Jump to content
Dogomania

Niski poziom glukozy we krwi


Flaire

Recommended Posts

Podczas rutynowego (pierwszego w jej życiu) badania krwi, zauważyliśmy u Misi niski (44) poziom glukozy. Ponieważ badanie było "na głodnego", postanowliśmy powtórzyć badanie glukozy kilka tygodni później na dwie godziny po posiłku - poziom nadal o wiele za niski (656).

Pozostałe wskaźniki są w normie.

Czy ktoś spotkał się z podobną przypadłością?

Link to comment
Share on other sites

44 ale czego mmol/l ? czy jakis inny wskaznik

u ludzi 3,3mmol/l-6,5mmol/l jest norma.

ponizej siwiadczy o niskim poziomie cukru we krwi ktory sie nazywa hipoglikemia. jest ona miedzy innymi powiklaniem cukrzycy, zaburzeniami w gospodarce hormonlnej itd hormony odpowiedzialne za ilosc cukru we krwi to insulina, glukagon, (hormony wspomagajace to kortyzol, adrenalina i noradrenalina).

jezeli to ta twoja suka jest po porodzie to moze to byc sprawa przebytej ciazy ktora za bardzo wycienczyla organizm oraz porodu. to jest na przykladzie ludzi.

Link to comment
Share on other sites

44 ale czego mmol/l ?
mg/dl; norma u psów to 70-120.
ponizej siwiadczy o niskim poziomie cukru we krwi
No oczywiście, glukoza to cukier, więc niski poziom glukozy nie tylko "świadczy" o niskim poziomie cukru, ale nawet nim jest :wink: .
jest ona miedzy innymi powiklaniem cukrzycy
Tak, ale tylko leczonej cukrzycy. Objawem cukrzycy jest wysoki poziom glukozy; niski poziom otrzymuje się np. gdy poda się pacejentowi insulinę, a pacjent zapomni zjeść kolacji. Misia nie ma podawanej insuliny, więc u Misi niski poziom glukozy nie jest objawem cukrzycy. Jest być może objawem nadprodukcji insuliny - pytanie: dlaczego? Powodem może być np. nowotwór, ale z tym wiążą się zazwyczaj inne objawy.
jezeli to ta twoja suka jest po porodzie to moze to byc sprawa przebytej ciazy ktora za bardzo wycienczyla organizm oraz porodu.
Po porodzie już prawie trzy miesiące, więc to raczej nie to. (Jeden z efektów porodu jest u mnie z wizytą na weekend i właśnie wspólnie z Misią roznoszą mi mieszkanie :lol: ).

Dzięki za odpowiedź; jak pisałam, ja bardziej szukałam ludzi, którzy mają doświadczenie z niskim poziomem glukozy u swoich psów, bo z tego, co czytałam, jako jedyny objaw, jest to u psów raczej niezwykłe, a my chcemy dojść do powodu. Natomiast ogólną teorię na temat tego, jak poziom cukrzycy jest we krwi regulowany, to ja już nieźle znam :D .

Link to comment
Share on other sites

okolicznosci kiedy w zdrowym organizmie moze wystapic niedocukszenie :

-ciaza

- intensywny dlugotrwaly wysiek fizyczny

- glodowki

w zdrowym organizmi wyrozniane sa dwa rodzaje hipoglikemii

1 wystepujaca na czczo:

- lagodny "guzek" tzw insulinomia ( wywodzacy sie z komorek beta trzustki) wytwarza on insuline w sposob niekontrolowany ( niezalezny od czasu i ilosci przyjmowanego pokarmu)

- zaburzenia emocjonalne

2 hipoglik. reaktywna

- substancje toksyczne

ale przeciez ty to wszystko wiesz ( wiec te informacje umieszczam tu dla osob ktore tego nie wiedza )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Witam wszystkich...

Widzę ,że temat się zatrzymał,ale chciałbym poruszyć go na nowo,a mianowicie moje pytanie kieruje do FLAIRE....

Jak zakończyła się sprawa niskiego cukru u pieska pytam bo mam taką samą sytuacje u swojej suczki (glukoza 40,40 mg/dl a godz po posiłku i glukozie 100mg/dl ) i wet stwierdził ,że wina hormonów w trakcie cieczki i trzeba obserwować oraz podawać glukozę do jedzenia...

Generalnie ciężki przypadek do wyjaśnienia dlatego proszę o pomoc...

Z góry dziękuje Boluś

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hej. Mam ten sam problem który robi się coraz bardziej uciążliwy. Mój psiak ma spadki cukru po kilka razy dziennie i aż strach zostawić go chociaż na chwilę samego w domu. Miał robione wszystkie badania typu badanie krwi moczu, usg, miał tez badane to cos odpowiedzialne za wydzielanie insuliny i wszystkie badania wychodzą dobrze oczywiście oprócz poziomu cukru. Macie może jeszcze jakiś pomyśl bo nie możemy sobie z tym poradzić. Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

My również mamy podobny problem tylko że u nas chory jest pies ... wszystkie wyniki w normie poza cukrem 40-42 ... W domu ma ataki ... drgawki ... chwiejny chód ... podaję mu wtedy do pyszczka łyżkę miodu .... ale wiem że to nie jest lekarstwo .... boję się go zostawiać samego ... no i boję się że przedobrze z cukrem ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam
mam pytanie ile kosztuje badanie krwi u psa?
chce wykonac badanie poniewaz z suchej karmy przestawiam psa na barfa i chciałabym wiedziec jak bedzie mu słuzyc ta dieta

nastepne badanie wykonala bym po jakims pół roku i porównała wyniki

czy polecacie jakies jeszcze inne badania moze?

Link to comment
Share on other sites

Podstawowe u nas chyba jakieś 60 zł, ale nie jestem pewna ... ja zapłaciłam kompleksowo za wszystkie badania 300 zł (USG-brzucha, badanie moczu, glukozę, morfologię krwi, bichemię i zawartość insuliny) razem z wizytą ... wydaje mi się że powinnaś zadzwonić do weta i zapytać o cenę bo jest ona różna, w zależności od tego czy robią na miejscu czy wysyłają do kogoś innego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...