Jump to content
Dogomania

Oliwa z oliwek dla psa


Martyna&Zara

Recommended Posts

Słyszałam gdzieś, że oliwa dobrze działa na sierść psa, ale czy nie jest ona szkodliwa ?? Dawałam ją mojemu Toffikowi tylko 2 razy i wtedy pomyślałam, że może ona być szkodząca. Jeśli dobrze wpływa na sierść i nie szkodzi, to w jakich dawkach należy ją podawać.
Te dwa razy, które mu podałam to rozcieńczyłam ją z wodą. Nawet kaszę, na którą zwykle patrzył z niesmakiem teraz polaną oliwą zjadł, nie zostawiając ani ziarenka.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest bardzo dobra dla wszystkich domownikow ;). Psu zrob raz w tygodniu mieszanke zoltka z oliwa, a sama oliwe mozna dodawac codziennie do karmy, nie przedawkujesz :)
Mozena tez zmieniac rodzaje oliw, wprowadzac rozne, z pestek winogron, z orzechow itp.

Link to comment
Share on other sites

wszystkie oleje zawierają po pierwsze nienasycone kwasy tłuszczowe ( omega 3 , omega6), po drugie witaminy A,E,D, K - juz to samo wystarczy żeby uznać olej za niezbędny składnik każdej psiej ( i ludzkiej;)) diety. Im olej mniej przetworzony, mniej sztucznie "podrasowany" tym lepiej. Z praktyki jeśli chodzi o fajne efekty na futerku to najlepsze doswiadczenia mam z podawania oleju z ogórecznika, lnianego i z pestek winogron

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja od kilku dni podawaję moim psiakom do suchej karmy- po łyżce dla 6-kg psiaka i po dwóch dla 15kg- olej rzepakowy (Kujawski- czy jest dobry? Bo coś nie mam do niego zaufania.. :confused: ) oraz kilka szczypt lnu mielonego- czy to ich nie utuczy (już mają trochę nadwagi) ?
Zastanawiam się również nad dodaniem do ich diety gammolenu (juz kiedyś podawałam go Majce i skutkował) lub Omeganu (kilka osób już go polecało: [URL]http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1399&action=prod[/URL] ), a może i to i to? Zaznaczam, że podaję im również raz w tyg. surowe jajko, czy nie "przedobrzę" ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiok133']Zaznaczam, że podaję im również raz w tyg. surowe jajko, czy nie "przedobrzę" ?[/quote]

dosc sporo tego podajesz wg mnie - lepiej skonsultowac z wetem, zeby nie przesadzic z iloscia "tluszczy" - co za duzo to nie zdrowo :)

ja koncze - wreszcie - olej z pestek winogron, dawalam dlugo...ale efekt nie jest powalajacy;)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies miał jakiś czas temu martwicę brzeżną uszu. Uszka na brzegach były suche i obskubane. W międzyczasie zaczęłam podawać oliwę z pestek winogron i efekt jest niesamowity. Martwica zniknęła, uszki zrobiły się mięciutkie. Ogólnie cały pies jest niesamowicie błyszczący i jakiś bardziej uczerniony. Ciekawe czy to przypadek czy efekt działania oliwy? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Chefrenku - moj pies, ktory przezyl z nami prawie 13 lat mial podawana oliwe z oliwek,potem zamiast tej dostawal z pestek winogron - to wszystko za namowa weta. Siersc piekna! Nikt nie wierzyl, ilepies na la.
Jego nastepca, briard, tez byl na oliwie z pestek, ale teraz - od roku - zamiast oliwy podaje mu Efe Oil (myslalam o Gammolnie, al ezrzygnowalam) , sadze ze te "cuda" to dzialanie NNKT! I co mnie rozsmieszylo? Jakies pol roku temu wlasnie z NNKT zauwazylam, margaryne do smarowania pieczywa jako nowosc!
Sluchajcie - a nie sa przypadkiem ( bo cos mi sie o uszy oblilo, ale nie kojarze???) NNKT antyrakowtworcze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Mój pies miał jakiś czas temu martwicę brzeżną uszu. Uszka na brzegach były suche i obskubane. W międzyczasie zaczęłam podawać oliwę z pestek winogron i efekt jest niesamowity. Martwica zniknęła, uszki zrobiły się mięciutkie. Ogólnie cały pies jest niesamowicie błyszczący i jakiś bardziej uczerniony. Ciekawe czy to przypadek czy efekt działania oliwy? :hmmmm:[/quote]

i to napewno byla oliwa z pestek winogron tak? nie olej;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']taa;)........[/quote]

pytam bo dopoki nie kupilam to myslalam ze to lepsze i drozsze to wlasnie oliwa a sie okazalo - olej...natomiast oliwa jeszcze dwa razy drozsza - no dla nas jednak troche za bardzo ;) a moze to byl blad ze kupilam olej a nie oliwe - moze efekt bylby lepszy...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...