Jump to content
Dogomania

Pazury - obcinanie


GameBoy

Recommended Posts

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czarnulka-oszem:).
Psy mają ciemne pazury ,a inne psy mają pazury jasne.W jasnych widać nerw i bezpieczniej się obcina pazury.W ciemnych pazurach nerwa nie widać ,lub jest słabo widoczny i można uciąć pazur za daleko ,co psa zrazi do obcinania i będzie bolało.A krew leje się aż miło. Teraz kumasz i już nie jesteś ciemna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Czarnulka-oszem:).
Psy mają ciemne pazury ,a inne psy mają pazury jasne.W jasnych widać nerw i bezpieczniej się obcina pazury.W ciemnych pazurach nerwa nie widać ,lub jest słabo widoczny i można uciąć pazur za daleko ,co psa zrazi do obcinania i będzie bolało.A krew leje się aż miło. Teraz kumasz i już nie jesteś ciemna.[/QUOTE]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Kupiłam dziś cążki ZOLUX [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=7740&cat=96[/URL]
ale nie jestem pewna, jak tego uzyć:
patrząc od góry widzę ostrza tnące, od dołu jest ta blaszka zabezpieczajaca, pazurek pewnie trzeba oprzec na tej blaszce, ale nie wiem, w którą stronę ma być on zwrócony, tzn. jak ustawić to narzędzie zbrodni względem łapy/pazura :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Czarnulka-oszem:).
Psy mają ciemne pazury ,a inne psy mają pazury jasne.W jasnych widać nerw i bezpieczniej się obcina pazury.W ciemnych pazurach nerwa nie widać ,lub jest słabo widoczny i można uciąć pazur za daleko ,co psa zrazi do obcinania i będzie bolało.A krew leje się aż miło. Teraz kumasz i już nie jesteś ciemna.[/QUOTE]

Jak ja się cieszę, że moja Laila ma jasne pazurki :) Czarnych nie mam pojęcia jak obcinać...
Niedawno kupiliśmy cążki, ale ja tak się trzęsę na samą myśl o ucinaniu pazurków, że nie dam rady :shake:. Dobrze, że mój facet obcina naszej suni pazury, inaczej z cążków nie byłoby pożytku. ;)

Ale dla kota nie jesteśmy w stanie przyciąć - kot to jest masakra po prostu. Prędzej zje ci ręce, niż da pazurki skrócić... A sam ich nie ściera, bo jest kotem niewychodzącym, a drapaki nie wzbudzają jego zainteresowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']Kupiłam dziś cążki ZOLUX [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=7740&cat=96[/URL]
ale nie jestem pewna, jak tego uzyć:
patrząc od góry widzę ostrza tnące, od dołu jest ta blaszka zabezpieczajaca, pazurek pewnie trzeba oprzec na tej blaszce, ale nie wiem, w którą stronę ma być on zwrócony, tzn. jak ustawić to narzędzie zbrodni względem łapy/pazura[/QUOTE]
Oj, ja nie lubię tego modelu. Z tego, co zrozumiałam z instrukcji, to ta ruchoma blaszka ma działać, jako ogranicznik, tzn. żeby za mocno pazura nie ściąć. Mnie tylko przeszkadza, bo się majta. Wolę normalne obcinaki, takie wzorowane na ludzkich cążkach.

Narzędzie zbrodni ma być tak ustawione, żeby pazur wystawał z obcinaka w stronę blaszki.

[quote name='mychaaaaa']Ale dla kota nie jesteśmy w stanie przyciąć - kot to jest masakra po prostu. Prędzej zje ci ręce, niż da pazurki skrócić... A sam ich nie ściera, bo jest kotem niewychodzącym, a drapaki nie wzbudzają jego zainteresowania.[/QUOTE]
Przyznaję - obcinanie pazurów większości kotów, szczególnie tym nie przyzwyczajanym od małego, to masakra ;) Co mogę poradzić... jeśli kot nie chce drapać drapaka, to albo zafunduj mu atrakcyjniejszy drapak, np. kloc nieokorowanego drewna, albo pokrop drapak walerianą. Może się przekona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Przyznaję - obcinanie pazurów większości kotów, szczególnie tym nie przyzwyczajanym od małego, to masakra ;) Co mogę poradzić... jeśli kot nie chce drapać drapaka, to albo zafunduj mu atrakcyjniejszy drapak, np. kloc nieokorowanego drewna, albo pokrop drapak walerianą. Może się przekona.[/QUOTE]

Pomyślę nad tym :)
Kocimiętka na niego nie działa, zobaczę tą walerianę - a jeszcze tak zapytam: gdzie mogę ją dostać, w zwykłym zoologicznym będą mieli, czy lepiej w zielarskich szukać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']
Kocimiętka na niego nie działa, zobaczę tą walerianę - a jeszcze tak zapytam: gdzie mogę ją dostać, w zwykłym zoologicznym będą mieli, czy lepiej w zielarskich szukać?[/QUOTE]
Nie wiem, musiałabym zapytać ludzi, którzy stosowali, ale pewnie sama szybciej znajdziesz odpowiedź. Jeśli kot jest szczególnie wrażliwy, albo nerwowy, to można mu podłączyć do kontaktu feromony (do kupienia w gabinetach wet.), szczególnie przed sylwestrem.

Link to comment
Share on other sites

Niestety drapak nic nie da jeśli chodzi o stępienie pazurków, koty nie drapią, żeby sobie stępić pazurki tylko żeby je zaostrzyć :evil_lol:. Drapak jest świetny jeśli chodzi o to, żeby kot nie drapał mebli itp, ale jeśli chcemy żeby kot miał krótsze, tępe pazurki to niestety zostaje tylko ich przycinanie.
Jeśli kot nie daje sobie obcinać pazurków, można próbować go do tego przekonywać, masując mu w czasie zabawy łapki, tak aby wysunąć pazurki, a gdy już się do tego przyzwyczai obcinać je po jednym, nie wszystkie na raz. Nie wolno obcinać pazurków kotom, które wychodzą na dwór lub będą wychodzić w ciągu najbliższego miesiąca, gdyż obcięcie pazurów oznacza dla kota znaczne utrudnienie w razie potrzeby ucieczki lub obrony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Muszelka']Niestety drapak nic nie da jeśli chodzi o stępienie pazurków, koty nie drapią, żeby sobie stępić pazurki tylko żeby je zaostrzyć :evil_lol:. Drapak jest świetny jeśli chodzi o to, żeby kot nie drapał mebli itp, ale jeśli chcemy żeby kot miał krótsze, tępe pazurki to niestety zostaje tylko ich przycinanie.
Jeśli kot nie daje sobie obcinać pazurków, można próbować go do tego przekonywać, masując mu w czasie zabawy łapki, tak aby wysunąć pazurki, a gdy już się do tego przyzwyczai obcinać je po jednym, nie wszystkie na raz. Nie wolno obcinać pazurków kotom, które wychodzą na dwór lub będą wychodzić w ciągu najbliższego miesiąca, gdyż obcięcie pazurów oznacza dla kota znaczne utrudnienie w razie potrzeby ucieczki lub obrony.[/QUOTE]

No, mój ani ostrzy ani tępi. Tylko jak chce w kuwecie pokopać - najpierw kopie w żwirku, potem drapie podłogę (tak jakby zakopywał), a na koniec ścianę :eviltong:. na ścianie postawiliśmy karton, żeby nie zdrapywał farby ze ścian, więc widzę, że trochę śladów po pazurach na kartonie jest ;)
Uciąć choć jeden pazur udało się raz - jak był jeszcze pod narkozą po operacji oka :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mimi, a Ty reklamujesz sklep, czy może masz tego quick findera? Bo jeśli masz, to napisz coś więcej albo jeszcze lepiej jakiś filmik, gdyby się dało? Zastanawiam się od dawna nad tą obcinaczką, ale nie wierzę reklamom - wolałabym zobaczyć relację kogoś "prywatnego" i nie zaangażowanego w sprzedaż.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Chciałabym poruszyć temat długości na jaką obcinamy pazury. Zdarza się że pies ma zbyt długi nerw, co robicie w takiej sytuacji? Niektórzy polecają skrócenie mimo wszystko pazura na odpowiednią długość, raz poboli ale potem nerw się cofnie i będzie można już ciąć bez obaw. Niedawno jednak jedna osoba napisała, że u jej psa to nie działa. Teraz z kolei znalazłam rysunek, który mówi, żeby obciąć jednak pod nerwem, a mimo wszystko cofnie się. [url]http://www.pet-expo.com/nailcare/nailcare.gif[/url]
Bardzo mnie ciekawi jakie macie obserwacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Niewiem jak sie to ma ale odpisze za miesiąc dzisiaj jednego pazura zaciełam niechcąco i zobaczymy jest to odziwo jeden pazur w połowie biały wiec bedzie widać bo resze ma idealnie czarne. A obcinam czymś takim [url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1044&cat=96[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja na szczęście też nie mam tego problemu.
Whisky kulturalnie ściera sama pazurki o bruk, beton i co tylko popadnie, więc adios i problem z głowy.

Natomiast druga moja suńka ma wilczy pazur. Musimy bardzo pilnowac i często go obcinac, bo jest z nim bardzo duży kłopot. Odrasta w zawrotnym tempie i potrafi perfidnie zawijac się do środka tak, że trudno się go wycina... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zastanawiam się nad kupnem, ale nie mam pojęcia jaką wybrać??? Gilotynka/cążki?
Przeszukałam tematy i różne firmy się przewinęły, Zolux, Trixie, Doggy Man, Bernina (tej akurat nie znalazłam w sieci) i nie wiem co jeszcze, może Vivog...?
Miło by było gdyby posty były ze zdjęciami :)

:niewiem: głowa kwadratowa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Ja na szczęście też nie mam tego problemu.
Whisky kulturalnie ściera sama pazurki o bruk, beton i co tylko popadnie, więc adios i problem z głowy.

Natomiast druga moja suńka ma wilczy pazur. Musimy bardzo pilnowac i często go obcinac, bo jest z nim bardzo duży kłopot. Odrasta w zawrotnym tempie i potrafi perfidnie zawijac się do środka tak, że trudno się go wycina... :roll:[/QUOTE]

Co dziwne, moja sunia ściera na bruku tylko pazury z tylnych łap, podczas gdy te przednie ani nie ruszone. Zawsze mnie to zastanawiało :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='from_wonderland']Co dziwne, moja sunia ściera na bruku tylko pazury z tylnych łap, podczas gdy te przednie ani nie ruszone. Zawsze mnie to zastanawiało :roll:[/QUOTE]
Pewnie jest stosunkowo lekka. To nic takiego dziwnego, mój też tak ma - po prostu pies ma napęd z tyłu i inne siły działają ;)

Do przednich łap mam cążki, niestety nie pamiętam firmy.
Wyglądają mniej więcej tak:
[URL]http://www.wszystkodlazwierzat.pl/obcinacz-do-pazurow-cazki-z-plastikowymi-raczkami.html[/URL]
Gilotyny jakoś nigdy mnie nie przekonywały - niektórzy twierdzą, że bardziej miażdżą pazur.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, jeśli ma to jakieś znaczenie to mój też nie ściera wszystkich, nie ściera dwóch pazurów z przednich łapek. Są to te boczne pazury które w ogóle nie dotykają ziemi i zawijają się w ogonek świnki :P Do tej pory chodziłam z tym do weta, ale on strasznie panikuje i się tam stresuje bo już wie że będą mu gmerać przy łapkach.
Chciałam mu oszczędzić siwych włosów, których i tak ma już coraz więcej ;) i obcinać w domu.

Gryf, nie działa link.

No dobra, czyli będę się oglądać za cążkami. Akurat jutro idę do zoologa to zobaczę co tam mają.

Link to comment
Share on other sites

Byłam, ale nic nie kupiłam. Pani mi pokazała jedną gilotynkę, którą od razu odrzuciłam; nożyczki identyko jak te wstawione przez Gryf oraz małe nożyczki i nad nimi się zastanawiałam, ale wydały mi się strasznie małe i obawiałam się że pazur nie wejdzie między nożyki hehe. Wyglądały jak dla kota lub małego psa ;) A corgi ma pokaźne pazury.
Te z kolei wydały mi się duże i ogólnie wyglądają jak narzędzie tortur :evil_lol:
[IMG]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRHcV5mKUjtY2YrLB42GiFkV9MCuoDWkpeGGa29NtTnJPJW7Zkr[/IMG]
No nic, szukam dalej :krolik:

Edited by anetta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...