Jump to content
Dogomania

Ubiór handlera


Huskuś

Recommended Posts

Ciągle zastanawiam się, jak powinnam się ubierać na wystawe psów. Ciągle mam poczucie, że nie tak jestem ubrana na wystawie, jakbym chciała.
A buty to tragedia - wszystkie mnie zawsze gniotą, :crazyeye: więc dobranie dla mnie odpowiedniego stroju graniczy z cudem.
Jestem ciekawa, jaka jest Wasza opinia na temat ubiorów. Nie mam 15-stu lat. :) A mój mąż twierdzi, że jakbym schudła, to i moim psom szło by lepiej. :diabloti: Jemu ponoć nie przeskadzają moje zbędne kilogramy. :)
Nie ważę tony ale parę kilo by się przydało zrzucić. :)
A fryzura? Co można zrobić z długimi włosami żeby nie przeszkadzały i wyglądały jak na wystawę psów przystało? :)

Czy możecie powiedzieć, jak według Was powinien być ubrany i uczesany handler? Może jakieś zdjęcia ładnie wyglądającego handlera. Nie koniecznie ładnego samego w sobie - chodzi o dobranie ubioru i fryzury. Ubranie odpowiednio miss piękności to niezbyt wielka sztuka.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydaje mi sie ze podstawa to ubior schludny i wygodny. Wazne zebys swoim wygladem okazywala szacunek dla sędziego i calej wystawy ;) Buty sa bardzo wazne, faktycznie musza byc wygodne, ja polecam wszelkie zakryte na plaskiej podeszwie - baletki, mokasyny :) Wlosy - tu wydaje mi sie ze jedynym czynnikiem powinna byc wygoda, nie jest potrzebne nic ekstrawaganckiego, a wiec jesli przeszkadzaja, sa dlugie, moga byc to wlosy spięte lub związane w "kucyk".

Link to comment
Share on other sites

Ja zwyklem mam na sobie marynarkę i eleganckie spodnie do tego biała bluzka. Oczywiście dobrane do koloru psa. Jak jest gorąco to rezygnuje z marynarki. Mój ostatni hit to sukienka. Włosy zwykle po prostu związane w kucyk lub warkocz. Co do butów to faktycznie nie jest proste. Muszą być jednocześnie eleganckie i wygodne, żeby dało się biegać. A ja z seterkami to muszę szybko zasuwać po ringu...

Link to comment
Share on other sites

Handler powinien byc ubrany elegancko, prosto i wygodnie.
Najlepiej sprawdza się zakiet + spodnie/spodnica w jednym kolorze.
Mysle, ze teraz nie jest trudno znalezc sobie taki komplecik :)
Ja zwykle zwracam uwage na tkanine- aby nie nalezala do tych co sie bardzo gniota, na to czy stroj posiada niezbedne kieszenie itp .
Dlugie wlosy najlepiej zwiazac, nie przesadzac z bizuteria.
Buty - u mnie najlepiej sprawdzaja sie balerinki lub mokasyny.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAURA']Handler powinien byc ubrany elegancko, prosto i wygodnie.
Najlepiej sprawdza się zakiet + spodnie/spodnica w jednym kolorze.
Mysle, ze teraz nie jest trudno znalezc sobie taki komplecik :)
Ja zwykle zwracam uwage na tkanine- aby nie nalezala do tych co sie bardzo gniota, na to czy stroj posiada niezbedne kieszenie itp .[/quote]

Hmmm.... Niestety w moim mieście (Szczecin) wcale nie łatwo znaleźć coś ładnego z kieszeniami. Nalatałam się za tym jak szalona. Pełno tandety bez kieszeni - bo tak łątwiej uszyć i taniej.
Kiedyś na wystawy kupiłam garsonkę bez kieszeni. Przyczepiałam pod nią rożne cuda - niewygodnie było.

[quote] Buty - u mnie najlepiej sprawdzaja sie balerinki lub mokasyny.[/quote]

Balerinki to baletki czy co?
Dzięki za odpowiedź.
Hania

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie masz kieszeni, lub są wąskie i trudno z nich szybko coś wyjąć, to możesz kupić sobie taką jakby torbę zawieszaną w pasie (jak to się nazywa? :D). Widziałam też na pewnej wystawie jak sąsiedzi zza wsch. granicy doczepiali sobie nieco wyżej kolana agrafką kieszonki samodzielnie wykonane w neutralnym kolorze.

Albo:
[url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3653&action=prod[/url]
[url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5858&action=prod[/url]

Co do stroju to powinien być wygodny i elegancki. Nic się nie stanie też jak ubierzemy jeansowe spodnie i białą bluzkę. Ale to już każdy ma swoje wyczucie smaku, niektórzy i w dresach biegają. Buty właśnie na płaskiej podeszwie lub ew. niskim, wygodnym obcasie żeby sie nie zabić ;] Warto też zwrócić uwagę aby podeszwa się nie ślizgała- czyli najlepiej nie gładka. W budynku to chyba zrozumiale, a trawa może być mokra. A włosy można związać jeśli przeszkadzają. No i generalnie ubrać się tak aby nie odwracać uwagi od psa i przede wszystkim nikomu nie przeszkadzać. Ja spódnic nie lubię, ponadto jak się biegnie to dla niektórych może to zabawnie wyglądać ;] Ale jeśli ktoś preferuje to czemu nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']Jeżeli nie masz kieszeni, lub są wąskie i trudno z nich szybko coś wyjąć, to możesz kupić sobie taką jakby torbę zawieszaną w pasie (jak to się nazywa? :D). Widziałam też na pewnej wystawie jak sąsiedzi zza wsch. granicy doczepiali sobie nieco wyżej kolana agrafką kieszonki samodzielnie wykonane w neutralnym kolorze.

Albo:
[URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3653&action=prod[/URL]
[URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5858&action=prod[/URL]

[/quote]

Mam taką saszetkę w wersji dla małych psów [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5858&action=prod[/URL]
I tak jest duża. Obciążona smakołykami wcale nie wygląda tak ładnie jak na zdjęciu. Mam też normalną saszetkę na pasek ale też nie wyszła bym z nią na ring. Do dresów i adidasów pasuje, do marynarki i schludnych i w miarę eleganckich spodni czy spódnicy absolutnie nie.

[quote] Nic się nie stanie też jak ubierzemy jeansowe spodnie i białą bluzkę. [/quote]

Ja ostanio występuję z brązowych jeansach. Ale nie wyszła bym w niebieskich wytartych. :)

[quote] Ale to już każdy ma swoje wyczucie smaku, niektórzy i w dresach biegają. [/quote]

Większość osób, które zaczyna wystawianie wyobraża sobie stroj na wystawę jako stroj treningowy. Też 12 lat temu biegałam po ringu w dresach i adidasach. :)

[quote] Ja spódnic nie lubię, ponadto jak się biegnie to dla niektórych może to zabawnie wyglądać ;] [/quote]

Sądzę, że to zależy jaka spódnica i jaka rasa. Nie wyobrażam sobie biegu z Husky w długiej powłuczystej spódnicy.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Na pewno yorka można z gracją w spódnicy wystawiać. To właśnie zależy od sytuacji.

[IMG]http://www.sznaucer.olsz.pl/m3.jpg[/IMG]
Ja ostatnio w takim wdzianku wystartowałam. I do tego właśnie torbina na pas. Chyba nie wygląda źle. (Czy może? :cool3:) No najlepiej mieć już w ciuchach kieszenie ale przy tunice to nie dość ze tunika nie ma to jeszcze mi w jeansach zasłoniła :D No do każdego ciucha co innego pasuje, w niektórych połączeniach będzie sie po prostu śmiesznie wyglądało, tak jak w codziennym życiu. Trzeba mieć po prostu pomysł i pamiętać o tym co nam będzie potrzebne czyli właśnie kieszenie, dobre buty, żeby potem dzień przed wystawą sie nie martwić. Ze mnie to się aż rodzice śmieją bo jak w sklepie jestem i coś kupuję to od razu "o to na wystawę będzie!" choć na tych wystawach to ja 1-2 w roku jestem :eviltong::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']Ze mnie to się aż rodzice śmieją bo jak w sklepie jestem i coś kupuję to od razu "o to na wystawę będzie!" [/quote]

To coś podobnego jak ja. Mam parę ciuchów, do zakupu których zmobilizowałam się ze względu na wystawy. Potem donaszam je w pracy. :grins:

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']Mam taką saszetkę w wersji dla małych psów [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5858&action=prod[/URL]
I tak jest duża. [/quote]
ja mam malutki pokrowiec na aparat foto :)
wyglada to tak jak nizej, a przede wszystkim jest i male i wystarcza pojemnosc, ma zamek, nie wypadaja smaczki, nie dynda sie, mozna przypiac do paska od spodni, ale jak zapomne paska to i mozna to przewlec przez szlufki na tym pasku co sie na szyje zaklada :)
a ogolnie stroj to w jakis sposob chcialam, zeby byl ze smakiem, ale i dopasowany do mojej rasy
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images32.fotosik.pl/335/f6c7ecbfa9e65f59.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']Właśnie, z tym pokrowcem świetny pomysł[/quote]

No ja też tak myślę - pomysł nietuzinkowy i jednak znacznie mniejszy i mniej rzucający się w oczy niż te psie.
Wogóle strasznie mi się podoba jak przysyłacie swoje zdjęcia z wystaw i pomysły na ubiory.
Z tych co jeszcze najbardziej mogłam strawić z moich ubiorów, to jest tu [IMG]http://free.of.pl/p/polnocny_wiatr/zdjecia/sonora_wystawy/SONORA_Kielce2006_2.jpg[/IMG]
Niestety coś ostatnio mi się przytyło i w to się nie mieszczę.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Huskusiu,też bym proponowała spinać klamrą włosy:)Osobiście przeszkadzają mi rozpuszczone włosy na ringu.Zamiast skupiać się na postawie psa,notorycznie myślę,czy aby jaki kogucik mi się na głowie nie zrobił:evil_lol:

JA też jestem brunetką i myślę,że turkus jest dla Ciebie jak najbardziej odpowiedni.A może by tak jeszcze sprawić sobie czarna spodnicę,lekko za kolano i jasno zółtą marynarkę,bądź stalową?:razz: Mogłaby być także soczysta zieleń,głęboka czerwień.Górę widzę barwną,dół generalnie ciemny,w stonowanych kolorach:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CarmelChoco']Huskusiu,też bym proponowała spinać klamrą włosy:)Osobiście przeszkadzają mi rozpuszczone włosy na ringu.Zamiast skupiać się na postawie psa,notorycznie myślę,czy aby jaki kogucik mi się na głowie nie zrobił:evil_lol:

JA też jestem brunetką i myślę,że turkus jest dla Ciebie jak najbardziej odpowiedni.A może by tak jeszcze sprawić sobie czarna spodnicę,lekko za kolano i jasno zółtą marynarkę,bądź stalową?:razz: Mogłaby być także soczysta zieleń,głęboka czerwień.Górę widzę barwną,dół generalnie ciemny,w stonowanych kolorach:)[/quote]


dobrze mowisz ale trzeba wziac pod uwage ze Huskus ma Husky czarno biale i bedzie sie troche zlewac;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carmel'] A może by tak jeszcze sprawić sobie czarna spodnicę,
[/quote]

Pomyślałam o tym samym co Florka - czyli o kolorach futer. :)

[quote] jasno zółtą marynarkę,bądź stalową?:razz:[/quote]

Nie wiem jak jasno żółta ale w stalowej wyglądała bym jak nieboszczyk. ;) Tę którą teraz mam jest niby kremowa niby żółtawa. Kolorem pasuje do mnie. :)

[quote] Górę widzę barwną,dół generalnie ciemny,w stonowanych kolorach:)[/quote]

Dół niestety ze względu na kolor psów nie powinien być ciemny, choć ostatnio bywalam na wystawach w brązowych jeansach.
Co do spódnicy, to nie wyobrażam sobie biegu z Husky (a biegnie się szybko) w długiej spódnicy. Już lepiej spodnie.
A to moje zdjęcie ze Szczecina. Znowu te nieszczęsne włosy.
[IMG]http://free.of.pl/p/polnocny_wiatr/ja_i_Pampek.jpg[/IMG]
Wystawiając następne psy miałam już kitkę, tylko mi nikt zdjęcia nie zrobił. :)

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, ja nie wystawiam, tylko obserwuję.
I takie mam wnioski: najlepszy wygląd taki, który nie odwraca uwagi od psa
i nie przeszkadza wystawcy(np. włosy wpadające do oczu).
Wystawiamy psa, a nie siebie, jak czasami bywa. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']Pomyślałam o tym samym co Florka - czyli o kolorach futer. :)



Nie wiem jak jasno żółta ale w stalowej wyglądała bym jak nieboszczyk. ;) Tę którą teraz mam jest niby kremowa niby żółtawa. Kolorem pasuje do mnie. :)



Dół niestety ze względu na kolor psów nie powinien być ciemny, choć ostatnio bywalam na wystawach w brązowych jeansach.
Co do spódnicy, to nie wyobrażam sobie biegu z Husky (a biegnie się szybko) w długiej spódnicy. Już lepiej spodnie.
A to moje zdjęcie ze Szczecina. Znowu te nieszczęsne włosy.
[IMG]http://free.of.pl/p/polnocny_wiatr/ja_i_Pampek.jpg[/IMG]
Wystawiając następne psy miałam już kitkę, tylko mi nikt zdjęcia nie zrobił. :)

Pozdrawiam Hania[/quote]


Haniu da sie husky wystawiac w spodnicy;-)Ja husky wystawiam w spodnicy przed kolano oczywiscie nie w jakiejs obcislej tylko w takiej zebym mogla pobiegac z hasiorem;)W Szczecinie zdecydowanie za ciemno;)cos jasniejszego musisz.

Link to comment
Share on other sites

Może faktycznie,macie rację z tym dołem:p Jeśli chodzi o zdjęcie pierwsze i drugie,to zdecydowanie korzystniej wygląda strój numer 1.Pies doskonale się prezentuje.Ten ciemny dół zaproponowałam,gdyż często spotyka się wystawców mających ciemne psy,a i ubiór też jest zgaszony.
Pomyślałam,że skoro haszczaki nie są jednolicie kolorowe taki strój się sprawdzi.Zwracam honor-myliłam się.

Co się tyczy kolorów,ja także jestem bladolica ale...uważam,że to o wiele piękniejsze niż spalona słońcem buźka;)Jesteś więc,podobnie jak ja,typową panią zimą.Przytoczę tutaj fragment opisu,znaleziony w internecie dla kobiet z tym typem urody.

"Osoby będące typem zimy powinny wybierać chłodne, wyraĽne i świetliste kolory. Paleta barw dla zimy powinna być wypełniona ostrymi i czystymi barwami, które najlepiej podkreślą styl i urodę Pani zimy. We wszystkich barwach zgaszonych, czy przydymionych (jak dla lata) osoby w typie zimy będą wyglądały nieciekawie i smutno. Wyrazistość tego typu urody najlepiej podkreślą wszelkie połączenia szarości ze srebrem, czernią, czy granatem. Zima ponadto bardzo dobrze czuje się we wszelkich odcieniach stalowych, srebrnych, a także w kolorze czystej bieli.

Osoby w typie zimy powinny zdecydowanie unikać kolorów ciepłych, takich jak brąz, pomarańcz, złoto, rdzawa- żółć, czy ciepła zieleń. Pani zima powinna zachować "czystość" swojego typu urody. Zdecydowanie odradzam wszelakie drobne wzorki, takie jak kratki, czy kwiatki, gdyż zabierają one wiele z wyrazistego charakteru zimy. Zima najlepiej będzie prezentować się w prążkowanych kostiumach, czy w tkaninach zdobionych geometrycznymi wzorami, najlepiej w kolorze bieli i czerni. Elegancja zimy zostanie także podkreślona w jednobarwnych, kontrastowo zestawionych strojach np.: cytrynowa żółć z głęboką czernią"

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...