Jump to content
Dogomania

Hodowle Tollerów


Recommended Posts

[B][I]Witam, za jakiś rok do półtora chcę zakupić do domku drugiego psiaka...[/I][/B]
[B][I]chciałabym żeby był to retriever ze względu na mojego Brutusa...chcę kupić faceta więc chłopcy będą musieli się dogadać a jak wiadomo z retrieverami jest łatwiej :loveu:[/I][/B]
[B][I]Czy możecie polecić dobre hodowle tej rasy?[/I][/B]
[B][I]I jeszcze mam pytanko...czy cena szczeniaka z dobrej hodowli jest podobna do ceny szczeniaka Labradora?od 1500zł w zwyż?[/I][/B]

[B][I]Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :p[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

O hodowlach to raczej na prywatną wiadomość. Nie wiem jakie będą plany miotów w następnym roku, ale wiem, że Pani Ela z Capella vis Comica planuje miot albo pod koniec tego roku a jak nie to na przyszłe wakacje ;-)
Cena szczeniaczka po Polskich rodzicach kosztuje około 1500 zł. Z zagranicznych kryć około 1700-2000. Jeśli szczeniaczek ma jakąś wadę i nie będzie wystawiany cena pewnie będzie niższa.
Jak widać jesteś z Torunia więc niedaleko ciebie (chyba) znajduje się hodowla Virgo Vestalis, która aktualnie planuje miot.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waxy']O hodowlach to raczej na prywatną wiadomość. Nie wiem jakie będą plany miotów w następnym roku, ale wiem, że Pani Ela z Capella vis Comica planuje miot albo pod koniec tego roku a jak nie to na przyszłe wakacje ;-)
Cena szczeniaczka po Polskich rodzicach kosztuje około 1500 zł. Z zagranicznych kryć około 1700-2000. Jeśli szczeniaczek ma jakąś wadę i nie będzie wystawiany cena pewnie będzie niższa.
Jak widać jesteś z Torunia więc niedaleko ciebie (chyba) znajduje się hodowla Virgo Vestalis, która aktualnie planuje miot.[/quote]
[B][I]Dzięki na info.Drugiego psa planuję na przyszły rok..albo może nawet za półtora roku...jeszcze się zastanawiam między drugim labkiem a Tollerem.[/I][/B]
[B][I]Chcę psa wystawowego bez wad :p[/I][/B]
[B][I]Chciałabym też może w stronę myślistwa się pokierować...aportowanie np...[/I][/B]
[B][I]Zobaczę tą hodowlę, którą napisałaś.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]Witam, za jakiś rok do półtora chcę zakupić do domku drugiego psiaka...[/I][/B]
[B][I]chciałabym żeby był to retriever ze względu na mojego Brutusa...chcę kupić faceta więc chłopcy będą musieli się dogadać a jak wiadomo z retrieverami jest łatwiej :loveu:[/I][/B]
[B][I]Czy możecie polecić dobre hodowle tej rasy?[/I][/B]
[B][I]I jeszcze mam pytanko...czy cena szczeniaka z dobrej hodowli jest podobna do ceny szczeniaka Labradora?od 1500zł w zwyż?[/I][/B]

[B][I]Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :p[/I][/B][/quote]

Owszem, mogę polecić hodowle - na PW :p
Chcąc psa naprawdę do pracy, powinnaś poszukać po pracujących rodzicach, jeśli do tego psa wystawowego, to pewnei za jakiś czas reproduktora. W PL praktycznie wszystkie Tollery są ze sobą silnie spokrewnione - warto by było zastanowić sie nad tym, czy jeśli faktycznie samiec ma w przyszłości kryc, to warto żeby był mniej lub wcale spokrewniony, no i z pewnością po przebadanych rodzicach.

To co psiaki mieć powinny zrobione:
HD
ED
przynajmniej jedno PRA (z wynikiem wolny)
przynajmniej jedno CEA (z wynikiem wolny)
badanie okulistyczne oczu.

To nie luksus, ale naprawdę minimum - radzę omijać hodowle które powyższego nie przestrzegają, Tollery miewają często powyższe przypadłości, i lepiej tego nie zaniedbać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']Owszem, mogę polecić hodowle - na PW :p
Chcąc psa naprawdę do pracy, powinnaś poszukać po pracujących rodzicach, jeśli do tego psa wystawowego, to pewnei za jakiś czas reproduktora. W PL praktycznie wszystkie Tollery są ze sobą silnie spokrewnione - warto by było zastanowić sie nad tym, czy jeśli faktycznie samiec ma w przyszłości kryc, to warto żeby był mniej lub wcale spokrewniony, no i z pewnością po przebadanych rodzicach.

To co psiaki mieć powinny zrobione:
HD
ED
przynajmniej jedno PRA (z wynikiem wolny)
przynajmniej jedno CEA (z wynikiem wolny)
badanie okulistyczne oczu.

To nie luksus, ale naprawdę minimum - radzę omijać hodowle które powyższego nie przestrzegają, Tollery miewają często powyższe przypadłości, i lepiej tego nie zaniedbać.[/quote]
[B][I]Dziękuję, że się odezwałaś w tym temacie,na Twoja wypowiedź liczyłam jako "matka" Tollerów :p[/I][/B]
[B][I]poproszę te hodowle na PW jeśli można.Mam jedną na oku i to chyba nawet jest Twoja...[/I][/B]
[B][I]Tak chciałabym samca, w przyszłości repa...mam jednak nadzieję, że to nie będzie kolidowało z moim Brutusem...[/I][/B]
[B][I]Jak pies kryjący zachowuje się wobec innych psów?Jego zachowanie się zmienia?Mój Brutus jest psem spokojnym...psa oczywiuście będę miała od szczeniaka więc zapewne chłopcy się dogadają bo Brutus kocha szczeniaczki :loveu: ale jak Toller dorośnie i zacznie kryć?Nie będzie konfliktów?[/I][/B]

[B][I]Badania to chyba podobne co u Labków prawda?[/I][/B]
[B][I]Jeśli samiec ma kryć to czy nie lepiej ściągnąć z za granicy?[/I][/B]
[B][I]Bo tak jak napisałaś ilość Tollerów w PL jest niewielka i są ze sobą spokrewnieni...[/I][/B]
[B][I]Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.:p[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]Dziękuję, że się odezwałaś w tym temacie,na Twoja wypowiedź liczyłam jako "matka" Tollerów :p[/I][/B]
[B][I]poproszę te hodowle na PW jeśli można.Mam jedną na oku i to chyba nawet jest Twoja...[/I][/B]
[B][I]Tak chciałabym samca, w przyszłości repa...mam jednak nadzieję, że to nie będzie kolidowało z moim Brutusem...[/I][/B]
[B][I]Jak pies kryjący zachowuje się wobec innych psów?Jego zachowanie się zmienia?Mój Brutus jest psem spokojnym...psa oczywiuście będę miała od szczeniaka więc zapewne chłopcy się dogadają bo Brutus kocha szczeniaczki :loveu: ale jak Toller dorośnie i zacznie kryć?Nie będzie konfliktów?[/I][/B]

[B][I]Badania to chyba podobne co u Labków prawda?[/I][/B]
[B][I]Jeśli samiec ma kryć to czy nie lepiej ściągnąć z za granicy?[/I][/B]
[B][I]Bo tak jak napisałaś ilość Tollerów w PL jest niewielka i są ze sobą spokrewnieni...[/I][/B]
[B][I]Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.:p[/I][/B][/quote]


Myślę że przede wszystkim warto zwrócić uwagę jaki charakter mają rodzice i sam potencjalny szczeniak. Przykładowo - mój starszy pies, od samego początku jest psem spokojnym, od razu dogadał sie z młodszym. Obecnie mam w domu 2 samce, w tym jednego dorastającego z burzą hormonów, drugiego właśnie kryjącego, i nie widzę żadnych problemów - ale jak mówię, to kwestia dobrego doboru psiaków. Ogólnie Tollery nie mają dużego problemu z agresją, żyją dość zgodnie - ale wiadomo, zawsze zdarzać sie mogą wyjątki.

Badania masz wyżej - do tego co wymagane u labków, na pewno dochodzi jeszcze CEA no i jest dużo więcej PRA nosicieli i chorych wśród Tollerów niż u labków, u których CEA nie ma wcale.

Jeśłi samiec ma kiedyś ewentualnie kryć, to warto rozejrzeć sie za świeżą linią. Czasem w PL są takie dostępne ale wtedy powinien i matka i ojciec być z linii "świeższej" bo inaczej się uziemisz na samo dzień dobry. Z kolei dostać sconka za granicą nie jest tak bardzo łatwo - mało kto chce sprzedawać Tollery do PL, a ci co chcą, są absolutnie niegodni zaufania - wiem co mówię, sprowadziłam 3 sconki zza granicy. No i trzeba trochę wiedzieć i znać sie na rasie, bo inaczej i tak niedużo pokryjesz, jak Ci ktoś opchnie szczeniaka z linii obciążonej autoimmunologią (co się u Tollerów zdarza), chorobą serca, wątroby czy innym paskudztwem.
Generalnie dowiadywać się jak najwięcej, bo o błąd w rasie łatwo, niestety. No i jeszcze jedno - trzeba pamiętać że hodowców dużo nie jest, mają oni swoje typy, preferencje, etc i może sie okazać że mając swojego importa i tak nie masz czego kryć :evil_lol:
Zagraniczny sconek, kosztuje od 4 tys wzwyż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']Myślę że przede wszystkim warto zwrócić uwagę jaki charakter mają rodzice i sam potencjalny szczeniak. Przykładowo - mój starszy pies, od samego początku jest psem spokojnym, od razu dogadał sie z młodszym. Obecnie mam w domu 2 samce, w tym jednego dorastającego z burzą hormonów, drugiego właśnie kryjącego, i nie widzę żadnych problemów - ale jak mówię, to kwestia dobrego doboru psiaków. Ogólnie Tollery nie mają dużego problemu z agresją, żyją dość zgodnie - ale wiadomo, zawsze zdarzać sie mogą wyjątki.

Badania masz wyżej - do tego co wymagane u labków, na pewno dochodzi jeszcze CEA no i jest dużo więcej PRA nosicieli i chorych wśród Tollerów niż u labków, u których CEA nie ma wcale.

Jeśłi samiec ma kiedyś ewentualnie kryć, to warto rozejrzeć sie za świeżą linią. Czasem w PL są takie dostępne ale wtedy powinien i matka i ojciec być z linii "świeższej" bo inaczej się uziemisz na samo dzień dobry. Z kolei dostać sconka za granicą nie jest tak bardzo łatwo - mało kto chce sprzedawać Tollery do PL, a ci co chcą, są absolutnie niegodni zaufania - wiem co mówię, sprowadziłam 3 sconki zza granicy. No i trzeba trochę wiedzieć i znać sie na rasie, bo inaczej i tak niedużo pokryjesz, jak Ci ktoś opchnie szczeniaka z linii obciążonej autoimmunologią (co się u Tollerów zdarza), chorobą serca, wątroby czy innym paskudztwem.
Generalnie dowiadywać się jak najwięcej, bo o błąd w rasie łatwo, niestety. No i jeszcze jedno - trzeba pamiętać że hodowców dużo nie jest, mają oni swoje typy, preferencje, etc i może sie okazać że mając swojego importa i tak nie masz czego kryć :evil_lol:
Zagraniczny sconek, kosztuje od 4 tys wzwyż.[/quote]
[I][B]Mała poprawka :p Nie chce dążyć za wszelka cenę do tego aby mój samiec krył...chciałabym psa zdrowego, z którym mogę jeździć na wystawy,którego będe kochała i który dogada się z moim psem...Oczywiście będę chciała zrobić mu tego repa ale to nie znaczy, że potem będę za wszelką cenę szukała suczki do krycia...tym bardziej ,że tak jak Ty mówisz o taką nie łatwo :p

Jak kupię samochód to w grę wchodzą częste wypady poza Toruń nad jeziorko,to akurat pewnie będzie wspólna pasja tych dwóch psiaków :loveu:

A jeśli chodzi o "świeższą" linię...może być większe prawdopodobieństwo , że szczeniaki mogą zachorować na którąś z wymienionych przez Ciebie chorób?

To zagraniczny chyba jednak odpada...nie ma kredytu na psa? :evil_lol:
Ehh jeszcze wiele czytania i dowiadywania się jest przede mną...
[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]
A jeśli chodzi o "świeższą" linię...może być większe prawdopodobieństwo , że szczeniaki mogą zachorować na którąś z wymienionych przez Ciebie chorób?

To zagraniczny chyba jednak odpada...nie ma kredytu na psa? :evil_lol:
Ehh jeszcze wiele czytania i dowiadywania się jest przede mną...
[/B][/I][/quote]

Wszystko jedno skąd bierzesz- zawsze jest spore ryzyko, jeśli hodowca nie udzieli Ci pełni informacji, a nie dowiesz się ich inną drogą. Żadnej z chorób autoimmunologicznych nie da się sprawdzić czy psiak nie jest nosicielem, nie ma żadnego testu na to, dopóki pies nie zachoruje. Pod tym względem Tollery są bardziej dotknięte choróbskami, niż labki.

Kredytu nie ma, no i nie liczę za dojazd ani nocleg zagraniczny :p Nas pierwszy pies, wyniósł około 6 tysięcy łącznie, za przywiezienie go i kupno; badania pełne na reproduktora to koszt :

Badanie na dysplazje (ED + HD) 300 PLN
Badanie serca ok 120 PLN (corocznie)
Badanie oczu 120-140 PLN (corocznie)
Badanie prcd PRA ok. 600 / 470 PLN (ze zniżką)
Badanie CEA ok. 400 PLN (ze zniżką)

Do tego znalezienie psa faktycznie z linii pracującej, dobrze sie sprawdzającego w polu, łatwe nie jest- rezerwacje są na wiele miesięcy przed kryciem, i bez rekomendacji można pomarzyć - warto więc wliczyć w koszty kwestię wcześniejszego dojazdu do hodowcy, żeby mógł Cię poznać, bo bez tego nie kupisz (my byliśmy w Szwajcarii, Danii i Holandii, zanim udało się nam namówić Szwedów do sprzedaży malucha nam).
W PL nie ma z kolei linii faktycznie pracujących - dlatego tak sie zastanawiam, czy nie lepszym wyborem dla Ciebie, byłby flat coated - są hodowle które pracują i mają na tym polu sukcesy, flat tak samo dogada sie z labkiem, jest podobnej wielkości, a kto wie czy nie byłoby Ci łatwiej dostać to czego chcesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']Wszystko jedno skąd bierzesz- zawsze jest spore ryzyko, jeśli hodowca nie udzieli Ci pełni informacji, a nie dowiesz się ich inną drogą. Żadnej z chorób autoimmunologicznych nie da się sprawdzić czy psiak nie jest nosicielem, nie ma żadnego testu na to, dopóki pies nie zachoruje. Pod tym względem Tollery są bardziej dotknięte choróbskami, niż labki.

Kredytu nie ma, no i nie liczę za dojazd ani nocleg zagraniczny :p Nas pierwszy pies, wyniósł około 6 tysięcy łącznie, za przywiezienie go i kupno; badania pełne na reproduktora to koszt :

Badanie na dysplazje (ED + HD) 300 PLN
Badanie serca ok 120 PLN (corocznie)
Badanie oczu 120-140 PLN (corocznie)
Badanie prcd PRA ok. 600 / 470 PLN (ze zniżką)
Badanie CEA ok. 400 PLN (ze zniżką)

Do tego znalezienie psa faktycznie z linii pracującej, dobrze sie sprawdzającego w polu, łatwe nie jest- rezerwacje są na wiele miesięcy przed kryciem, i bez rekomendacji można pomarzyć - warto więc wliczyć w koszty kwestię wcześniejszego dojazdu do hodowcy, żeby mógł Cię poznać, bo bez tego nie kupisz (my byliśmy w Szwajcarii, Danii i Holandii, zanim udało się nam namówić Szwedów do sprzedaży malucha nam).
W PL nie ma z kolei linii faktycznie pracujących - dlatego tak sie zastanawiam, czy nie lepszym wyborem dla Ciebie, byłby flat coated - są hodowle które pracują i mają na tym polu sukcesy, flat tak samo dogada sie z labkiem, jest podobnej wielkości, a kto wie czy nie byłoby Ci łatwiej dostać to czego chcesz.[/quote]
[B][I]Też myslałam o Flacie...ogolnie to myślę nad psem z retrieverów...[/I][/B]
[B][I]I Toller jakoś mi najbardziej przypadł do gustu...[/I][/B]
[B][I]Ale widzę ile zachodu jest z wybraniem odpowiedniej hodowli i szczeniaka...Muszę się jeszcze porządnie zastanowić nad wyborem rasy.Ale rozświetliłaś mi nieco sprawę...[/I][/B]
[B][I]Żebyśmy się źle nie zrozumiały to nie chcę psa typowego do pracy...chciałabym z nim ćwiczyć np agility...może za frisbee byśmy się wzięli...na pewno aportowanie w wodzie...wiem ,że są obozy dla retrieverów gdzie aportują w wodzie...[/I][/B]

[B][I]Na szczęście mam jeszcze dużo czasu, ale stwierdziłam , że podstawowych informacji trzeba dowiadywać się już teraz.[/I][/B]
[B][I]Dziękuję za odpowiedzi :p[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']
[B][I]Chciałabym też może[U] w stronę myślistwa się pokierować[/U]...aportowanie np...[/I][/B]
[/quote]

[quote name='Rinuś'][B][I]Żebyśmy się źle [U]nie zrozumiały to nie chcę psa typowego do pracy...chciałabym z nim ćwiczyć np agility...może za frisbee byśmy się wzięli..[/U].na pewno aportowanie w wodzie...wiem ,że są obozy dla retrieverów gdzie aportują w wodzie...[/I][/B]

[B][I]Na szczęście mam jeszcze dużo czasu, ale stwierdziłam , że podstawowych informacji trzeba dowiadywać się już teraz.[/I][/B]
[B][I]Dziękuję za odpowiedzi :p[/I][/B][/quote]

Napisałaś o myślistwie, więc dlatego pisałam o tego typu pracy - albo chcesz z linii tak pracującej, albo nie do końca :eviltong:. Obozów tego typu jak mówisz już nie ma organizowanych, przynajmniej na razie - szkolenia myśliwskie - tak.

Toller MUSI pracować (nawet jak jest ze "zwykłej" nie pracującej linii)- bez dużej aktywności (my poświęcamy kilka godzin dziennie, jogging, agility, pływanie, frisbee, tropienie, obedience + wycieczki) psiaki mogą niszczyć, i świrować z nudów ;) myślę ze nawet bardziej niż labki - nastaw się więc na życie podporządkowane głównie mocnej pracy z psem.

Link to comment
Share on other sites

[B][I]O tym myślistwie to była moja pierwsza myśl...po głębszym zastanowieniu się nie wiem czy bym miała czas na zjazdy myśliwskie...[/I][/B]

[B][I]To teraz zacznę się bardzo mocno zastanawiać :p szkoda, że moje życie nie jest jeszcze do końca ustatkowane i że wiele może się zmienić...dlatego nie jestem pewna wszystkiego do końca...Wiem, że z jednym psem sobie poradzę w razie czego...ale z dwoma może być już gorzej...[/I][/B]
[B][I]Dlatego psa planuje za rok do półtora...mam nadzieję, że do tego czasu określi się na stałe mój stan bytowy :p[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]O tym myślistwie to była moja pierwsza myśl...po głębszym zastanowieniu się nie wiem czy bym miała czas na zjazdy myśliwskie...[/I][/B]

[B][I]To teraz zacznę się bardzo mocno zastanawiać :p szkoda, że moje życie nie jest jeszcze do końca ustatkowane i że wiele może się zmienić...dlatego nie jestem pewna wszystkiego do końca...Wiem, że z jednym psem sobie poradzę w razie czego...ale z dwoma może być już gorzej...[/I][/B]
[B][I]Dlatego psa planuje za rok do półtora...mam nadzieję, że do tego czasu określi się na stałe mój stan bytowy :p[/I][/B][/quote]
No to z dwoma zawsze jak mam być szczera jest trudniej, i trzeba mieć dla obu wiecej czasu - bo z oboma trzeba ćwiczyć, obu poświecić swoją uwagę - wydaje mi się, że w Twojej sytuacji, Toller nie byłby idealnym wyborem, wzięłabym zdecydowanie na Twoim miejscu, mniej wymagającego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam!
Ostatnio zastanawiamy się nad kupnem psa. Bardzo spodobał nam się toller.
Szukamy hodowli (chociaż oczywiście nie jest pewne czy się jednak zdecydujemy), która mogłaby nam trochę opowiedziec o tej rasie. Zależało by nam, gdyby szczeniaki były do wydania w lipcu, lub dopiero w przyszłym roku.
Pozdrawiam,
Laviet :)

Link to comment
Share on other sites

Oj, dużo mam pytań, ale to właściwie jedno z najważniejszych :) :

[I]Czy ta rasa nadaje się dla nas? [/I]

- Mieszkamy w [B]domkach szeregowych[/B], z ogródkiem, nic więcej. To wystarczy? BARDZO dużo ruchu napewno mu nie możemy zapewnic, ze względu na chociażby biegające luzem psy.... ;/
- Pielęgnacja. Mam rodziców, którym prościej będzie się zajmowac psem, który nie linieje tak strasznie obficie.
- Dzieci. Czytałam, że to rasa, która jest przyjazna dla dzieci. Nie mylę się?
- A inne zwierzęta? Mam świnkę morską, która jest w młodym wieku, więc pozostanie z nami najprawdopodobniej jeszcze długo - więc będę się wyraża szczerze - nie zeżre jej? :oops:

Toller - Czy Ty prowadzisz hodowlę Dancing with fire? Bo takie jakieś mam skojarzenia..... :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laviet']Oj, dużo mam pytań, ale to właściwie jedno z najważniejszych :) :

[I]Czy ta rasa nadaje się dla nas? [/I]

- Mieszkamy w [B]domkach szeregowych[/B], z ogródkiem, nic więcej. To wystarczy? BARDZO dużo ruchu napewno mu nie możemy zapewnic, ze względu na chociażby biegające luzem psy.... ;/[/QUOTE]

Tollery nie są hiper-nadaktywnymi psami, które potrzebują codziennie kilkugodzinnego spaceru. Jeśli nie macie czasu na tygodniu na dłuższe spacery połączone z jakąś pracą dla Tollera - wybierzcie się na dłuższy aktywny spacer w weekend (samo bieganie w tę i z powrotem za piłeczką nie wystarcza ;) ) z np. frisbee, agility w pobliskim klubie czy pływaniem, a w domu na co dzień róbcie różne ćwiczenia stymulujące psa do myślenia (a tym samym zmęczenia) - mam tu na myśli różnorakie sztuczki. Ja ze względu na swoją szkołę też często na tygodniu nie mam czasu na długie przechadzki - rewanż następuje w wolny weekend ;)
[quote name='Laviet']
- Pielęgnacja. Mam rodziców, którym prościej będzie się zajmowac psem, który nie linieje tak strasznie obficie.[/QUOTE]

Tollery to psy, które raczej gubią sierść masowo - podłogi i dywany muszę często sprzątać z ton kłaków ;) [url=http://www.redfairytales.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=394&Itemid=117]Link do poglądowego filmiku z czesania[/url] :evil_lol:

[quote name='Laviet']
- Dzieci. Czytałam, że to rasa, która jest przyjazna dla dzieci. Nie mylę się?[/QUOTE]

Dzieci nie mam, młodszego rodzeństwa też nie, ale maluchy z rodziny są przez Chilli przyjmowane bardzo przyjaźnie. Wiele osób ma w domu połączenie toller + dzieci, które funkcjonuje bardzo sprawnie i każdy jest szczęśliwy z takiego stanu :)

[quote name='Laviet']
- A inne zwierzęta? Mam świnkę morską, która jest w młodym wieku, więc pozostanie z nami najprawdopodobniej jeszcze długo - więc będę się wyraża szczerze - nie zeżre jej? :oops:[/QUOTE]

Generalnie są to psy myśliwskie, dlatego można przyjąć, że świnką może być zainteresowany - ale jeśli od malucha zostanie do zwierzątka przyzwyczajony i nauczony, że świnka to rzecz święta i krzywdy się jej nie robi, wszystko powinno być dobrze, ale nie ryzykowałabym zostawienia dwójki razem. I znów napiszę na przykładzie swojej suczki - wykazywała wielkie zainteresowanie szczurem (takim domowym) i jestem niemal pewna, że mógłby mieć kontakt z pyskiem Chilli, ale znam też tollera, który zlewa takie "atrakcje" ;)

[quote name='Laviet']
Toller - Czy Ty prowadzisz hodowlę Dancing with fire? Bo takie jakieś mam skojarzenia..... :oops:[/QUOTE]

Ja co prawda nie Gosia - ale owszem, zgadza się ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laviet']Oj, dużo mam pytań, ale to właściwie jedno z najważniejszych :) :

[I]Czy ta rasa nadaje się dla nas? [/I]

- Mieszkamy w [B]domkach szeregowych[/B], z ogródkiem, nic więcej. To wystarczy? BARDZO dużo ruchu napewno mu nie możemy zapewnic, ze względu na chociażby biegające luzem psy.... ;/
- Pielęgnacja. Mam rodziców, którym prościej będzie się zajmowac psem, który nie linieje tak strasznie obficie.
- Dzieci. Czytałam, że to rasa, która jest przyjazna dla dzieci. Nie mylę się?
- A inne zwierzęta? Mam świnkę morską, która jest w młodym wieku, więc pozostanie z nami najprawdopodobniej jeszcze długo - więc będę się wyraża szczerze - nie zeżre jej? :oops:

Toller - Czy Ty prowadzisz hodowlę Dancing with fire? Bo takie jakieś mam skojarzenia..... :oops:[/quote]
ad 1. po pierwsze - nie rzecz ile macie miejsca, rzecz ile czasu poświęca się psu. Można mieszkać w bloku z Tollerem, ale trzeba zapewnić zajęcie sensowne - aportowanie, jakiś sport, naukę sztuczek, chociaż podstawy posłuszeństwa.
ad 2. Toller linieje :p Zależy też od psa- i ile ma włosa. Mój pierwszy psiak tej rasy, liniał straszliwie dużo, po domu przewalały sie tony futra; inny mój Tollerek ma krótszy włos, bardziej przylegający, i zdecydowanie mniej jest po nim sprzątania, ale to już zależy od samych psiaków i ich włosa.

ad 3. Zgadza się, Tollery lubia dzieci, na pewno jednak nie mogą być kupowane jako zabawka dla dziecka, i zawsze rodzice powinni pamietać że to oni są za psa odpowiedzialni.

ad 4. Tu sie nie zgodzę z Guciek - moje psiaki zlewają inne zwierzaczki, prędzej by sie z nimi bawiły niż je jadły ;) mimo że biorą udział w szkoleniu myśliwskim.

ad.5 dobre skojarzenia masz, i hodowlę i portal o rasie ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję! :)
Czy planujecie jakieś szczeniaki na koniec lipca (gdybym mogła wziąśc, to najwcześniej w tym czasie)?
I czy przyjmujecie szczenięta z "powrotem"? Pytam na wszelki wypadek, gdybyśmy w jakiś koszmarny sposób nie mogli Go zatrzymac...... Oczywiście zdajemy sobie sprawę z trudnego rozzstania i dla nas i dla psa.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']
ad 4. Tu sie nie zgodzę z Guciek - moje psiaki zlewają inne zwierzaczki, prędzej by sie z nimi bawiły niż je jadły ;) mimo że biorą udział w szkoleniu myśliwskim.[/QUOTE]

Dlatego też napisałam, że znam też takiego, który zlewa je totalnie - co nie oznacza, że tylko jeden taki istnieje, bo zapewne jest ich więcej ;) Może się trafić psiak, który będzie przyjacielem wszystkich zwierząt, a może się też trafić "degustator" albo "stręczyciel", ale duży wpływ ma na to też praca od szczeniaka - co wolno, a czego nie ;) Tak samo może być np. ze szczekaniem - jeden będzie szczekał bez celu cały czas, inny będzie siedział cicho i odzywał się tylko w poważniejszych sprawach, ale na to też możemy mieć jakiś wpływ ;)

Link to comment
Share on other sites

Spodobywalo mi sie 'streczyciel' :lol: U mnie zachodzi 'kryciel', tzn szukamy lasek jak sie tylko jakies piknie pachnace nadarza :evil_lol:

No ale to akurat niezaleznie od plci- stad radze wlascicielom samcow, ciac albo kupic suczke zamiast pieska :diabloti:

[SIZE=1]przepraszam za pisownie, ale nie mam literek polskich :([/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam, chciałabym zasięgnąć informacji na temat tolerów. Noszę się z zamiarem zakupu psa tej rasy. Do tej pory miałam w domu mieszańca. Tolera pierwszy raz zobaczyłam we Włoszech podczas zeszłorocznego urlopu. Uroda beżowego nosa wywarła na mnie niezapomniane wrażenie. Bardzo proszę o informacje gdzie w Polsce warto kupić psa tej rasy i na co powinnam zwrócić uwagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FRI']Witam, chciałabym zasięgnąć informacji na temat tolerów. Noszę się z zamiarem zakupu psa tej rasy. Do tej pory miałam w domu mieszańca. Tolera pierwszy raz zobaczyłam we Włoszech podczas zeszłorocznego urlopu. Uroda beżowego nosa wywarła na mnie niezapomniane wrażenie. Bardzo proszę o informacje gdzie w Polsce warto kupić psa tej rasy i na co powinnam zwrócić uwagę.[/quote]
Gdzie warto, musisz sama sobie wyrobić zdanie, natomiast na co zwrócić uwagę:
[url]http://www.novascotia.pl/index.php?mod=poradnik_kupujacego[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']Gdzie warto, musisz sama sobie wyrobić zdanie, natomiast na co zwrócić uwagę:
[URL="http://www.novascotia.pl/index.php?mod=poradnik_kupujacego"]Nova Scotia Duck Tolling Retriever - Jak m�drze kupi� Tollera?[/URL][/quote]
dziękuję za informację

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...