Jump to content
Dogomania

witam wszystkich - bo to pierwszy raz dopiero


tuxman

Recommended Posts

[quote name='alqua']Chyba na otuchę to zdanie bo podniosłeś mi ciśnienie stwierdzeniem kto tam ,,rządzi''. To odpowiem Ci - JA.
Pozdrawiamy.[/quote]
Oj - no to teraz mam przegwizdane... (Wierzę, że ty. Raczej żaden pies nie ma szans z człowiekiem, a już zwłaszcza z Kobietą... Poddaje się!;) )
Nadmienię, że z Misiorem (poprzednim) Bobem - było podobnie. On naprawdę nie przyswajał niczego innego ponad ryż z kurczaczkiem gotowanym...
Nie wiem, czy Bobki takie delikatne są, czy co?
Przecież to rasa pasterska! Wygląda na to że te które żyją z nami - na wolności nie przetrwałyby 2 dni samodzielnie...

Naszczęście te 2 któe teraz mamy - dają radę z suchą karmą (czasami wzbogacaną o mięsno/zalewajkowe dodatki) i jest OK.:p
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

heheh ;).

Myślę,że wynika to z tego , że one są poprostu wysoko homozygotyczne.
No i tak mamy wydelikacone psiunki, masz rację ,one nie przetrwałyby samodzielnie ;) przynajmniej te bardziej delikatne. Ale tak to już jest gdy chce się osiągnąć psy o jak najlepszym eksterierze ... coś za coś.

Link to comment
Share on other sites

Z tym apetytem, jest jak w ruletce, nie sadze by zalezalo to od rasy.

Ja np. mam tak wybnitnego glodomora, ale znam dosc wybredne shih tzu.

Piszcie wiecej o swoich bobtailach. Moja znajoma, powiedziala mi, ze jak jest smutna, to jej bobtail nie pozwoli, zeby to dlugo trwalo. Przyznam, ze bardzo mi sie to spodobalo. A jak Wasze bobki reaguja na przygnebienie?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anii']Z tym apetytem, jest jak w ruletce, nie sadze by zalezalo to od rasy.[/quote]

anii ale przecież nikt tu nic takiego nie napisał ,że to zależy od rasy. Nie wiem z czego to wywnioskowałaś?



[quote] Moja znajoma, powiedziala mi, ze jak jest smutna, to jej bobtail nie pozwoli, zeby to dlugo trwalo. Przyznam, ze bardzo mi sie to spodobalo. A jak Wasze bobki reaguja na przygnebienie?![/quote]


Masz rację Bobki takie właśnie są :D. Kiedy jestem bardzo przygnębiona, ona nie pozwala mi płakać. Przychodzi od razu do mnie, tuli się i liże :) aż do skutku . Jest Kochana. Jak to nie pomaga to sama chodzi jakaś smutna... ale zazwyczaj daje pozytywne rezultaty ;)

Link to comment
Share on other sites

witam...Tak ja sama jestem wielka miłosniczka bobków , niestety wygórowane ceny szczeniaczków przerastaja moje mozliwosci finansowe;) , niemniej jednak lubie czytac i ogladac wszystko co ma zwiazek z bobtailami.Piszcie o nich jak najwieceji koniecznie dodawajcie zdjatka swoich pociech ;) przynajmniej bede mogła nacieszyc oczy ,a w przyszłosci kto wie ....moze wygram w lotto he he...

Link to comment
Share on other sites

U mnie ze zdjęciami ciężka sprawa....jak już pisałam nie pamitam jak tu je wstawić, można z kompa je tu dawać?
W każdym razie można je zobaczyć na mojej stronie. Adres jak wyżej. A jak masz jakieś pytania to zapraszam do rozmowy tu i na gg ;).

Link to comment
Share on other sites

Hej Liwia
Ja wklejam, ale zdjatka nie swoich bobciow!
Tutaj pieski z hodowli Dream Choice
of kors Finland.
Finscy hodowcy robia swoim psom rwelacyjne zdjecia!
Klub finski
i spis hodowcow [url]http://www.oesfi.com/kasvattajat_e.htm[/url]
[IMG]http://www.dreamchoice.com.k-netti.nu/main/graphics/uploaded/9073/Sissijoella2001.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.dreamchoice.com.k-netti.nu/main/graphics/uploaded/9073/SeveriAllINeed.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.dreamchoice.com.k-netti.nu/main/graphics/uploaded/9073/SissiCH%20jpg.jpg[/IMG]


A ile przecietnie dorosly bobik je suchej karmy w przeliczeniu na kilogramy?!

Link to comment
Share on other sites

anii proszę o promowanie Polskich hodowli a nie wciąż zagranicznych . Jest to dosyć irytujące.(Uważam,że nasze psy są bardzo dobre i bardzo często lepsze od tych z zagranicy - to tak na marginesie).

[quote]A ile przecietnie dorosly bobik je suchej karmy w przeliczeniu na kilogramy?![/quote]

Tego nie można określić. Każdy Bobtail ma inną wagę.W związku z tym też inną ilość zapotrzebowania na pokarm, różne karmy mają różny przelicznik dawkowania.
Moja w tej chwili je ok 400gr dziennie Eukanuby ale nie jest to adekwatne do niczego.Waży 25kg - najmniejsza z miotu i niejadek, wiek prawie 10miesięcy. Bynajmniej w tym okresie wydaje się kupę kasy na dobre jedzenie.:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']anii proszę o promowanie Polskich hodowli a nie wciąż zagranicznych . Jest to dosyć irytujące.(Uważam,że nasze psy są bardzo dobre i bardzo często lepsze od tych z zagranicy - to tak na marginesie).
[/quote]
Oj Alqua, Alqua :roll:
Chyba sobie nie porozmawiamy. Ja nie promuje hodowli zagranicznych, ja wskazuje stronki z super zdjeciami bobkow!

Skoro tak Cie to irytuje, to sama wklejaj zdjecia polskich bobkow, nie mam nic przeciwko.

Ja nie zrezygnuje z pokazywania fajnych stron internautom, jakbys nie zauwazyla, niektorym te strony sie podobaly...
A Tobie radze, skoro tak Cie te zdjecia irytuja, dodac mnie do listy ignorowanych.

Wcale sie nie dziwie, ze w temacie bobtaili jest tu dosyc cicho. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']
Moja w tej chwili je ok 400gr dziennie Eukanuby ale nie jest to adekwatne do niczego.Waży 25kg - najmniejsza z miotu i niejadek, wiek prawie 10miesięcy. Bynajmniej w tym okresie wydaje się kupę kasy na dobre jedzenie.:/[/quote]

Pytanie bylo skierowane do wlascicieli dorosłych bobtaili.
Czekam na odpowiedzi Tuxmana.

Link to comment
Share on other sites

Oj - przecież Bobki są TAKĄ rzadkością, że naprawdę proszę, nie kłóćmy się o nieistotne "detale"... Przecież wszyscy je lubimy?
Aqua - zdjęcia się wstawia (przy wpisywaniue nowego posta) poprzez kliknięcie takiego żóltego obrazka z górami - po prawej od możliwości pogrubienia, pochylenia/podkreślenia tekstu...
Tyle że wkleić ze swojego komputera się nie da. Po nacisnięciu tego małego obrazka - pojawi ci sie okienko do wpisania adresu internetowego wskazującego DOKŁADNIE na obrazek. Np.
[URL="http://www.fairyhorse.com/bobki/maz-1.jpg"]www.fairyhorse.com/bobki/maz-1.jpg[/URL] - jeśli coś takiego wpiszesz w to okienko i klikniesz OK - zostanie automatycznie zamieszczone zdjęcie.

A ile moje Bobki jedzą? Oj - to zależy od "ręki" - jeśli Dorota im daje - to ZAWSZE zostawią jakieś resztki ;) ... Jeśli ja im daję - to miski są wilizane (duże metalowe miski :oops: ). Ale przeciętnie jest to około 1200 ml dziennie (około 500g na łeb) suchej karmy z witaminami. Oczywiście podrasowujemy im to dolewając różne płynne smakowite rzeczy - troszkę tłuszczu z patelni po obiedzie, albo po chochli rosołu, może być tez mleko itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LIWIA']piekne, piekne przepiekne....... niewazne czy polskie czy zagraniczne ....wszystkie sa przecudowne....[/quote]
Dokladnie!

Niestety, ale jesli Alqua jeszcze widzi moje posty, to znow sie zirytuje :bye:

Popatrzcie na tego brudaska
[IMG]http://www.bobtail.ru/photo/jff/14a.jpg[/IMG]
:laugh2_2::laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

Oj no nie powiem! Zmora wszystkich posiadaczy Bobów - dobrze się zabawiący koleś w błocku...
Swego czasu w projekcie domu planowałem dodatkową wannę w garażu - taką o połowę niższą niż dla ludzi... :diabloti:
Zdjęcie bomba - Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie anii masz rację , ale nie irytują mnie zdjęcia Bobów tylko Ty.

Czytaj DOKŁADNIE moje posty a potem się wypowiadaj ok?

[COLOR=indigo]Napisałam ,o promowaniu hodowlii[/COLOR] co sama podkreślałaś pisząc o hodowlach i klubie fińskim. A co do zdjęć ja też uważam ,że mają bardzo dobre zdjęcia i nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby je tu wklejać .
. I ja nie jestem na tyle zawistna jak tylko ktoś bardziej doświadczony zwróci mi uwagę, żeby się oburzać a potem rzucać podteksty ,no ale cóż są różni ludzie... Nie wiem z czego to wynika , ale jeśli będziesz tak dalej postępować to z nikim się nie dogadasz - (resztą właścicieli bobków, bo wybierasz sobie osoby z kim pogadasz a z kim nie.A dobrzy będą tylko ci którzy tobie przytakną) Jeśli nie odpowiadają ci moje rady to zrób mnie w liście ignore i tyle.

[COLOR=red]Zamykam ten temat bo jest bez sensu[/COLOR]. I nie mam zamiaru więcej odnośnie tego się wypowiadać ani kłócić.


Ps.

Moja Nikosia jak ostatnio padał deszcz i było błocko po powrocie ze stadniny jeszcze gorzej wyglądała, o sobie też nie wspomnę, ale bobka trzreba było odrazu do wanny pakować po przyjściu ze spaceru :/.
Ach te uroki Bobów ... chlapa -tragicznie,śnieg -nie dobrze , susza czysto w domu ale pies się męczy ...;)ale i tak myślę ,że lato najlepsza pora roku dla tych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']
[COLOR=indigo]Napisałam ,o promowaniu hodowlii[/COLOR] co sama podkreślałaś pisząc o hodowlach i klubie fińskim. A co do zdjęć ja też uważam ,że mają bardzo dobre zdjęcia i nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby je tu wklejać .
[/quote]

Nie mam zamiaru sie z nikim klocic, ale chce Ci cos wytlumaczyc!
:chaos:

Wiesz czemu napisalam strony finskiego klubu i hodowli?! Zeby ludzie tam weszli i popatrzyli sobie na wiecej zdjec. Zeby bylo wiadomo, skad te zdjecia sa, nie z kosmosu, tylko z konkretnych stron!

A, ze sa to jedne z moich ulubionych stron o bobach, to mialam prawo o tym wspomniec.
To jest Twoim zdaniem promowanie?!:crazyeye:

Nie napisalam, ze Finowie maja swietne boby, tylko, ze robia im [B]swietne zdjecia. [/B]Zdania w tej kwestii nie zmienie, choc znalazlam wloska strone z jeszcze bardziej wypalastymi fotkami. ;)

Czy teraz dotarla do Ciebie moja argumentacja?! I naprawde nie wiem, o jaka zawisc Ci konkretnie chodzilo?!

[quote name='alqua'] .
. I ja nie jestem na tyle zawistna jak tylko ktoś bardziej doświadczony zwróci mi uwagę, żeby się oburzać a potem rzucać podteksty ,no ale cóż są różni ludzie... Nie wiem z czego to wynika , ale jeśli będziesz tak dalej postępować to z nikim się nie dogadasz - (resztą właścicieli bobków, bo wybierasz sobie osoby z kim pogadasz a z kim nie.A dobrzy będą tylko ci którzy tobie przytakną) Jeśli nie odpowiadają ci moje rady to zrób mnie w liście ignore i tyle.

[COLOR=red]Zamykam ten temat bo jest bez sensu[/COLOR]. I nie mam zamiaru więcej odnośnie tego się wypowiadać ani kłócić.
[/quote]
Juz Ci napisalam, skoro moja osoba tak Cie irytuje (po raptem napisaniu kilku postow w tym topicu) mozesz mnie zignorowac.
Moja lista osob ignorowanych na dogo jest pusta i na zadne zmiany sie nie zanosi...

Nie wiem o jaka zawisc Ci chodzilo, ani spore doswiadczenie, ale juz mi tego nie tlumacz, [COLOR=Red]sama zaczelas ten temat bez sensu[/COLOR], wiec faktycznie im szybciej sie skonczy tym lepiej...

Link to comment
Share on other sites

Tak najlepiej długie spacery + zabawa :). Ja ze swoją niunią chodze do lasu - (mieszkam właśnie koło lasu i łąki ) na conajmniej 2 godziny dziennie. W między czasie bawi się ona z psiakami ,które też wychodzą na aleję spacerową , często się bawi ze swoim kolegą Alaskanem o imieniu Szaman. Razem biegają ,wywracają się... heh widok niesamowity.
Muszę fotki porobić.
No i oczywiście jeszcze w ciągu dnia wyjścia na siku itp. ;)heh


:chaos: wszystko mówi za siebie ;)

:popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Zdjecia rewelacja.... patrze patrze i napatrzec sie nie moge ..:lol: Mam pytanko ....dlaczego bobtaile sa takie drogie ??? Nie chciałabym zeby ktos poczul sie urazony moim pytaniem wiec juz z gory przepraszam jesli ktos w tym momencie zaciska zeby i mysli ..co za durne babsko pyta o takie rzeczy :lol: :lol: Jednakze licze na jakąs odpowiedz. Wiem ze w naszym kraju jest mało hodowli, ze bobki to rasa mało spopularyzowana( moze to i dobrze ) ale czy musza byc az takie drogie????? Jesli uznacie ze temat jest drazliwy to po prostu go omincie .Jakos przezyje he he.....

Link to comment
Share on other sites

No cóz, moim nieskromnym zdaniem do ich wysokiej ceny przyczynia się trudność Bobów w hodowli. To są wymagające psy (patrz problemy żywieniowe - moje z Misiorem i Alqui z jej Malą...). Oprócz tego Bobki mają swój "charakterek". Trzeba sie mocno wysilać i napracować, żeby je ulożyć. Sprawiają wrażenie "ociężalych" chociaz wcale takie nie są...
A potem konsekwentnie im o tym przypominac.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się zupełnie z Tuxmanem , dodam od siebie jeszcze tyle ,że na to ma też duże znaczenie utrzymanie. Koszt utrzymania Bobtaila nie jest mały.A szczeniaków jest sporo licząc koszty krycia, wyżywienie suki w ciąży...witaminy itp,żywienie szczeniąt, szczepienia, i wiele innych rzeczy w sumie nieraz zwracają się tylko koszta ich utrzrymania, albo niewiele się zarabia. Hodowla tych psów to pasja :).
Kiedyś sama się nad tym zastaniawiałam, bo było mi ciężko zdobyć taką kwotę ( musiałam długo i ciężko pracować na boba ),ale po rozmowach z zaprzyjaźnionymi hodocami wiem jak to jest naprawdę. Teraz koleżanka planuje krycie swojej suni i też głowie się z nią jak tu wszystko dobrze wykalkulować, żeby nie popłynąć.

Link to comment
Share on other sites

Liwia przeciez zawsze mozesz nawiazac kontakty z hodowcami i poprosic o rozlozenie platnosci na raty. Wiem, ze tak czasami robia , a ceny przeciez nie sa az tak strasznie wygorowane szczeniaki innych ras tez nie sa wcale tanie. Sprobuj nawiazac kontakt, jesli hodowca zobaczy , ze myslisz powaznie o bobku jakos zawsze sie dogadacie

Link to comment
Share on other sites

Witam....dziekuje za rade Aniu:lol: Wszystko to co napisaliscie z cała pewnoscia jest bardzo znaczace min. utrzymanie bobka zarowno jego pielegnacja jak i zywienie, leczenie itp.to koszty niemałe .Tak sie składa ze sama byłam szczesliwa posiadaczka futrzaka, duzego futrzaka ,ktorego siersciucha była nie mniej trudna w utrzymaniu jak bobka, jego układ pokarmowy tez nalezał do tych wrazliwych hehe, kosmetyki do jego pielegnacji takze do tanich nie nalezały ,byl z renomowanej hodowli a mimo to nie kosztował majatku he he bo dla mnie 3 tys. za bobtaila to jednak majatek ( dzwoniłam ,dowiadywałam sie i taka cene uslyszałam stad moje nieco moze upierdliwe dociekanie - wybaczcie :roll: ) tak wiec jakos nie bardzo to do mnie przemawia. Mimo wszystko dziekuje za podjecie tematu....

A ten duzy futrzak , który biega sobie teraz po wielkiej niebieskiej łace i czeka na mnie to MÓJ UKOCHANY OWCZAREK FRANCUSKI BRIARD--TOŁSTOJ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...