Jump to content
Dogomania

Psie Czasopisma


Kasia M.

Ile "Psich Czasopism" czytasz?  

465 members have voted

  1. 1. Ile "Psich Czasopism" czytasz?



Recommended Posts

Ile czasopism o tematyce psiej czytujesz (w miarę regularnie)?

Jak się nazywają? Jak je oceniasz w skali od 1 do 10? Czego szukasz w takich czasopismach?

Odpowiem pierwsza :angel: żeby było widomo, jak to zrobić.

Czytam w miarę regularnie 4 czasopisma. Są to:

1. Mój Pies - moja ocena: 6 (dużo ogłoszeń i dobre zdjęcia; za dużo kur i ptaków)

2. Przyjaciel Pies - 7,5 (dobre opisy, ciekawe art na "wyższym" poziomie; za dużo przedruków z francuskiego "Atout Chien", niektóre inf błędne, czasem marne zdjęcia - też z "ACh")

3. ASko - 8 (odważne, fachowe art. nt. hodowli i rozmnażania, dobre opisy ras; marny druk, drogie i czasem stronnicze)

4. PIES - 8,5 (super: zdjęcia, opisy ras, sprawozdania z wystaw, tanie, dużo ogłoszeń, ciekawe unikalne artykuły, np. o genetyce; czasem rasistowskie)

W takich gazetach szukam: wywiadów z hod., relacji z wystaw, historii pochodzenia ras psów + ogólne inf o rasach psów, porady szkoleniowe, sprawozdania z zawodów agility i sportów obronnych.

"Poluję" teraz na dwie polskie gazetki.

A jakie Wy czytacie???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jakie Wy czytacie???

Oczywiscie wszystkie cztery opisane przez Ciebie. Do tego dochodzi jeszcze cos z czeskiego i cos z niemieckiego (ale juz bez prenumeraty).

Z polskich, jak wpadnie mi w rece, kupuje jeszcze Husky (pod wzgledem dopracowania chyba najbardziej profesjonalny magazyn dotyczacy psow). Wsrod jego wspolpracownikow jest m.in. p. Kaźmierczak i p.Szeremete-Szeliga.

Mniej regularnie, ale takze chetnie, rzucam okiem na czasopisma klubowe: ON, Terrier, Dog niemiecki, itd. To nie moja dzialka, ale czesto trafiaja sie tam bardzo ciekawe artykuly.....

Link to comment
Share on other sites

A ja z przykrością musze stwierdzić, że nie pojmuje za bardzo gazet o psach, albo opisują jakieś przygody, które na dobrą sprawę ani nie wnoszą nic nowego, ani żadnego morału, ani pouczenia, połowa stron to reklamy, cena zdecydowanie zbyt wygórowana, a na dodatek spotykam artykuł o... kotach w gazecie o psach, no tego już za wiele...

Jestem typem człowieka, który za 5 złotych, lubi dostać coś wartego minimum 5 złotych, a tymczasem w chwili obecnej gazety o psach (pewnie nie wszystkie) są na poziomie darmowych gazetek rozdawanych w pewnych miejscach, nie wspomne już nawet o jakości papieru, nakładzie i wogóle.

Powiem wprost, kupiłem chyba w sumie z 9 gazetek, 3 różne tytuły, ani jedna nie zainteresowała mnie nawet na 5 minut. Już wole 10 razy to forum.

Wstyd! Moim zdaniem daleko poza normą wydawniczą.

Link to comment
Share on other sites

ja tylko jedno rególarnie pies przyjaciel ale czytam żeby czytać bo artykuły mnie nie urzekają poziomem i zgadzam się z przedmówcą że za piąaka oczekuje czegoś więcej niż tylko trzech opisów ras i może jednego tematu który mnie zaciekawi :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niom...ja też kilka gazet czytuje, ale nie wszystkie uważam za najlepsze.Choc często bywam na forum gazet Mój Psy nie mogę uznać ją za najlepszą. Do zdjęć nie mam zastrzeżeń, do ceny...także, choć wzrasta co roku...ale do tekstów. Czasem wypisują bzdury, popełniają gafy, że nic tylko śmiać się. Podam przykład dla świętego spokoju (już widzę na sobie wzrok wszystkich czytających tę gazetkę), artykuł o bokserze bohaterki z Klanu :...mieszka z nimi PODPALANY bokser (imię).... ja nigdy nie widziałam podpalanego boksa, może jest tylko się nie znam...

CZasem dziwie się że ogłoszenia zajmują więcej miejsca niż artykuły, albo są działy Ptaki, Koty - one mnie kompletnie nie interesują i w ten sposób gazetka traci na wartości

Wracając jednak do wyliczania, to bardzo podoba mi się PIES, wszystko złożone do kupy, elegancko, zdjęcia, cena umiarkowana.

Asko przyznam się nie czytam, PP (przyjaciel Pies) bardzo przyjemna gazeta, żadnych błędów nie wykryłam;) poza tym zdjęcia są nie złe. Gazeta ma nie zbyt interesującą cene, i nie samo pisemko nie jest zbyt treściwe.

To są te trzy gazetki, które kupuje, jestem w trakcie poszukiwania pisma ABS. Na razie bez skutku ale zobaczymy...

Pozdrawiam

p.s. Zapomniałam o Planecie, z ogłoszeniami. Typowe czasopismo dla osób chcących uronić kilka łez ze śmiechu. Warto kupić chyba tylko dla tego...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...