Jump to content
Dogomania

Czy Wasze psy mają jakieś fobie?


Guest Rusty

Czy Wasze psiaki mają jakieś fobie ?  

877 members have voted

  1. 1. Czy Wasze psiaki mają jakieś fobie ?



Recommended Posts

Sunday grzebienia :lol: nieprzyjemnie jej się kojarzy, długie ma te kudły i zawsze się jakiś kołtunik wredny trafi. Jak zobaczy grzebień w mojej ręce to robi minę w stylu "Mnie tu w ogóle nie było" i tak boczkiem boczkiem do klateczki. Poza tym nie lubi dźwięku dmuchania w szyjkę od butelki, nie mam pojęcia dlaczego.

A Vigo miewa okresowo najrozmaitsze fobie, które potem mijają, samoczynnie, albo przy mojej wydatnej pomocy. Do takich bardziej dziwacznych można zaliczyć stoiska zoologiczne na wystawach (w Poznaniu nie bał się hali, tłumów, ruchomych schodów, za to kącik handlowy przerażał go niemożebnie. Dopiero serniczek go trochę przekonał, że to fajne miejsce), drabina metalowa (potem mu przeszło i nawet się na jedną wdrapał), dźwięk spuszczanych żaluzji (tu się musiałam trochę napracować i w efekcie mam psa, który na dźwięk żaluzji pędzi z drugiego pokoju, bo na pewno zaraz będą karmić :lol:).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ciekawi mnie fakt, że przez ponad rok nie odkryłam żadnej fobii u mojego psiaka. poprostu nie ma rzeczy, zjawiska ani sytuacji w której odczuwa lęk.
uwielbia fajwerki - czasami spekulujemy, że sam mógł by je puszczać ;)
burza, rowery, samochody, ludzie, tłumy, nic. znajomy nazwał go żartobliwie - 'drewno' ;)
może w przyszłości coś się u niego ujawni. osobiście mam nadzieje iż to nie nastąpi :) no bo po co ma się chłopak stresować ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Esfera']ciekawi mnie fakt, że przez ponad rok nie odkryłam żadnej fobii u mojego psiaka. poprostu nie ma rzeczy, zjawiska ani sytuacji w której odczuwa lęk.
uwielbia fajwerki - czasami spekulujemy, że sam mógł by je puszczać ;)
burza, rowery, samochody, ludzie, tłumy, nic. znajomy nazwał go żartobliwie - 'drewno' ;)
[/quote]

Mam podobnie bezproblemą gordonkę..My mówimy .."beton" :p

Druga (ruda) boi się miarki do mierzenia..(nie wiem dlaczego :roll: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Aportowanie na tym punkcie mają świra, najlepiej cały dzień lata z czymś w pysku, czy to patyk ,czy piłeczka, albo jabłko, lub gumowa zabaweczka, byle by coś w mordzie było.
A fobia jeden boi się parasola kiedy się otwiera, ucieka wtedy jak najdalej, inna boi się nadjeżdżających cieżarówek, lub autobusow, robi się wtedy płaska na chodniku.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mój Nudel namiętnie zjada wszystko co się do niego przyczepilo i próbuje mu się to oderwać. Każdego rzepa i źdźbło trawki. Najzabawniej było jak wycinaliśmy mu jego własne kudły (dredziarz był niesamowity po schronisku) - i każdego dreda którego zobaczył u nas w rękach chciał chapnąć.
I jeszcze boi się panów z kosiarkami hehe ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój piesio panicznie boi się burzy i wystrzałów :shake:... A jak widzi kosiarkę to będzie stał i przeraźliwie szczekał (tak piskliwie, że uszy odpadają :mad: ) aż się go do domciu nie weźmie i nie pozamyka wszystkich dzwi na klucz (potrafi otworzyć sobie dzwi...) i jest strasznie cięty na muchy i inne owady... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak... bardzo dużo... to jest strasznie zestresowany pies momo tego, że był u nas od szczeniaka i krzywdy mu nikt nie zrobił.
Boi się:
- gdy coś puknie lub stuknie (w miare głośno albo niedaleko niego)
- starszych ludzi a szczególnie moich dziadków ( tak samo sie ich boi jak nie lubi)
- wody

Link to comment
Share on other sites

Diana nie boi się niczego....może z wyjątkiem taty kapcia, ale to chyba strach udawany. Jak za bardzo dokucza to tata zdejmuje kapcia i wtedy ona wpada w szał zaczyna niby uciekać, potem atakuje, potem znów ucieka i tak w kółko. A my zamiast zareagować pokładamy się ze śmiechu. Natomiast fizia ma na punkcie wszystkiego co lata, począwszy od muszek przez sikorki , śmigłowce a skończywszy na samolotach odrzutowych, które ledwo widać tak wysoko latają. Po za tymi samolotami wszystko inne próbuje złapać. Najsmieszniej jest jak łapie heikoptery :lol:

Norcia i Toffi boją się huku, tzn np. burzy, strzałów fajerwerków itp.
Najgorzej, że czasem słychać odgłosy z jakiejś strzelnicy i wtedy jest niewesoło.

Link to comment
Share on other sites

Sara boi się jak ktoś psiknie. Zdarza się, że nawet kaszlnięcie ją wkurzy i ucieka do innego pokoju. Kąpania też nie znosi, ma wtedy taką minę specyficzną - strasznie smutną. Sara boi się też piszczących zabawek, ale jak była mała to je uwielbiała a teraz ucieka.
Uwielbia za to jazdę samochodem i nie podoba jej się jak trzeba stanąć na światłach- zaczyna piszczeć. Jak juz samochód ruszy, to jest już wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

moje Krówsko uwielbia odkurzacze.. rzuca się na nie z wielkim piskiem i wyrzutem, no bo co, pan się ma z nim bawić, a nie z jakimś buczącym potworem :D
poza tym nie lubi much i innych tego rodzaju latających potworów - poluje na nie, raz złapał pszczołę :roll:
jeszcze parasola się maleństwo boi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...