Jump to content
Dogomania

Ryba z puszki??


kajira

Recommended Posts

Moj TZ uwielbia wszelkiego rodzaju ryby(z wyjatkiem gotowanych) i gdy zaczyna jesc to moja Fionka dostaje doslownie slinotoku hehe piszczy i prosi ale najbardziej o te z puszki a szczegolnie sledzie w pomidorowym sosie:crazyeye:.TZ daje jej czasami odrobinke i nigdy jej nie zaszkodzilo,i teraz ja sie zastanawiam czy mozna dawac szczeniakowi takiego sledzia w pomidorach z puszki?Dalam jej raz tunczyka tez z puszki(nie byl w oleju tylko w wodzie)ale mala nie chciala jego jesc,innych ryb tez nie zabardzo-tylko te sledzie by chciala ehhhh Co o tym sadzicie??

Ostatnio w sklepie tez widzialam suszone szprotki dla psow-ma ktos z tymi rybkami jakies doswiadczenie?Mala moja wcina wszystkie inne suszone przysmaki i nic jej po nich nie jest,ale rybek to jeszcze nie jadla:lol:

Link to comment
Share on other sites

Hexa też uwielbia rybę w pomidorach (szczególnie szprotki), nie mogę nawet puszki otwierać na dole spokojnie, bo zaraz wariatka biegnie z góry pędem :lol:. Czasem zdarza się, że pochłonie i pół puszki i też nic jej się nie dzieje od tego.

Z suszoną rybą miałam raz przejścia i już nie mam zamiaru masować suńce brzucha pół nocy :shake:. Był to jakiś błękitek czy coś w tym stylu, ale się zraziłam do suszonych ryb. Ze dwie osoby mówiły, że ich psiakom też to nie podpasowało.
Nie straszę, tylko piszę jakie ja mam do takich przysmaków podejście i jak moja suńka zniosła eksperyment żywieniowy. Wiadomo że każdy pies reaguje inaczej ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja daję swoim wszystkie ryby we wszystkich postaciach :) (oprócz surowych oczywiście, chociaż jeśli trafi się jakiś gatunek bez ości i sunie akurat mają ochotę to też - element BARF :) )

Abra jest alergiczką i nie może jeść mięsa, jedynie ryby właśnie. Dostaje też miękkie ości, np kręgosłupy pstrąga.

Niestety ryby są drogie i dostają je rzadziej niż by chciały i niż ja bym chciała, przy takim stadzie niełatwo o rozpieszczanie :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Ulaa']A ja daję swoim wszystkie ryby we wszystkich postaciach :) [B](oprócz surowych oczywiście, chociaż jeśli trafi się jakiś gatunek bez ości i sunie akurat mają ochotę to też - element BARF[/B] :) )

Abra jest alergiczką i nie może jeść mięsa, jedynie ryby właśnie. Dostaje też miękkie ości, np kręgosłupy pstrąga.

Niestety ryby są drogie i dostają je rzadziej niż by chciały i niż ja bym chciała, przy takim stadzie niełatwo o rozpieszczanie :-([/quote]

elementem BARFu są surowe ryby? (pytam bo zielonego pojęcia nie mam)
mi wetka mówiła, że jeśli ryba dla psa to tylko gotowana albo pieczona na parze i że [B]podawanie surowych ryb zabronione[/B], bo są psy które nie produkują jakiegoś enzymu potrzebnego do trawienia rybiego mięsa i jeśli taki pies zje surową rybę to zaczyna się skrwawiać. ona już miała jeden taki przypadek. na szczęście pies odpowiednio szybko do niej trafił

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiamm']elementem BARFu są surowe ryby? (pytam bo zielonego pojęcia nie mam)
mi wetka mówiła, że jeśli ryba dla psa to tylko gotowana albo pieczona na parze i że [B]podawanie surowych ryb zabronione[/B], bo są psy które nie produkują jakiegoś enzymu potrzebnego do trawienia rybiego mięsa i jeśli taki pies zje surową rybę to zaczyna się skrwawiać. ona już miała jeden taki przypadek. na szczęście pies odpowiednio szybko do niej trafił[/quote]

Nie wszystkie ryby.
Morskie chyba nie powinny być podawane, o ile dobrze pamiętam.

Psy mają enzym, przecież dzikie psowate jak mają możliwość to jedzą ryby, a raczej nikt im ich wcześniej nie gotuje ;) Na tym opiera się BARF: co pies może znaleźć w naturze i jak to spożywa oraz w jakich ilościach.

Tych surowych ryb napewno dużo się nie daje i nie za często.

Link to comment
Share on other sites

Wpisz sobie w google "ryby w BARF", sporo o tym jest :)

W skrócie:

[QUOTE][B]Każdy rodzaj mięsa jest dopuszczalny : wołowina, baranina, zając, sarnina itd. Dieta złożona wyłącznie z mięsa jest potencjalnie niebezpieczna, chociaż od czasu do czasu samo mięso nie zaszkodzi. [COLOR=Red]Surowe ryby także powinny stanowić niewielka część zbilansowanej psiej diety. [/COLOR]Jeżeli pies będzie żywiony wyłącznie rybami , musza być one podane w całości i z dodatkiem witaminy E. Sardynki ( surowe ) są bardzo zdrowe i mogą być dodawane regularnie do diety. Zawierają one cenne kwasy tłuszczowe, omega 3.[/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...