Jump to content
Dogomania

Cairn Magia i kot Ruduś oraz Raptus i Figa zaTM


Kati

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Magia przeważnie jest zarośnięta, bo ona nienawidzi trymowania. Jak tylko Magia wróci z wczasów (pojechała z moimi rodzicami na tydzień w góry :) ) to zabiorę się za skubanie futra. Resztę stada taż trzeba porządnie wyczesać, bo kudły fruwają po całym domu. 

14.03.2017%20079.jpg

14.03.2017%20167.jpg

14.03.2017%20171.jpg

14.03.2017%20173.jpg

14.03.2017%20178.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moje lubią trymowanie i czesanie. Tyle, że mi to nijak nie idzie.

Mogę czesać, nawet trymerem. Ale skubać palcami? .... jakoś tak mam opory :))

Jak je wyczeszę to wyglądają tak pięknie.

15 min na ogrodzie, tylko na ogrodzie... i znów wyglądają jak potargańce ;))

Link to comment
Share on other sites

U mnie wszyscy chowają się po kątach jak tylko zobaczą mnie ze szczotką w ręce. :) Tylko Ruduś lubi czesanie. A Magię z uporem skubię palcami. Jej wychodzi wszystko na raz, zostaje tylko podszerstek. Trymuję ją na raty, już prawie połowa zrobiona. 

Link to comment
Share on other sites

Też wzięłam się za "szczurki". Trochę wyskubane. Głównie trymerem. Choć mój syn skubał też palcami. Trochę lepiej wyglądają. ;)

Dora zaczęła lnienie... więc z niej wychodzi garściami ruda sierść. Dziś wyczesałam dywan rudego poszerstka... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio przy okazji robienia większych zakupów w zooligiku, chciałam poszukać jakiejś uniwersalnej szczotki. Sprzedawczyni dała mi do wypróbowania Quickshed. Bardzo mi się to spodobało, fajnie usuwa dłuższy twardy włos jak i podszerstek. Magia nie stresuje się tak jak przy tradycyjnym trymowaniu. Koty i Atos też skorzystają. Zastanawiam się tylko czy to nie tnie włosów. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hmmm ciekawa ta szczotka... Choć wydaje się taka mało poręczna do trzymania...

Ja mam taki standardowy furminator:

http://www.furminator.net/pl-pl/produkty/pies/usuwanie-podszerstka/narzędzia-do-usuwania-podszerstka-dla-dużych-psów-długowłosych

I nim też trymuję "szczurki".

Sierść wychodzi idealnie.

A Dora, która ma miękką, falistą sierść i mega puszystą... - to najlepsza okazała się zwykła szczotka jak dla człowieka :)) + przy lnieniu furminator.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...