Jump to content
Dogomania

Staffik "szczeniaki bez rodowodu" wejdź , sprawdź czy nie po psie z Twojej hodowli -


Recommended Posts

[quote name='Vectra']:hmmmm: czyli miocik , co kto chce to dostanie :cool3:
szlag by trafił , że to w PL legalne :angryy: :angryy:[/quote]

u nas nawet jak nielegalne to i tak legalne.....obawiam się, że nawet jakby zmienili nagle prawo to mielibyśmy kolejny martwy przepis, bo nie chciałoby się tym nikomu zajmować, bo po co? co ich obchodzą psy? a potem zdziwko jak znajdują coś takiego jak (chyba) wczoraj w "Interwencji" :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']oj...wciska, wciska...sprzedaje kundle i mówi, że rasowe :evil_lol:[/quote]

no tak ;) ale chodzi mi o to ze niby przydomek po matce jest a np. nie istnieje bo sobie go wymyslił.. czyli ciemnota .. :/ ale znow jesli skojazy się dwa psy z rodowodem bez uprawnien to tak czy siak szczenieta beda rasowe... pet tez jest rasowym psem ale nie wystawowym... z tym ze nikt nie chce aby takie psy byly rozmnazane, hodowle sa po to aby ulepszac rase, a wiekszosc ludzi mysli ze suka musi miec mlode a jak da sie jeszcze na tym zarobic... to czemu nie? :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudia&Manta']To ,to napewno :cool3:

Ale może coś w tym faktycznie jest - może suka wcale papierów nie ma , może one wcale po stafficzce nie są - może to tylko astopodobne burki ?:roll:
A na pytanie o rodowód , wymyślił sobie jakiś urojony przydomek , żeby nie było ...:cool1:[/quote]


też o tym pomyślałam....bo w necie nigdzie nie mogę znaleźć tej nazwy hodowli, z której rzekomo pochodzi suka :roll: a często wpisując nazwę hodowli nawet nieznanej w google wyskakuje strona danego oddziału ZK, w którym jest ona zarejestrowana...

kiedyś na allegro pewien koleś wstawił ogłoszenie o bezrodowodowych szczeniakach sbt - jak się później okazało były to po prostu psy w typie amstaffów :roll: a nazwę staffików użył w celach wiadomych,aby podnieść zainteresowanie.... po interwencji Darka ogłoszenie wycofał :roll: nie pamiętam czy wrzucił później poprawne dane o szczeniakach...ale tacy pomysłowi też bywają....

Link to comment
Share on other sites

dostalam zdjecia- sa to czyste mieszance - troche z asta, a mi wygladaja na 4-5 tyg tosa plus amstaff:( chlopak twierdzi ze maja 2,5 mies i takie male sa staffiki. Zostala suka i pies. Zdjec suki nie ma:D Zapytalam skad ta hodowla Pi cos tam- podobno z Warszawy- suka ma 2 lata:P- ja tego nie skomentuje.
Co do Darka i tych szczeniakow od stafficzki i po amstaffie - jak pozniej wyszlo. Darek sie wkurzyl i napisal do nich dosc nie mile zapytanie- on taki jest nie agnethka? Napisal, ze hoduje ta rase od kilk lat, ale takie brzydkie szczeniaki amstaffowate nigdy mu nie wyszly i jezeli nie zmieni aukcji to pisze do allegro:), a ze koles byl nowy to napisal mu jeszcze ze zostanie usuniety z bazy:) i aukcja byla po godzinie-amstaff ze staffikiem. Niestety czasem tak trzeba bo ... wiecie dlaczego. Dodam ze amte boskie staffiki byly po 250zl:)

Link to comment
Share on other sites

Tak czytam co piszecie i jest to bardzo przykre, ze pojawia sie coraz wiecej psow bez papierow. Ale nie w tym problem. Problem w tym, ze hodowla to nie produkcja.
Wystarczyloby, zeby hodowca mial lepszy kontakt z wlascicielami i byc moze unikneloby sie 50% tych miotow (bo calkiem sie nie da). Skad taki czlowieczek co kupuje szczeniaka ma czerpac wiedze jak nie od hodowcow. Sa hodowcy, ktorzy testuja przyszlych wlascicieli, wypytuja, rozmawiaja, edukuja, a sa tacy co odbieraja plik papierkow albo dowod wplaty na konto i wydaja szczynka. Wiem, ze nie da sie tego wyeliminowac, ale po czesci ja osobiscie to mam pretensje do ludzi, ktorzy po prostu sprzedaja szczenieta, a nie hoduja psy.
Wstyd powiedziec, ale zdarza sie, ze te szczeniaki bez papierow sa czasem bardziej zadbane niz od hodowcow zrzeszonych w ZK. W takim przypadku metryka to tylko papier, w ktory mozna zebrac kupe tego szczeniaka.
I na koniec bede brutalna, ale nachodzi mnie smutna mysl, ze niektorzy sie boja, ze im klientela ucieknie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

A może by tak opracować JEDNĄ dobrą umowę kupna-sprzedaży szczeniaka ?
By każdy miał , by każdy podpisywał ... napisać wszystko co wolno , co zabronione , jakie konsekwencje etc ?
Można by podpytać jakiegoś prawnika , jak to dobrze , krótko i zwięźle sformułować ...
Zamieścić zobowiązanie o kontakcie , nie rozmnażaniu niehodowlanych psów , kto ma prawo pierwokupu szczyla , w razie jak się komu "znudzi"

Serio można stworzyć taką umowę kupna staffika , podpisanie jej już da jakiś obraz przyszłego właściciela ...

co Wy na to ?

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się i z Dagmarą i z Vectrą ;)

osobiście mam to szczęście, że mogę zawsze liczyć na panią Alę (SWnŻ) jeśli chodzi o Elitkę, jesteśmy w kontakcie - jak czegoś nie wiem to pytam i otrzymuję wyczerpujące odpowiedzi :p wiem, że mogę liczyć na jeszcze parę osób hodujących staffiki i bardzo mnie to cieszy i za to dziękuję ;)
jeśli chodzi o Arwenę - to hodowca po sprzedaży szczeniaka odezwał się raz i to po 2 miesiącach (!) mimo iż próbowałam nawiązać stały kontakt mailowy... zależy mi na kontakcie: hodowca-właściciel, uważam, że to ważne mieć kogoś, kogo można się poradzić w razie braku własnej wiedzy... mam kontakt z psami właściwie przez całe życie, ale jak to wiadomo jeszcze wiele nauki przede mną w tej jak i w każdej innej dziedzinie ;)

co do umowy kupna-sprzedaży szczeniorka, Vectra wymieniłaś podstawy jakie wg mnie powinna taka umowa zawierać - jeszcze dorzuciłabym możliwość "kontroli-odwiedzin" szczeniaka w nowym domu po jakimś tam czasie (bo jak znamy z przykładu Canaveral - Staff Carmen warto i o tym pomyśleć dla dobra psa) ;)

Link to comment
Share on other sites

kolejna odpowiedz od "zabawnego staffika"

jestes dziecko zalosna zglaszaj sobie gdzie chcesz,hodowla PIROS to jedna z najlepszych w kraju a moje psiaki zdobywaja medale,zajmijcie sie naprawde pomoca tym biedakom w schroniskach a nie tracicie cenny czas na bzdury i ublizanie ludziom z allegro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daro 25']kolejna odpowiedz od "zabawnego staffika"

jestes dziecko zalosna zglaszaj sobie gdzie chcesz,hodowla PIROS to jedna z najlepszych w kraju a moje psiaki zdobywaja medale,zajmijcie sie naprawde pomoca tym biedakom w schroniskach a nie tracicie cenny czas na bzdury i ublizanie ludziom z allegro[/quote]


Sylwia - mi na gg napisałaś nazwę "Pirus", a teraz piszesz "Piros" :roll: jeśli chodzi o tą drugą nazwę to jest to hodowla AST

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']No to trzeba zawiadomić hodowle PIROS , czymkolwiek sie zajmuje ;)
że ktoś im koło zadku robi i się podszywa[/quote]

jeśli mają sukę z tej hodowli to tylko ASTkę - ale nie mogę nigdzie znaleźć miotów odchowanych ani żadnych innych...znalazłam natomiast bardzo różne opinie na temat samej hodowli...na jakimś starym "fo", po wpisaniu w google: "hodowla piros"

Link to comment
Share on other sites

Hodowla PIROS to amstaffy z Chojnowa, woj. dolnośląskie, dawne legnickie. Pierwsze słyszę, żeby mieli sbt! Oni są dość znaną hodowlą w powiecie legnickim i działają od dawna, ale żeby byli taką hodowlą "ach, och", to polemizowałabym-wystarczy przejrzeć katalogi-niewiele tam Pirosów, a o sukcesach jakoś też nie słychać...No i powtarzam-Piros to tylko amstaffy.

Link to comment
Share on other sites

Ja o istnieniu hodowli Piros wiem od około 15 lat (choć nie znam osobiście jej właściciela i nigdy nie interesowały mnie amstaffy z tym przydomkiem) ale nie słyszałam, żeby kiedykolwiek w Pirosie był chociażby jeden staffik! Koleś z ogłoszenia ewidentnie coś kręci i kto wie-może Mirosław B.-właściciel Pirosa nawet nie ma pojęcia, że ktoś tak chamsko wrabia jego hodowlę w coś, z czym na 99,99% nigdy nie miała do czynienia, czyli w sbt!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...