Jump to content
Dogomania

Luis Pinto Teixeira


osobek

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Po wystawieniu bylam zadowolona, ogolne wrazenia pozytywne, bardzo uprzejmy, usmiechniety, zartowal. Ocenial glownie ruch i katy (bieglam x2), jednak ocenial dokladnie wszystko, mam od niego ladny, szczegolowy opis. Bardzo wyraznie mowil po angielsku;), wg mnie sedzia godny polecenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Dzis ten sedzia sedziowal mojego bedlington teriera i teriera japonskiego. Bardzo rzeczowy, starannie podchodzi do sedziowania, powiedzialbym, ze dosc surowo. Dokladnie maca psa. Jezeli pies mu sie podoba, na koncu oceny usmiecha sie.

Ogolnie, jest godny polecenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='pawelg']Dzis ten sedzia sedziowal mojego bedlington teriera i teriera japonskiego. Bardzo rzeczowy, starannie podchodzi do sedziowania, powiedzialbym, ze dosc surowo. Dokladnie maca psa. Jezeli pies mu sie podoba, na koncu oceny usmiecha sie.

Ogolnie, jest godny polecenia.[/QUOTE]

A ja mam odmienne zdanie, wystawiałam u niego w 2005 w Danii, mój pies kilka dni przed wystawą włamał się do wiadra z karmą i zjadł prawie 3 kg. :diabloti:

Pan sędzia dał nam ogromnie wyczerpujacy opis cyt:
Za gruby, wolałbym zobaczyć go szczuplejszego. koniec cytatu

Cóż psa można było opisać i dać odpowiednią ocenę. W końcu na wystawę jedziemy po:
opis
ocenę
lokatę
tytuł
ja dostałam wtedy tylko ocenę bdb pojechałam 1200 km w jedną stronę:roll:. Dodam, że była to Dania i była ogromna konkurencja po 6-10 w klasie. Chciałam zobaczyć w opisie co widzi w moim psie na tle duńskich i niemieckich hodowli opartych na angielskich liniach hodowlanych. Dlatego ten Pan jako pierwszy znalazł się u mnie na specjalnej liście :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Chciałabym się podzielić refleksjami z sędziowania przez pana Luisa Pinto Teixeira (PT) , Pan sędzia niezwykle sumiennie podszedł do oceny wystawianych psów.Nie szafował doskonałymi, pojawiały się i... dobre. Ocenianie; niczym na przeglądzie hodowlanym ;-) . Z tak szczegółowym "oglądem" nie spotkałam się dotąd, pomimo zaliczenia b. wielu wystaw ;-)  ). Otóż pies oceniany był w ruchu i statyce-standard. Mierzona i porównywana była długość i szerokość kufy, czoła, rozmieszczenie i długość uszu, ogona, szerokość i głębokość klatki piersiowej, tęgość psa, długość łap, rodzaj włosa,  zęby, oczy, ich kolor, temperament, reakcja na " rękę" sędziego (chyba spostrzegawczość? ). Jedynym mankamentem było (przy naszej/mojej kiepskiej znajomości angielskiego), że praktycznie do końca nie wiedzieliśmy, który pies wygrał. Dopiero otrzymując kartę oceny i... medal, pojawiał się uśmiech. Nie stawiane były na lokacie. Ogólnie sędziowanie doskonałe.  Pan sędzia b. kompetentny, miły, elokwentny. Sopot 2017

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...