Jump to content
Dogomania

Trymer na zyletke, wasza ocena


Saint

Recommended Posts

Saint, tak jak napisała Pani Bosmanka, ten trymer zupełnie nie nadaje się do sierści szorstkowłosego teriera, któej absolutnie nie powinno się ciąć. Natomiast nie potrafię Ci powiedzieć, czy nadaje się do sierści spaniela - którą jednak trochę się tu i ówdzie przycina. Najlepiej poradź się hodowcy, tu na forum w dziale spanieli, lub kogoś wystawiającego ładne spaniele na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...i co tu Ci Saint powiedzieć,żeby było mądrze... :wink:

Może tak - używam czasami takiego śmiesznego urządzenia (ale to jest plastikowe i na zwykłą żyletkę) do "zrobienia" szyi z przodu (ten trójkąt do mostka) - do tego trzeba mieć trochę wprawy,ale efekt jest super (nawet kiedyś mój szef sekcji pytał czym tak ładnie zroblam szyjkę Carmelci :lol: ).

Kilka razy juz oglądałam w sklepie ten trymer,który pokazałeś,ale szczerze mówiąc jakoś mnie nie przekonuje..... :-?

Nie wiem,czy Ci pomogłam..... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może taki na zwykłą żyletkę do czegoś może się przydać , ale ten to nawet nie ma żyletki tylko taki jakby nożyk, który jest tępy. Naprawdę odradzam.
Ten, który ja używałam, to akurat miał ten nożyk bardzo ostry i to był właśnie jego problem. Do trymowania terierów nie chcesz ostrego, bo ostry tnie włos. Do terierów używa się wyłącznie tępych trymerów - niektóre trzeba tępić przed użyciem, inne - tępi z góry producent.
Link to comment
Share on other sites

Może tak - używam czasami takiego śmiesznego urządzenia (ale to jest plastikowe i na zwykłą żyletkę) do "zrobienia" szyi z przodu (ten trójkąt do mostka) - do tego trzeba mieć trochę wprawy,ale efekt jest super (nawet kiedyś mój szef sekcji pytał czym tak ładnie zroblam szyjkę Carmelci :lol: ).

A mozesz mi przyblizyc to urzadzenie? Moze jakies foto? Przydaloby mi sie do szyji moich goldkow. Dzieki :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

na www.grotgroom.com są różne rzeczy do trymonaia i strzyzenia o wiele taniej niz w karusku karusek to drogi sklep jeden z najdrozszych w interneciwe więc lepiej szukań tanszych:) na www.grotgroom.com jest to samo w lepszych cenach:) a ma pytaie poza konkuirsem, spaniele się trymuje? kiedys wlasnie gdzies tak czytałam, ale zdziwiłąm sie bo myślałam, ze tylko szorstkowłose sie trymuje a cocer chyba taki nie jest... :roll: zgłupiałam...

Link to comment
Share on other sites

moze przytoczę części wypowiedzi Maszy z innego tematu "Trymowanie? Czy aby rzeczywiście trzeba? "

"na Boga, oczywiscie, ze cockery sie trymuje, no co wy, jedwabista siersc uzyskuja wlasnie po takim zabiegu, nie sa takie, niestety, same z siebie. Mango, najlepiej chociaz na 1 raz umowic sie z fryzjerem , najlepiej takim, ktory przygotowuje wlasnie cockery do wystaw, pokaze Wam...."

ja też popieram, oczywiscie, że sie trymuje, nawet w jednej książce o spanielach jast napisane jak i gdzie sie trymuje

a sierść spanieli nie jest tak do końca jadwabista tak jak np. yorka

spaniele mają dwa rodzaje włosa: podszarstek i włos okrywowy dość twardy, ale nie tak jak np. usznaucera; oba lubią wypadać i to czasem bardzo intenywnie :)

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się ,że trymery na żyletke nie sa najlepszym pomyslem chociazby dla tego,ze zamiast wyskubywac wlos mogłyby go tylko scinać.

ja mam sznaucerkę i trymuje ją trymerkiem Trixi za ok 30 zl. Zdaję się ,że to jest trymer polecany np. do uszkow setera czu spaniela.

U nas sprawdza się na sznaucerku ( podszerstek)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...