Jump to content
Dogomania

BONO


Saint

Recommended Posts

Po rozmowie z regionalnym dystrybutorem mam mieszane uczucia sam nie wiedział czy jest dobra czy nie raczej miał słabe mniemanie o sprzedawanym produkcie co do składu i fachowej opini niestety nic nie powiem nie interesowałem siewnikliwie tą karmą. Ale nie sadze żeby karma kosztująca w przedziale ok 70-80 zł za 15 kg była rewelacją.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sama nie wiem.
Np. w puszkach "Pedigree", czy "Dog Chow" dla szczeniaków jest ok. 16% mięsa... A w puszkach "Bono" (dla szczeniaków), co mnie zaskoczyło - 74%!


Puszki dla dorosłych psów - w tych supermarketowych jest 4% procent mięsa :shock: a w Bono - 30%... Robiąc porównanie "Bono" dobrze wychodzi...

***


[B]Bono Banket[/B]

[B]Skład: mięso z drobiu, wołowina, wieprzowina i inne produkty pochodzenia zwierzęcego, mączka mięsna, pszenica, tłuszcz zwierzęcy, witaminy i substancje mineralne.[/B]

[B]EM - energia metaboliczna 13,9 [MJ/kg] [/B]
[B]Wilgotność 10% [/B]
[B]Białko 240 [g/kg] [/B]
[B]Tłuszcz 100 [g/kg] [/B]
[B]Włókna błonnika 30 [g/kg] [/B]
[B]Popiół 70 [g/kg] [/B]
[B]Wapń 12 [g/kg] [/B]
[B]Fosfor 8 [g/kg] [/B]
[B]Miedź 12 [mg/kg] [/B]
[B]Selen 0,2 [mg/kg] [/B]
[B]Witamina A 8000 [j.pom./kg] [/B]
[B]Witamina B[SIZE=1]1[/SIZE] 3 [mg/kg] [/B]
[B]Witamina B[SIZE=1]2[/SIZE] 4 [mg/kg] [/B]
[B]Witamina D[SIZE=1]3[/SIZE] 800 [j.pom./kg] [/B]
[B]Witamina E 65 [mg/kg] [/B]

(chyba nie jest najgorszy? Szkoda tylko, że nie podali zawartości procentowej mięsa, wydaje się go być dużo...)

Zaciekawiło mnie też to, że np. trzeba tej karmy dosyć mało podawać, w stosunku do ceny (przeważnie gorszych karm trzeba dawać więcej).

[B]Waga psa[/B][B]Dzienna dawka[/B]od 5 do 7 kg110 god 7 do 10 kg140 god 10 do 15 kg190 god 15 do 20 kg250 god 20 do 25 kg310 god 25 do 30 kg370 god 30 do 35 kg420 god 35 do 40 kg480 god 40 do 50 kg530 god 50 do 60 kg620 god 60 do 70 kg710 gpowyżej 70 kg800 g

Kulka waży ponad 8 kg. Powinna dostawać 120-130 g karmy... :shock: Według np. "Pedigree" wychodzi znacznie więcej...

A za 2 kg karmy Bono Banket zapłacimy niecałe 10 zł... :shock:

***
Przeanalizowałam trochę ta karmę, wychodzi na to, że nie jest najgorsza, chyba też nie jest jedną z tych najlepszych...

Jest 10 rodzajów karm suchych, 6 rodzajów w puszkach, i takie coś:
[IMG]http://www.bono-polska.pl/graf/prod/20.jpg[/IMG]

"Wyrób mięsny"


Tak wlaściwie to wszystko pisze na [B][url=www.bono-polska.pl]TEJ STRONIE[/url][/B]

A ja tu się rozpisuję :D

Pozdrawiam, Asti

PS.: Odpiszcie coś, co myślicie o tej karmie!?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zadałam pytanie na forum - ile mięsa znajduje się w tej karmie.
Taką otrzymałam odpowiedź:

[quote][IMG]http://www.bono-polska.pl/forum/images/smiles/icon_redface.gif[/IMG] przepraszam, że tak późno ale już spieszę z odpowiedzią.
Może się wydać trochę mętna ale tak w rzeczywistości jest:
wszystko zależy od karmy, im większa zawartość białka tym większa zawartość mięsa i produktów zwierzęcych.
Podana ilość białka w karmie to jest suma białka zwierzęcego i roślinnego.
Zboże zawiera ok 9% białka, wystarczy odjąć i mamy zawartość białka w
mięsie i produktach zwierzęcych.
np. Joly ma 18% białka ogólnie, więc zwierzącego ma 9%(mięso i produkty zwierzęce)
Banket ma 24%białka ogólnie, więc zwierzącego ma 15%(mięso i produkty zwierzęce, dla Banketu jest to około 10% mięsa, ale nie kotletów [IMG]http://www.bono-polska.pl/forum/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG]

Mam nadzieję, że te informacje okażą się pomocne, zapraszam oczywiście do zakupu naszej karmy. Pozdrawiam
Webadmin BONO POLSKA [/quote]

Co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...