Jump to content
Dogomania

Sucha karma dla seniora


lewka

Recommended Posts

Dobieram karmę dla mojej seniorki 12 letniej suki - kundelki ok. 30 kg.
Suka jest w bardzo dobrej kondycji, mieszka w kojcu, stróżuje.
Dobra karma dla mnie to taka, która nie jest np. karmą typu senior/light czyli przeznaczona i dla psów odchudzanych i dla starszych, ale jest karmą dla seniora i ma m.in. na uwadze ochronę stawów, wysoki stopień strawności, zęby etc. etc.
Sprawdziłam już Proformance senior (wielki plus dla karmy, że jest na bazie jagnięciny i ryżu) oraz aktualnie testuję Trovet MOBILITY & GERIATRICS
Może jest jeszcze jakaś dobra karma o której nie wiem ?
Jestem ciekawa co polecacie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję za zainteresowanie, ale mineło dopiero kilkanascie dni więc nadal się zastanawiam.
Chciałabym utrzymać moja suke w jak najlepszej formie i jak najdłużej.
To wspaniały pies i przede wszystkim chodzi mi o utrzymanie jej kondycji.
Denerwuje mnie w karmach typu senior, że niejako stawia się znak równości miedzy jedzeniem dla seniorów i dla psów mało aktywnych potrzebujących kilka kilo zrzucić.
Wogóle nie uznaję karm typu light, jezeli chce psa odchudzic daję mniej jesć i zwiększam ruch.
Moja suka jest aktywna, zywa, wesoła i stróżuje czyli ma duzo energii.
Chciałabym, zeby tak pozostało jak najdłużej.
Dlatego szukam doskonałej karmy dla staruszki.
Bardzo zainteresował mnie Trovet własnie dlatego, że w myśl tego co czytamy w opisie :
"
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]TROVET Mobility & Geriatrics jest kompletną dietą dla psów wspomagającą układ ruchu i prawidłowe funkcje życiowe starszych psów. Zapalenie kości i stawów to schorzenie które występują u psów 5-letnich i starszych. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Osteoarthritis powoduje trwałe uszkodzenie i zniszczenie chrząstki stawowej i kości. TROVET Mobility & Geriatrics zawiera wiele składników które korzystnie wpływają na układ stawu zapobiegając jego uszkodzeniu. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]W skład diety wchodzą hydrolizat żelatyny, naturalna glukozamina i chondroityna ( małże i kraby ), olej ryb i rośliny lecznicze o działaniu przeciwzapalnym i przeciwreumatycznym ( żywica Boswellia, wyciąg z morwy ), przeciwutleniacze ( ekstrakt z winogron, zielona herbata, witamina E ). Obniżona wartość energetyczna diety i dodatek L-Carnityny zapewniają odpowiednią wagę psów. Obniżona zawartość białka i fosforu zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kamieni w nerkach. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Białko 18% [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Tłuszcz 13% [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Włkno 4% [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Popiół[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]4,6% [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Wapno 0.62% [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Fosfor 0.55% [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Sód 0.20% [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Potas 0.80% [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witamina A 20,000 IE/kg [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witamina D3 2,000 IE/kg [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witamina E 500 mg/kg [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Energia(ME) 14.6 MJ/kg "[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]skopiowałam ze strony sklepu internetowego :[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][URL="http://www.pupilandia.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=2702"]TROVET Mobility & Geriatrics 12.5kg ( na stawy) - Sklep zoologiczny[/URL][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

A znasz tę karmę:
[url=http://www.orijen.pl/page.php?p=psy-starsze]Orijen - Psy starsze[/url]
tu jest pewna "rewolucja" - źródłem energii jest białko i tłuszcz a nie węglowodany. Dużo świetnych dodatków...
Wartościowa karma nie obciążająca przewodu pokarmowego produktami zbożowymi i najbardziej zbliżona w składzie do naturalnego pokarmu psowatych. To taka trochę " barfowa" wersja suchej karmy;)

Link to comment
Share on other sites

Ja teraz jestem na etapie wybierania karmy dla mojego słoneczka. I zastanawiam się nad [B]NUTRA GOLD Senior Dog [/B]a [B]NUTRA NUGGETS Lite/Senior Dog Formula[/B]. Poprzedni był na nutra gold weigt control, ładnie stracił na wadze więć już jest ok. wie ktos może jaka jest % zawartość mięsa w NN?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vena&vivi']Pisałaś że masz Trovet napisz mi proszę jaką dawkę podają dla 50kg psa????[/quote]

Niestety karmę przesypałam do pojemnika. Jednak niedługo kupie kolejny worek i bedę dawać suce, obiecuję, że podam tutaj dawkowanie.
Moja sunia jeszcze je mieszankę Proformance senior z Trovetem M&G jak skończy to przejdziemy tylko na Trovet.
Zuzałka w lutym przeszła babeszję i tak sobie pomyslałam, ze profilaktycznie bedę jednak dawała jej Trovet (nerki !).
Jest psem nie mieszkajacym w domu. Ma ogrzewaną budę, ale głównie przebywa na zewnatrz, bardzo duzo biega więc ochrona stawów i profilaktyka stanów zapalnych też nie zaszkodzi, do tego trochę przytyła, więc utrata wagi też jej się przyda.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...