Jump to content
Dogomania

zmienione futerko na karku


anika_82

Recommended Posts

Zauważyłam,że mój Kędzior-nieduży kundelek- ma zmienioną sierść na karku.
Przez ostatnie 6 miesiecy był w schronisku i nie miał na sobie obroży(tzn. miał taką z numerkiem,ale nie wyprowadzał go nikt na smyczy).
Kędzior na początku strasznie ciągnął,ale teraz stopniowo się uspokaja i generalnie tylko przy wyjściu z klatki schodowej prowadzę go na smyczy-potem sobie biega i niucha wszystko co popadnie.

Zastanawiam się czy sierść mu sie nie sfilcowała i co z tym fantem zrobić?
Może zmienić mu obrożę?Może jakieś szeleczki?
Psiak jest mniej więcej do połowy łydki.

Link to comment
Share on other sites

Jesli zmienisz mu obrozke na szeleczki, to wytrze tez na czesci tylowia i pod paszkami. Poza tym sprzaczka od smyczy tez ma wplyw na wycierani, nawet kiedy pies nie ciagie. Mnie kolezanka, ktora ma wystawowego briarda, a wiec jest to pies dlugowlosy, poradzila by kupic labcuszek, ale nie stosowac jako zaciskowy tylko owe dwa kolka zapiac na smyczy. Lancuszek ma byc dostosowany do szerokosci szyi psa, by si enie wypial z lancuszka. Poza tym zabezpieczam wlos ( a moj pies ma piekny - z czego jestem dumna - powiem nieskrimnie) zabezpieczam np olejem palmowym, ktory nie tlusci sierci.
Tak sobie robie radzimy:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mój Wezyr też tak miał i poradziłam sobie w następujacy sposób. Wykompałam go i gdy sierść była jeszcze wilgotna porządnie mu wyczesałam kark. On wtedy przechodził lnienie więc miałam ułatwioną robotę;). Musisz tylko pamiętać żeby wyczesać tak dużo tej sierści jak się da. Jest trochę roboty ale sierść jest po tym jak nowa.
A tak nawiasem to mojemu się sieść zniszczyła przez łańcuszek:/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...