Jump to content
Dogomania

3-tygodniowy szczeniak-proszę o rady!


MARCHEWA

Recommended Posts

Od wczoraj mam na dt 2-3 tyg.szczeniaka,sunię Milkę,która ktoś wywalił na ulicę i która trafiła do schroniska.Była tam karmiona przeterminowanym mlekiem dla niemowlat,którego zbytnio jeść nie chciała.Teraz jest u mnie,kupiłam jej oczywiście specjalne mleko w proszku dla szczeniaków i karmie ją tak,jak jest napisane na opakowaniu.Ale ona jest ciagle głodna,porcję wciaga w 15 sekund i dalej szuka jedzenia i piszczy.
To mój pierwszy taki mały szczeniak na dt i nie wiem,czy powinnam jej dawać więcej,czy to normalne,że mała szuka cyca?

Link to comment
Share on other sites

Może jest to spowodowane tym, że sunia przez jakiś czas nie miała dostępu do pokarmu :-(
Minimalnie można chyba zwiększyć dawkę, bo szczeniorki jak są z mamą to nie piją wg. dawkowania tylko tyle ile wejdzie i ile dadzą radę.
Sama nie wiem...nigdy nie miałam tak małego szczeniorka.
Jest śliczna:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B][I]hmm takie sdzczeniaczki karmi się dosyć często...[/I][/B]
[B][I]jeśli Milka jest nadal głodna to możesz jej dodawać mleka jednocześnie pilnując aby się nie przejadła...w miocie szczeniaki walczą o najlepszy sutek..tutaj Milka jest sama i praktycznie jedzenia ma pod dostatkiem..[/I][/B]
[B][I]karm ją często, ale nie za dużymi porcjami ...[/I][/B]
[B][I]3mam kciuki za Milkę :loveu:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marti91']Oczywiście byłyście u weta i odrobaczanie wszystkie te sprawy załatwione?:)
A psina śliczna, napewno szybko znajdzie się ktoś kto zaadoptuje taką kluskę:)[/quote]
[B][I]odrobaczenie takiego szczeniaka jest do 5 tyg :p[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Kurczę nie pamiętam już jak to jest ze szczeniakami, ale pamiętam jak koleżanki pies, kiedyś był taki gruuby, pojechali dow eta, okazało się ze ma robaki i to dużo robaków, jakąś tam pastę na to dali, i po jakimś czasie, pies był noramalnej "tuszy":)

Link to comment
Share on other sites

W tym wieku psiaczek powinien sobie już radzić z wypróżnianiem (od ok. 3-ciego tygodnia), chyba, że ma zatwardzenie od mleka, ale pomasować nie zawadzi ;-). Może mleko za szybko leci przez smoczek i mały chciałby jeszcze possać? Z tym karmieniem "do oporu" sztucznym mlekiem byłabym ostrożna, bo ono jednak trawi się chyba trochę inaczej, niż mleko matki.
A poza tym - jak z każdym dzidziusiem - ciepło i przytulnie ;-).

Link to comment
Share on other sites

Formica,która jest weterynarzem poradziła,aby jej dać tyle jedzenia ile się domaga,nie patrzeć na dawki na opakowaniu i faktycznie pojadła i już tak nie rzuca się na jedzonko.
A brzuszek jej masuję;)kooopki robi ładne.
Myslę,że będzie dobrze:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='flament']Prosze o pomoc ! ;<
wszystko pisze na moim profilu
szczeniak wygloda jak milka tylko ze cały czarny[/QUOTE]
Mam nadzieję,że jeszcze aktualne.
Zobacz koniecznie tutaj :[URL="http://www.dogomania.pl/threads/173271-Dwudniowy-szczeniak-bez-matki."][COLOR=#4444ff]Dwudniowy szczeniak bez matki.[/COLOR][/URL] Powodzenia !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...