Jump to content
Dogomania

Kilka zasadniczych wad Bouvierow...


Kati

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

[quote name='Kati']mnie tez sie bardzo podobaja bouviery, chociaz maja kila zasadniczych wad i dlatego raczej nigdy nie bede miala psa tej rasy.[/quote]


Fajnie :) A czy mogła byś mi powiedzeć jakie Bouviery maja te zasadnicze wady ....??
Mysle ze w porownanu z Amstaffem sa jak "Baranki"!! Wiem jakie sa z charakteru AST'e i porownujac obie rasy to Bouviery sa "Święte":cool3:Miałam Ast i byłam w nich zakochana ale jak sie przekonałam jakie sa naprawde to juz nigdy nie będe miała AST :) A Bouviery sa naprawde świetnymi psami i do dzieci i do psow:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Florka_xyz']Fajnie :) A czy mogła byś mi powiedzeć jakie Bouviery maja te zasadnicze wady ....??
Mysle ze w porownanu z Amstaffem sa jak "Baranki"!! Wiem jakie sa z charakteru AST'e i porownujac obie rasy to Bouviery sa "Święte":cool3:Miałam Ast i byłam w nich zakochana ale jak sie przekonałam jakie sa naprawde to juz nigdy nie będe miała AST :) A Bouviery sa naprawde świetnymi psami i do dzieci i do psow:)[/quote]

Florka - tutaj można polemizować.
Ja znam ASTy, które są łagodniejsze od wzorcowych goldenów - noworodka bym przy nich zostawiła :) Wsyztsko zależy z jakiej pies pochodzi hodowli, jakich ma rodziców, jak przebiegla socjalizacja, jak został wychowany, w jakich warunkach żyje... No i od charakteru poszczególnych psów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Florka - tutaj można polemizować.
Ja znam ASTy, które są łagodniejsze od wzorcowych goldenów - noworodka bym przy nich zostawiła :) Wsyztsko zależy z jakiej pies pochodzi hodowli, jakich ma rodziców, jak przebiegla socjalizacja, jak został wychowany, w jakich warunkach żyje... No i od charakteru poszczególnych psów :)[/quote]


Ja też znam dużo Astów ktore sa jak "baranki" ale ja mowie na podstawie swoich przeżyć z Astem w domu :-(i miałam okazje porównac Asta i Bouviera :) Mowiąc ogolnie ciekawi mnie jakie Bouviery maja te zasadnicze wady o ktorych mowi Kati :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Miałam kiedyś bouvika, angażowałam się w wystawy, utrzymywałam kontakt z hodowcami... i jedyną wadą, jaka przychodzi mi do głowy, jest gęsta sierść, wymagająca regularnej pielęgnacji. I wszystko, co się z tym wiąże, więc masa śmieci naniesionych do domu przez psa, stosy piasku w każdym miejscu, w którym pies poleży choćby chwilę. Charakter odpowiadał mi bardzo, choć mój bouvier nie był jakoś super "bystry". Pod tym względem przewyższała go ONka, z którą dorastał. Ale inne wady? Nie znam.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[FONT=Franklin Gothic Medium][FONT=Lucida Sans Unicode][COLOR=darkolivegreen]:multi: To ja się pochwalę swoją młodą bouvi:ma na imię Jiji(dżidżi) i moim zdaniem nie ma wad! Pielęgnacja siersci :cool3: dotyczy chyba każdego czworonoga:lol: [/COLOR][/FONT][/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium][FONT=Lucida Sans Unicode][COLOR=darkolivegreen][SIZE=4]To są naprawdę wyjątkowe psiaki!:roll: [/SIZE]
[/COLOR][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jeeeejuuuu:multi: Forum Bouvierowe....:loveu:
Witam wszystkich bouvierowo-zakręconych:multi::multi: Bardzo sie ciesze, że wreszcie sie wszyscy odnajdziemy:loveu:
Ja uważam, ze bouvier to pies bez wad:loveu::loveu:
Charakter cudny:loveu: a pielęgnacje sierści da się przeżyć, wystarczy tylko trochę systematyczności:razz: A jeśli chodzi o wnoszenie róznych skarbów z dworu to....hmm wierzcie mi ale w porównaniu np. z nowofundlandem:lol: to bouvik jest czyścioszkiem:crazyeye::cool1:
Wiem z doświadczenia bo mam teraz w domu taką bandę KUDŁACZY...
2 bouviery (Homer i Vanessa) i dorastająca szalona niufica:evil_lol:
Pozdrawiam wszystkich ciepło:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

a ja wypowiem się tak: miałam wiele ras sznaucery, dobermany, foxterierki ale bouvier wszystkie je pokonał. BOUVIER BEZ WAD. co tam siersc jaka tam znowu pielegnacja raz w tygodniu przeczesac 15 min max. A JAK SIE DAJE SUCHE JEDZENIE NIE MA BRUDNEJ BRODY. zreszta nie znam tak kochanego i slodkiego psa jak bouviery. BOUVIER JEST DOŚĆ DUŻY ALE MA JESZCZE WIEKSZE SERDUCHO !!!!!!!!!!!!!!!! a moja hodowla nie darmo nazywa sie [url]www.bouvi-buzi.pl[/url] FCI zresztą

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...