Jump to content
Dogomania

Zdobycie Rodowodu


Maruscha

Recommended Posts

Witam Wszystkich Pudlomaniakow!!! :D

Bedziemy pod koniec sierpnia w Polsce i kupujemy jeszcze jednego pudla -tym razem czarnego-mam pytanie do hodowcow-

pudel bedzie mial 2 miesiace i pare dni przy odbiorze rodzice sa z papierami jak zdobyc,odtworzyc rodowod "malego"?

Link to comment
Share on other sites

Witaj Maruscha,

jeżeli jego rodzice są z rodowodem, to szczeniak powinien mieć wystawiony dokument jego pochodzenia, tzw. METRYCZKĘ (zawiera imię i przydomek hodowlany, nr tatuażu, dane dotyczące rodziców, dane dotyczące hodowcy, dane dotyczące nabywcy, nr metryczki, pieczęć oddziału Związku Kynologicznego w Polsce).

Musisz podpisać metryczkę.

Na podstawie metryczki jest dopiero wystawiany rodowód ekportowy, który będzie ważny w za granicą.

Trwa to od 1 miesiąca do 2-3 miesięcy.

Pozdrowienia :D

Link to comment
Share on other sites

Maruscha - napisz dokładniej o co chodzi :o , bo rodowodu nie można "odtworzyć". Rodowód się wyrabia tylko i wyłącznie na podstawie metryki otrzymanej od hodowcy, przy zakupie psa za granicą hodowca wyrabia rodowód eksportowy.

Napisz z kąd ten szczeniak, czy z Polski? Jeśli tak to znamy chyba (na spółke z Sonia-Nero) wszystkie psy hodowlane i posiadające rodowody.

Link to comment
Share on other sites

:P serwus -Anetko dawno nie klikalysmy-...znalazlam ogloszenie o sprzedazy pudli w www.kupsprzedaj.pl narazie mam kontakt mailem-obecnie wlasciciele sa do 10 sierpnia na wakacjach wiec wiecej podam Wam po 10...jest jeden pies i dwie suki-my bierzemy psa.Pudle czarne a ich rodzice sa z rodowodem -tak podala wlascicielka(stad to moje pytanie o rodowod)Bedziemy na wakacjach kolo Legnicy a na pare dni jedziemy do Katowic -pudle sa ze slaska dokladnie skad?to po 10 sierpnia -to tyle co wiem na dzien dzisiejszy....

Pozdrawiamy ja i Askoo

Link to comment
Share on other sites

Maruscha przeczytaj uważnie mój e-mail !

Właśnie sprawdzam tą strone i jak na razie - wygląda to nie fajnie -( Tego ogłoszenia nie znalazłam .

Natomiast pełno znanych mi telefonów i kundelków oferowanych jako psy rasowe... nawet kudłate łaciate - pudelki (niestety ze zdjęcia widać, że mało mają z tą rasą)

Link to comment
Share on other sites

...mialam tylko mozliwosc obejrzenia fotek w mailu i rodzicow i dzieci.Jasne kota w worku nie kupie tym bardziej ze juz raz kupilam pudla i zostalam "dokladnie" poinformowana przez hodowce co i jak z ogladem pudla takze narazie mam w planie kupic co nie oznacza ze go wezme-jesli nie zadowole sie psiakiem stad tj. z Niemiec chociaz chcialabym miec "rodaka" w rodzinie. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ups, widziałam to ogłoszenie i nawet nie bralam go pod uwagę.

Nie musisz się pytać o rodowód bo na 100% rodzicego nie posiadają :x , świadczy o tym:

-brak podania wielkości pudla (duży, średni, miniaturowy, toy), jeżeli miałby być to średniak, to są tylko trzy takie hodowle w Polsce i nie mają szczeniaków.

-cena 300,00 zł, w tej cenie na pewno nigdzie w Polsce nie kupisz pudla rasowego

-obcięte ogony, w Polsce nie obcina się pudlom ogonów od ładnych paru lat.

Nie wiem czy wiesz, że w Niemczech jest zakaz wystawiania psów z obciętymi ogonami.

Link to comment
Share on other sites

tu tez nie wolno obcinac ogonow- Askoo ma nie obciety a tego nie chcialam do hodowli tylko dla dzieci (wystarczy ze moj juz ma "tyle na glowie" i dzieci malo maja szans zabawy z nim)takze moze byc z obcietym ogonem bo bedzie jako przyjaciel do zabawy zarowno dla Askoo jak i dla dzieci.

A rodowod -hm...skoro rodzice sa z rodowodem to myslalam o wyrobieniu i dla niego dlaczego by mial byc "zwykly" przy Askoo

Ale jak juz klikalam jeszcze nic nie kupilam.

Link to comment
Share on other sites

to ja znowu swoje 3 grosze :oops:

Maruscha ,chyba nie masz pojęcia na temat pudli :roll: ?

myslałam,że Sonya -Nero wytłumaczyła tobie?

przeciez to zwykłe kundelki

:roll: a nie pudle

a poza tym nie ma czegos takiego jak wyrobienie rodowodu szczeniakowi ,tylko dlatego ze rodzice jego rodowód mają , po prostu nie jest to mozliwe 8)

Link to comment
Share on other sites

Marusha, obawiam się, żę nie są to żadne pudle - tylko coś tam w typie.

Jeżeli chcesz nawet psa do zabawy dla dzieci to kup im prawdziwego pudla a nie coś co tylko sprzedają jako pudle- niech przedstawią rodowody nam, którzy siedzą w rasie - założę się, że nie przejdą pozytywnej feryfikacji.

W sprawie zakupu wierz w to co mówi Sonya-Nero - ona ma w swojej głowie wszystkie średniaki czarne urodzone na przestrzeni 10 lat jak nie więcej.

Ja uciekam jutro nad morze i nie będe miała dostępu do komputera.

Aha tu masz adres gdzie znajdziesz e-mail i www gdzie naprawdę niedrogo kupisz średniaka morelowego ( z rodowodem) w Czechach, lub zamówisz brązowego pudla średniego w równie śmiesznej cenie nawet jak na Polskę - (znowu z rodowodem i bdb pochodzeniem).

www.czarnafuga.republika.pl/szczenieta.htm

I może będziecie mieli zabawę w wystawianiu? Zastanów się. Te napewno są pudlami.

Aha- nawet jeżeli jest to potomstwo starych linii pudli to w nich często występowały wady typu slepota (wada ujawnia się w wieku około 3-5 lat) - uważaj Marusha na te maluchy.

Link to comment
Share on other sites

Onka napisala-....a poza tym nie ma czegos takiego jak wyrobienie rodowodu szczeniakowi ,tylko dlatego ze rodzice jego rodowód mają , po prostu nie jest to mozliwe... tu sie nie zgadzam jesli rodzice sa rodowodowi to psiak (jak napisala Sonya-Nero) musi miec metryczke dzieki ktorej wyrabia sie rodowod.W tym przypadku "pudla za 300 zl" nie wiadomo -zgadzam sie.

Onka ja nie jestem specem od pudli, nigdy nie bylam i watpie zebym kiedys takowa byla - w moim pytaniu na poczatku- nie wiem czy dobrze przeczytalas PYTALAM sie czy cos takiego istnieje.

Bo w przypadku koni-ktore hoduje i rozmnazam "odtworzenie" rodowodu istnieje (stad pytanie czy i u psow cos takiego jest).

Wyglad to tak ze czesto jezdze do rolnikow bo mi dzwonia ze maja konia i chca go na rzez- dobrze wiedza ze jak nie ja to znajde kupca- jesli cos faktycznie ciekawego.Czasami znajduje na takim koniu na lewym zadzie resztki palonki(znak stajenny)i zaczynam dlubac "w sprawie" po czym okazuje sie ze to jest kon z papierami ino ktos gdzies sprzedal , kupil i sie papier stracil.Stad mowi sie ze sie odtwarza rodowod.....mam nadzieje ze co niektorym wytlumaczylam dlaczego zadalam tak "dziwne" pytanie....

Link to comment
Share on other sites

Onka napisala-....a poza tym nie ma czegos takiego jak wyrobienie rodowodu szczeniakowi ,tylko dlatego ze rodzice jego rodowód mają , po prostu nie jest to mozliwe... tu sie nie zgadzam jesli rodzice sa rodowodowi to psiak (jak napisala Sonya-Nero) musi miec metryczke dzieki ktorej wyrabia sie rodowod.W tym przypadku "pudla za 300 zl" nie wiadomo -zgadzam sie.

Marusha, nie masz racji. Metryczkę dostaje szczeniak po rodzicach rodowodowych i hodowlanych. Samo posiadanie rodowodu nie daje psu uprawnień hodowlanych. Szczenię po rodzicach TYLKO z rodowodem (bez hodowlanki) NIGDY nie dostanie metryczki. :-?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, pisząc o rodowodowych rodzicach miałam na myśli psy z uprawnieniami hodowlanymi.

Przepraszam za skrót myślowy :oops: , z którego wynikło to całe zamieszanie.

Niestety jeżeli rodzice nie zostali zakwalifikowani do hodowli jako "reproduktor" i "suka hodowlana" (pieczątki o takiej treści wraz z datą i podpisem osoby uprawnionej są umieszczone w rodowodach) szczenięta nie będą mogły mieć wystawione metryczki.

Oczywiście pomijam tu kwestię tzw. warunkowego dopuszczenia do rozrodu przed uzyskaniem uprawnień hodowlanych".

Link to comment
Share on other sites

moje male"co nieco" Sonya -Nero bylo skierowane do Onki ale to co napisalas to o to wlasnie mi sie rozchodzi...

Mokka -jeso :o z metryczka to pies z rodowodem i hodowlanka - bez to rodowodowy...czemu z tym tyle zamieszania....

Bo nie każdy pies rodowodowy jest dopuszczany do hodowli. Niektóre mają wady dyskwalifikujące, przekazywane potomstwu, w niektórych rasach wymagane są badania na dysplazję, w niektórych dodatkowo testy psychiczne. Te działania mają na celu wyeliminowanie osobników mało wartościowych, które niepożądane cechy przekazywałyby potomstwu. Tyle teoria, a w praktyce różnie to bywa :wink:

Link to comment
Share on other sites

Akurat w rasie średniak czarny i miniatura czarny siedzę i jezeli chodzi o mioty średniaków to powtórze wszystkie są znane - więc mam prawo twierdzić, że ludzie wciskają kit. Rodzice szczeniaków to nie będą nawet psy zdyskwalifikowane, lub nie wystawiane.

Średniaki czarne sa obecnie w ilości okolo 30 może z 40 sztuk z czego hodowlane - wystawiane są chyba z 15, a wszystkie mioty są dokładnie znane pudlarzom w całej Polsce, więc nie wierzę, że nagle sie objawiły jakiekolwiek psy "rodowodowe" na Śląsku.

Aha- ostatnio na Allegro pan sprzedawał "bolonki" rasowe- pieski miały wszystki kolory tylko nie zgodny z wzorcem (biały), były rude, czarne podpalane- ale były ot "rasowe bolonki". Maruscha - bardzo uważaj żeby to nie były właśnie takie pudleki.

Do sprawdzenia temat jest w grupie IX - "bolonka"

Teraz mówię wszystkom pa, pa - i jadę :D :D

Link to comment
Share on other sites

no juz jestem nazot...wlascicielka podala mi ze jest to sredniak.Matka psiakow byla brana z (podobno) hodowli ale jako pies do towarzystwa czyli ja nie wystawiali .Ma na imie Molly( matka obecnych szczeniakow).Nie ma wiec rodowodu.Szczeniaki tez ich nie maja .

Ciekawa jestem czy cos Wam mowi imie Molly czy jest to tylko czyjs wymysl ze byl to rasowy pies z prawdziwej hodowli tylko obecni wlasciciele zaniedbali wystawy itd.Moze Molly to nazwa wlasna nic nie wiem wiecej a psiaka nie kupujemy - jak wrocimy bede myslala o kupnie tutaj. :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie po wakacjach!

Sonya-Nero ma rację. Dodatkowo - jakby suczka była po rodowodowych rodzicach to by posiadała rodowód lub przynajmniej metrykę, bo każdy pies z hodowli otrzymuje dokument (metrykę).

Sam suczka jest już w swietle prawa - kundelkiem, nie posiada dokumentacji i obawiam się, że jest to już tylko "pundelek" (coś ma z pudlem) - tacy ludzie są właśnie najgorsi. Rozmnażają bez sensu i psują nam rasę.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam rowniez po wakacjach!

Chcialam sie Wam pochwalic ze "pundelek" zostal w Polsce ale w domu pojawila sie On-ka. HiHi :lol: dostalam ja jako prezent i nie moglam oddac bo by sie obrazono.Narazie szaleje po mieszkaniu a Askoo z nia - "Asio" ma nareszcie jak sie wyzyc bez kary tj. pokazuje jej miejsca "zakazane" sam narozrabia a potem pokazuje na nia udajac ze on w tym lap nie mieszal... 8)

Mala ma na imie Kiara i bardzo sie w niej zakochalam od pierwszego wejrzenia....a oto ona

http://www.hundund.de/rassen/foto.php?img=14378&r=233

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...