Jump to content
Dogomania

Oddziały ZKwP


DeDe

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

co do ZKwPL oddział łódzki-cytuje za dzisiejszą prasą -konkretnie przytaczam tekst bez zmian-opublikowany w Expresie Il. w dniu dzisiejszym:

W Grand Hotelu psy nie głosowały

Wtorek, 9 marca 2004r.

Paweł Szemraj został ponownie prezesem łódzkiego oddziału Związku Kynologicznego, mimo że sześciu członków byłego zarządu złożyło przeciw niemu doniesienie do prokuratury o niegospodarności na sumę 375 tys. zł.

Temperatura na sali obrad w łódzkim Grand Hotelu była wysoka. – Nie zostaliśmy dopuszczeni do głosu, to zebranie zostało ustawione! – twierdzi Halina Szewczyk, członek komisji skrutacyjnej. Paweł Szemraj twierdzi, że zebranie prowadził Andrzej Terlecki, osoba niezależna, wybrana przez salę.

Terlecki, były poseł KPN i przewodniczący sejmiku województwa , szefuje teraz Radzie Krajowej Ruchu Obrony Bezrobotnych, gdzie przewodniczącym komisji rewizyjnej jest... Paweł Szemraj.

Atmosferę obrad kynologów podgrzało złożenie wniosku o ukaranie osób, które doniosły do prokuratury na prezesa Szemraja. Ich sprawą ma się zająć sąd koleżeński.

Opozycja podtrzymuje zarzuty wobec prezesa: m.in. zbyt duże koszty remontu lokalu związku i bankietów przygotowywanych przy okazji imprez kynologicznych. Paweł Szemraj powołuje się na dwukrotne kontrole z Zarządu Głównego Związku Kynologicznego, które nie stwierdziły nieprawidłowości. Sprawą o niegospodarność zajmuje się Prokuratura Łódź Śródmieście.

•••

Do łódzkiego oddziału Związku Kynologicznego należy około 3 tys. osób, zarejestrowanych jest w nim ponad 7 tys. psów. Członek wstępujący płaci 110 zł, roczna składka członkowska to 44 zł, tyle samo kosztują dokumenty dla psa hodowlanego. Roczne przychody związku wynoszą 800 tys. zł. Zysk z dorocznej Międzynarodowej Wystawy Psów to ponad 100 tys. zł.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, co do łódzkiego ZK to przykro mi ale złudzenia straciła ponad 10 lat temu. Od tego czasu moja noga nie postała w tej instytucji. I jak widzę niewiele się tam zmieniło. Zamiast ludzi, którzy kochają psy i posiadają ogromną wiedzę o nich, działają tam ludzie o zupełnie innych priorytetach!!Skąd takie rozgoryczenie? Otóż kilkanaście już lat temu poszłam z moją sunią - sznaucerką średnią - na jakieś okresowe ogledziny psiaka konieczne do metryki. I oto co usłyszałam od tych filozofów! Że pies ma odstające uszy i że należy jej przywiesić ołowiane ciężarki :evilbat: Że ma krzywy zgryz i należy zawiesić ją na oponie za szczękę!No i tyle mi wystarczyło!!Muszę powiedzieć, że był wtedy ze mnie 9 letni berbeć, ale jak usłyszałam takie mądrości to nie znając wtedy na szczęście innych brzydkich słów niż to , że jest pan głupi, wyrwałam temu osobnikowi smycz z reki i wyszłam z tego cyrku!!A za mną rozległy sie tylko głosne brawa. No i to tyle mojej znajomości z ZK. Więcej jej już nie bedzie!!!

PS. Weterynarz żadnej z powyższych wad nie stwierdził!!

Link to comment
Share on other sites

niewiem co za jeden liczy składki jako przychód Oddziału skoro tylko część zostaje w Oddziale a większość odprowadza sie do Zarządu Głównego, podobnie jak z każdego druku itp..... ledwie 1/3 zostaje w Oddziale a i czynsz zapłacić trzeba i to są niemałe pieniądze....... ile kosztuje utrzymanie Oddziału to juz nie napisano........... bo po co ..... :evil: Do gadania jak zwykle całe stado a do pracy społecznej to co ?? :evil:

Link to comment
Share on other sites

drogi Ursusie :-? atakujesz ad rem czy ad personam?? :evilbat: mam nadzieje iż zauważyłeś ze to co przytoczyłem to cytat--a to że prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze własnie w sprawie niegospodarności--to fakt

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To było do tego co tekst sklecił a nie do Ciebie wcale bo tylko cytujesz........ ale myśle ,ze jak nawet prokuratura sprawdzi przychody i rozchody to stwierdzi,że najwięcej kasy idzie do ZG a to jest NAJWIEKSZA ze znanych mi postaci NIEGOSPODARNOSCI !!!

Link to comment
Share on other sites

i tutaj Ursusie kończy się spór-gdyż mam takie samo zdanie na ten temat, owszem tekst nie był najwyzszych lotów-ale cóz-nie chciałem bawic sie w korektę ani tym bardziej cenzurę i przytoczyłem go w całości.

pozdrawiam Ciebie i gromadkę Dachshund'ow :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...