Jump to content
Dogomania

Charty kirgijskie Taigany


taigan

Czy zanim tu weszłeś/aś słyszałeś/aś o tej rasie???  

676 members have voted

  1. 1. Czy zanim tu weszłeś/aś słyszałeś/aś o tej rasie???



Recommended Posts

Charty kirgijskie Taigany nie są chartami kirgijskimi Taiganami bo nie są zatwierdzone??? Ciekawe... Wiem że nie są zatwierdzone, ale to JEST rasa. Np. może rasowy przedstawiciel dostać rodowód tylko inaczej jest z wystawami. Nie mogą brać udziału w niektórych konkurencjach. Przez FCI nie są zatwierdzone, ale np. przez przez kilka organizacji są.

P.S.- Na forum MP napisałaś że to nie charty, tylko psy. No to ciekawe dlaczego (tam chyba też to napisałam) inne nazwy to: chart rosyjski tajgan, kirgijski chart, kirgijski borzoj... a więc CHART kirgijski to kudelek może poprostu???

Link to comment
Share on other sites

Jest więcej niż tylko kilku przedstawicieli tej RASY , kilka takich psów jest poza kirgistanem , co z tego że nie są uznawane przez fci? Wiesz dlaczego nie są? bo zwiazek taiganów w kirgistanie tego nie chce, boją sie ze fci spaczy rasę tak jak to zrobił z psem faraona...

Link to comment
Share on other sites

Taigany sa stara rasa chartow ( to endemiczne charty kirgiskie ) , jednak ich zatwierdzenie nie jest mozliwe chocby z tak blachego powodu jak bardzo duzy rozstrzal typow . Czy FCI by spapral ta rase to bardzo watpie , bo razczej by usystematyzowal standard co pewnie sie rosjana nie podoba , bo jak u chortaja borzaja , stepnaja borzaja czy tazy typow i standardow jest tak duzo jak hodowcow tych ras .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://www.mynde.info/kyrgyz_taigan.html

http://home4.swipnet.se/~w-40770/star/rare/rare2.html

Tak jeszcze chyba nie podałam tych 2 adresików powyrzej :]

Niestety nieznam osobiście żadnych taiganów, ale teraz czasem słysze o polskich kirgizach :D

We wzorcu o chorakterze (niezadórzo pisze... I, ale wiadomo jak to z nimi) :

Taigany są pełne rezerwy, odważne, wrażliwe, niezależne, ale przyjacielskie.

To normalnie, często w charcich wzorcach tak mniej więcej jest... charakter też (szczególnie) zależy jak wychowa się psa :]

Link to comment
Share on other sites

taigan

Ja juz ci chyba na forum MP tlumaczylam, ze charty kirgijskie taigany nie są uznane przez FCI, rozumiesz? Są tylko kilka przedstawiciele takiego psa, ale nie są to charty kirgijskie taigany, bo one nie są uznane przez FCI.

Czyli Dominika do 1999 kiedy to FCI laskawie opublikowalo wzorzec CP NASZE psiny tez zyly w niebycie???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...