Jump to content
Dogomania

"Psie" studia - mało znane?


Kika 1984

Recommended Posts

filologia polska z wiedzą o kulturze i folklorystyką - ukończona. kontakt z socjologią hobbystyczny. praca mgr z pogranicza socjologii i kulturoznawstwa. czyli wszystko, byle z dala od alergenów... i rok czy dwa temu testy powiedziały, że poziom uczulenia opadł - nie rzucę studiów w połowie, więc jedyna okazja, żeby po obronie coś zmienić. a do tego trafiam przypadkiem na osobę, która skończyła polonistykę i się dogoterapią zajmuje i behawiorem - więc - myślę sobie - jest jeszcze szansa, żeby wstawać rano nie warcząc "znów ta praca", chociaż mam taki sam stosunek do poranków jak Saint:)
do tego mały (1,5 roku) epizod zawodowy w jednym z magazynów branży zoologicznej typu b2b, co prawda jako redaktor i dziennikarz, ale ta tematyka, mmm...
a zainteresowanie biologią to już miałam prenatalnie chyba.. telewizyjne głosy z dzieciństwa pamiętam dwa: dubbing Gargamela ze Smerfów i lektorstwo Czubówny w programach bbc:)

Link to comment
Share on other sites

Hehehe, ja też kończę właśnie kierunek można powiedzieć z tej samej półki i tak z ciekawości zapytałam, bo też mam w planach dokształcić się w kierunku jakiejś pracy ze zwierzakami, ale to dopiero w przyszłym roku, bo jeszcze został mi semestr podyplomówki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[quote name='Kika 1984']
5. behawiorystyka - studiów jako takich na to w Polsce nie ma, zwykle zaczyna się psychologią i kończy specjalizacją na zoopsychologii oraz certyfikatami COAPE
[/QUOTE]

A po co kończyć studia z psychologii? Przeciez do rozpoczecia Kursów dyplomowych COAPE tzreba miec ukończony kurs trenera psów.
ktoś orientuje się jak wyglądaja te kursy? Jestem nimi bardzo zainteresowana

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dogoterapia - można ją gdzieś studiować (chociażby na podyplomówce) oprócz kursów?

Z tego co widzę, większość osób wybiera zootechnikę, a potem jakieś podyplomowe. Na UP we Wrocku są bardzo ciekawe specjalizacje, chociażby Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących: elementy behawioru, dogoterapii, relacje zwierze-człowiek, coś z hodowlą, rehabilitacja, pielęgnacja. No i są zapewnienia pracy m.in. w hotelach dla zwierząt, zoo, schroniskach, hospicja, kliniki, nawet inspekcja weterynaryjna. Brzmi świetnie, tylko ciekawe, jak jest realnie.

Edited by borysova
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...