Jump to content
Dogomania

Sędziowie dentyści


Huskuś

Recommended Posts

Fajnie było by umieszczać tu sedziów, którzy dokładnie liczą zęby. Oczywiście liczenie zębów w rasach, gdzie jest dopuszczany tylko pełny zgryz, to żadna atrakcja. Atrakcją jest liczenie zębów wtedy kiedy nie potrzeba i czepianie się braków zębowych, gdy ten brak jest dopuszczalny.
Do tej pory moje Husky miały pełne zgryzy. Ale obecnie mam Haszczaka, któremu brakuje jednego P1. Jak najbardziej normalne w Husky ale sądzę, że któregoś dnia przyjdzie mi się zetknąć z sędzią dentystą, który w końcu się przyczepi i powywala z ringu albo poobniża oceny za tego typu brak.
Za śnieżne nosy już musiałam odpokutować w Chojnicach.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem jak najbardziej za ;) Sama mam jednego chłopca z małym brakiem w uzebieniu (u seterów to niestety bardzo czeste) i dentysci sa moja zmora :)

Jak znajde chwilke to tez sie pochwale swoim dorobkiem ;) W Polsce jest kilku takich sedziow, za granica to głównie Czechy, Słowacja itp.
Są tez sedziowie, którzy liczą zeby i zwracaja uwage na braki (wpisuja do oceny itp) ale nie ma to wplywu na ocene itp. np. pani Galina Zhuk ;)

Szkoda, ze z wielu wystaw trzeba rezygnowac z tego powodu. A wyjazd za granice to czesto rosyjska ruletka ;)

Link to comment
Share on other sites

Macie rację, tacy sędziowie to paranoja :mad::mad::mad: u sharpków liczą się na wystawach zgryz i do kłów.... ale co niektórzy wiedzą lepiej :mad::mad:

ja na tą liste wpisuję Jana GAJEWSKIEGO :angryy::angryy: jako czarna lista.......

a na listę pozytywną - Ewę Bukład - bardzo pozytywnie zaskoczyła

Link to comment
Share on other sites

A kiedy ta zmiana u p.Bukład nastąpiła? Bo jeszcze pod koniec kwietnia ,na międzynarodowej w Opolu grzebała psu w paszczy ,szukajac P-I. Znalazła!
Te zęby u rasy mojego psa nie są wymagane. Wlasciwie powinna sprawdzic zgryz i uzebienie do kłów.
Ale skoro lubi szukać...

Link to comment
Share on other sites

P. Kozłowska lubi grzebac w paszczach u bokserów :evil_lol: a na ostatniej wystawie w Sopocie okazało się, że sędzia z Czech p. Jaromir Dostal tel grzebał bardzo dokładnie, mało co a by mi sukę językiem zadławił bo sie próbowała bronić :mad: dostała za to notkę "nie wychowana"
Niektóre psiaki dostały bdb bo zdaniem sędziego nie miały wszystkich zębów, a niektóre wpis w karcie oceny "8 zębów w górnej szczęce" :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']Fajnie było by umieszczać tu sedziów, którzy dokładnie liczą zęby. Oczywiście liczenie zębów w rasach, gdzie jest dopuszczany tylko pełny zgryz, to żadna atrakcja. Atrakcją jest liczenie zębów wtedy kiedy nie potrzeba i czepianie się braków zębowych, gdy ten brak jest dopuszczalny.
Do tej pory moje Husky miały pełne zgryzy. Ale obecnie mam Haszczaka, któremu brakuje jednego P1. Jak najbardziej normalne w Husky ale sądzę, że któregoś dnia przyjdzie mi się zetknąć z sędzią dentystą, który w końcu się przyczepi i powywala z ringu albo poobniża oceny za tego typu brak.
Za śnieżne nosy już musiałam odpokutować w Chojnicach.

Pozdrawiam Hania[/quote]

Haniu, chodzą słuchy że ja jestem dentystką :evil_lol:
...ale to tylko w corgich - a Ty na szczęście nie masz owczarków ;)
A propos hasiorów moja Pepsi wyleciała z ringu w kl. championów za brak P1 u P. Urbanowskiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matakia']Haniu, chodzą słuchy że ja jestem dentystką :evil_lol:
...ale to tylko w corgich - a Ty na szczęście nie masz owczarków ;)
A propos hasiorów moja Pepsi wyleciała z ringu w kl. championów za brak P1 u P. Urbanowskiej.[/quote]

nie ładnie tak corgasom w zebiska zagladac ;) nie no u nas jest wszystko ok wiec nam dentysci nie przeszkadzają :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']Jak ktoś wyżej pisal Jaromir Dostal - zagląda tak w zęby, że psy dławią się i prawie wymiotują.
Hania[/quote]
ja :evil_lol:
nie będę pisac jeszcze raz, zacytuję moj wpis z tematu o p. Dostalu :mad:

[quote name='boksiedwa']W Sopocie sędziował yorki w sobotę i dziewczyny z obsługi ringu mówiły, że dyskwalifikował za nie rozwinięta klatkę piersiową :crazyeye: na Yorkach sie nie znam, ale chyba u nich klatka piersiowa nie ma znaczenia? :angryy:
W ogóle to mam wrażenie, że ten pan kiedyś może i był dobry w tym co robi, ale czasy świetności ma już za sobą i pora była by najwyższa przestać go zapraszać. W końcu płacimy taką kasę za wystawy, że mamy prawo do w miarę uczciwej i normalnej oceny a nie do wybryków dziwnych osób :angryy:

mojej boksy o mało co nie zadławił i wpisał championce w kartę "dobrze oswojona, nie wychowana, bez CWC" :D[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...