Jump to content
Dogomania

Czy hodowla może przestać być hodowla??


Qri

Recommended Posts

Znam przypadek, gdy wobec hodowli zostało wszczęte postępowanie w ZK,następnie została ona z ZK wyrzucona.Niestety,potem wypuścili kilka miotów pod szyldem PKPR,a ostatnio widziałam na pewnym serwisie ich ogłoszenia o szczeniętach bez rodowodu(również już nie PKPR),ale za to po rodowodowych rodzicach .
W świetle tego widać,że Związek może mieć wpływ wyłącznie na swoich członków,a ci gdy przestaną nimi być urządzają sobie istną samowolę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie należą ani do ZK ani do PKPR to niewiele można zrobić ponieważ rozmnażanie psów nie jest w Polsce karalne. Jedynymi opcjami,które przychodzą mi do głowy jest zgłoszenie do TOZ'u ,ale to wyłącznie gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie znęcania się nad zwierzętami,przechowywania ich w złych warunkach...czyli tego rodzaju działania,które wymagają interwencji Towarzystwa .Ewentualnie,można zgłosić do Urzędu Skarbowego nielegalną działalność czyli nieodprowadzanie podatków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Gdy wypuszcza na świat lewy miot. Bez papierów.[/QUOTE]

Ja sama mam psa z hodowli, która sprzedaje psy z i bez rodowodu. Kiedy poszłam to zgłosić do ZK, to raz jakaś baba się na mnie wydarła, że po co kupowałam sobie psa z tej hodowli, to dwa praktycznie wyrzucili mnie za drzwi :shake: Zostały również wysłane informacje o tej hodowli do klubu Psów Pasterskich Niepolskich oraz ZG i co? I nic! Zero podejścia do sprawy. ZK ma w nosie pseudohodowców....:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie tak nam się wydawało, że hodowczyni musi mieć jakieś "plecy" w ZK.

Bynajmniej z tego co widzę, hodowczyni wychodzi na prostą i nie słyszałam o jakimś miocie/szczeniaku bez papierów z jej hodowli... Rozumiem, że każdy zasługuje na drugą szansę, jednak jakaś odpowiedzialność bądź skrucha za poprzednie uczynki powinna być!

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat świadomie kupiłam sunię o pseudohodowców, żeby zapewnic jej lepszy byt. Jak narazie to ciągle ją leczymy i bardzo kochamy. Ale chcę oszczędzić takiego losu innym szczonkom, które oni "produkują". Stąd moje pytania... :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Qri']Ja akurat świadomie kupiłam sunię o pseudohodowców, żeby zapewnic jej lepszy byt. Jak narazie to ciągle ją leczymy i bardzo kochamy. Ale chcę oszczędzić takiego losu innym szczonkom, które oni "produkują". Stąd moje pytania... :angryy::angryy::angryy:[/quote]
jedna sunia ma lepsze życie a co z resztą miotu? a co z naspnymi miotami, które zostaną wyprodukowane?

Link to comment
Share on other sites

...jaki ma wiele osób- z jednej strony nie kupując- nie popierać takiego handlu, z drugiej- litość nad szczeniętami (kociętami, żółwiami etc.) i chęć wyciagnięcia ich z bagna... Na pseudohodowle najlepszy jest bat w postaci dobrze skonstruowanego prawa chroniącego zwierzęta. Oj, chyba jestem naiwna...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak "u was"(tzn w zk) ,ale w "mojej branzy" tzn konskiej(sport ,hodowla) teoretycznie(z prawnego punktu widzenia) takie przypadki sa srogo karane itp ale w prektyce wszyscy sie znaja i siedza w tym samym "grajdolku" w zwiazku z czym nikt nikomu nie jest w stanie nic zrobic ... mysle ze te swiaty akurat tym sie nie roznia

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Sytauacja wygląda tak:

Jest hodowla psów okreslonej rasy zarejestrowana w ZK.
A hodowca jednocześnie produkuje i sprzedaje sobie
szczeniaki w typie innej rasy (po rodowodowych rodzicach).
Poza tym w jeszcze innej rasie proponuje krycie psem z metryką.

I pytanie jedno mam - co na to przepisy poslkiego ZK?
Czy zarejestrowana hodowla może sobie być jednocześnie
pseudohodowlą w innych rasach?

Świadoma polskich realiów - nieśmiałe drugie:
Da się coś zrobić w takiej sytuacji? Co?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Qri']No dobra. Wypuścili szczonki bez pamierów i co dalej?? Jak ich skontrolować, zakazać rozmnażania itp.?[/quote]

Do kontroli uprawniony jest Inspektor OTOZ "Animals". Może wejść na teren posesji. Jeśli stwierdzi nieprawidłowości, bądź (a to już bankowo) złe warunki dla psów (np. głośna sprawa była, że "hodowla" trzymała psy w temperaturze -19 stopni zimą), to może skonfiskować natychmiast zwierzęta i rozpoczyna się koniec "hodowli".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...