Jump to content
Dogomania

Jak nauczyc psa klaniania sie?


madalenka

Recommended Posts

[quote][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Do ćwiczenia ukłonu potrzebujemy oczywiście smakołyków i klikera. :)[/quote][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A nie prawda![/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kliker nie jest obowiazkowy!:cool3: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Ale z czym, przepraszam. :niewiem:[/QUOTE]
Z tym, że [QUOTE]Kliker nie jest obowiazkowy! [/QUOTE], bo według mnie jest - pomocny, prosty do opanowania dla psa i przewodnika, przyspieszający efekty szkolenia, no i estetyczny ;)

[QUOTE]jestem uczulona na ten dzwiek[/QUOTE]
No fakt, szałowy to on nie jest. Ja mam kliker - gratis do eukanuby - ten to ma dopiero koszmarny, metaliczny dźwięk. Jednak jako kliker można obrać sobie cokolwiek - nawet trel kanarka, tylko kanarek nie mieści się w kieszeni spodni i czasem odmawia ćwierkania wtedy, kiedy jest to potrzebne :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Najwygodniejsze są zakrętki od Frugo - mieszczą się w dłoni i są głośne. Taki był właśnie mój pierwszy "kliker" ;) Tylko po jakimś czasie zakrętka traci swoje klikające właściwości, bo się wyrabia.
Proponuję jednak zainwestować w "profesjonalny" kliker, wystarczy na dłużej ;)

Link to comment
Share on other sites

Madalenko taniec najprosciej uczy sie poprzez naprowadzanie najlepiej smakołykami, ręce należy miec wolne bo niekiedy trzeba psa naprowadzic włąśnie ręka na dana figure.
Mozesz tez pewne rzeczy wyłapać samodzielnie kiedy pies sam cos wymysli. BC nie musiałam uczyc ukłonu bo sam robił w zabawie.
Slalom miedzy nogami pies załapał po 2 sesjach. Moze dlatego że bez klikera a jedynie na smakołyk ;) .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Moze dlatego że bez klikera a jedynie na smakołyk ;-) .[/QUOTE]
He he... Na pewno dlatego :cool3:

Ha, ale dla mnie jest różnica między "załapaniem" a "nauczeniem", bo mój boorek także "załapał" o co chodzi w slalomie w 2-3 sesjach. Mówiąc kilka - kilkanaście miałam na myśli osiągnięcie takiego poziomu wykonania, który mnie satysfakcjonował - mogę iść ile chcę, w jakim tempie chcę i gdzie chcę.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Mówiąc kilka - kilkanaście miałam na myśli osiągnięcie takiego poziomu wykonania, który mnie satysfakcjonował - mogę iść ile chcę, w jakim tempie chcę i gdzie chcę.[/QUOTE]
Hmmm pomyślmy. Czy to jak i gdzie chcę mam rozumieć ze robi to na kilka sosobów? Bo mój robi to na kilka:
1 pies idzie do przodu przewodnik tez
2 przewodnik idzie do tyłu pies przodem
3 przewodnik idzie do tyłu pies tez
4 przewodnik idzie do przodu pies do tyłu
5 przewodnik idzie bokiem pies przodem

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czy to jak i gdzie chcę mam rozumieć ze robi to na kilka sosobów?[/quote] Niedokładnie to miałam na myśli :lol: Chodziło mi bardziej o to, że potrafi to robić nawet w rozproszeniach ([B]gdzie[/B]kolwiek), a nie tylko w domu. Na przyszły raz postaram się jaśniej wyrażać ;)

Imponujące umiejętności :-o

Jak wygląda
[quote] 5 przewodnik idzie bokiem pies przodem[/quote] ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Temat z 2006 r . więc nie potrzebny jest mój wpis ale to napiszę :

Krok 1 :

Codziennie rano w chwili gdy pies przeciąga się (tyłek w górze[COLOR=blue][U][/U][/COLOR]) mówimy ukłon i nagradzamy po jakimś czasie pies zrozumie, że ukłon znaczy przeciąganie.

Krok 2 :


Możesz wyłapać też gdy pies zaprasza cię d[U]o zabawy[/U][URL="javascript:void(0)"]
[/URL] tzw. pozycja "zaproszenia do zabawy".



Krok 3 :

Po jakimś czasie powiedz do psa ukłon jeżeli posłucha twoje zadanie jest skończone jeżeli nie posłucha nie złość się na niego, potrzebuje po prostu więcej czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...