jest ciut większy od Royala.

Sucz gryzie ładnie granulki nawet małe.

Sucz waży 35 kg.

Chyba zamówię premium edge z rybką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...