Jump to content
Dogomania

witam wszystkich - bo to pierwszy raz dopiero


tuxman

Recommended Posts

[quote name='Ania i Bob'] Owszem chetnie pobawi sie z psami ale jesli jest tylko ze mna na spacerze musi caly czas miec nas na oku , nawet jak oddali sie zbyt mocno to staje z przerazaeniem sprawdzajac czy widac "stado"
[/quote]

To Mila ma tak samo. Ciągle sprawdza czy jestem. Jak idziemy większą grupą to ciągle liczy czy wszyscy są. A najśmieszniejsze jest, jak jej się gdzieś schowam:p.

[quote name='Ania i Bob']
Uwazam ,ze to sa normalne boby bo przeciez w dwnych czasach jako pastuchy tez scisle wspolpracowaly z czlowiekiem[/quote]

Tę opinię potwierdzam w 100%!:evil_lol: Bobtaile świetnie współpracują z człowiekiem. Są bardzo chętne do pracy i nauki. Widać, że mojej Mili sprawia to ogromną frajdę, kiedy możemy razem coś porobić.
Ale tu pojawia się inna kwestia. Wydaje mi się, że bobtail to pies jednego pana. Mojego męża Mila się prawie nie słucha. A jak już Piotr powtarza polecenie po raz któryś to się najpierw na mnie patrzy, żeby się zapytać, czy na pewno ma to zrobić. Hihi. Może to dlatego, że ja z nią spędzam bardzo dużo czasu, a mąż dopiero od niedawna.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ,że Bobtaile pilnuja nas na spacerze to zupełnie normalne.Przecież to psy pasterskie.
Wydaję mi się jednak,że Ani chodziło o coś innego - ,że Mila jest baaardzo spokojnym Bobkiem i tu jest wyjątkiem , który powtwierdzam. Znam już trochę bobtaile ,oczywiście każdy z nich jest inny ale w większości to szalone psiaki .Szczególnie takie jest młode pokolenie ,jak powiedziała Kasia od Onulka. Nikosie np. jak puści sie na wolnej przestrzeni to będzie biegać i rozładowywać energię ,cieszyć się,bawić, szaleć .. to samo Bobki z Biżu czy też inne znajome mi psiaki, chociaż powiem ci Aniu ,że Napis z tego co wiem to też od początku był spokojny no ale jak się go puści ze smyczy to biega . Oczywiście każde pilnuje przeodnika stada a zarazem korzysta w zolności.;)
A to ,że Bobki są psami jednego pana.. to hmm nie zgodziła bym się. Owszem zawsze w każdym stadzie jest hierarhia , ale to nie znaczy,że bobek akceptuje tylko jedną osobę. Bobki to psy rodzinne i niezmiernie towarzyskie. Myślę ,że u was taka hierarhia jest co jest prawidłowe,jesteś Alfą, natomiast Piotrek o stopień nizej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

coś temat ucichł , no to go odświeżę troszkę i powiem , że ostatnio po zdobytych tutułach i uprawnieniach na wystawach powoli szykujemy sie do krycia Nikosi :)




[IMG]http://doggy.pl/forum/index.php?act=Attach&type=post&id=11207[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...