Jump to content
Dogomania

Wlos i jego pielegnacja


Recommended Posts

według mnie powinno sie też zwracać uwage na usadzenie uszy. czesto one sa jeszcze klapniete ale to nieprzeszadza ich podnieć i sprawdzić kształt, rozstaw. Warto też zwrucić np uwage na linie grzbietu u tych szczeniąt jest bardzo ladna prosta jak strunka.
Jest sporo takich małych rużnic na które nikt kto poraz pierwszy psa jakiejś rasy niezwraca uwagi, trzeba przeglądać zdjęcia szczeniąt oraz psów dorosłych i jeśli to jesrt możliwe tego samego psa w ruznych etapach jego życia, dzięki temu można sobie wyrobić opinie i uczulić na pewne sprawy.:cool3: Ciesze sie ze na cos sie przydałam. Co do głowy lepiej jeśli sie pies zaczyna wcześniej wybarwiać niż miałby sie wybarwiać 2 lata albo wcale bo takie silki też sie zdażają. Gdy byłam z piccolem w roski widziałam takiego silka niebył wogule wybarwiony:crazyeye: i mimo ładnej anatomi miał przezto obniżoną ocene.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Gdy byłam z piccolem w roski widziałam takiego silka niebył wogule wybarwiony:crazyeye: i mimo ładnej anatomi miał przezto obniżoną ocene[/QUOTE]
Tak, czytalam o tym odnosnie yorkow, niektore maja taki typ genow, ze sie nie przebarwia i cale zycie beda czarne.
[QUOTE]Ciesze sie ze na cos sie przydałam.[/QUOTE]
Pewnie. Zawsze mozna sie nauczyc czegos nowego ;) I moze jak ktos bedzie chcial silka kupic to te nasze rozmowy na cos sie przydadza. Moze w koncu wiecej ludzi zwroci na silkusie uwage, yorki takie modne a silki w ogole nie znane. Zauwazylam, ze hodowcy sprzedajacy szczenieta podkreslaja teraz podobienstwo do yorkow zeby zaciekawic potencjalnych kupujacych pisza "jak york" albo "brat yorka". Dobrze, ze silki nie sa modne ale fajnie jakby mialy troche wieksze grono milosnikow.

Link to comment
Share on other sites

to dobrze i źle jednocześnieze są tak mało polularne. Z jednej strony orinalna rasa, zeczywiście częsciowo podobna do yorków ale nie do końca. Z innej strony jest ich zbyt mało polulacja jest zbyt mało urozmaicona genetycznie. Woekszośc silków jest po psie charpy bohemia alke, po ojcu mojego piccola i jeszcze po psie pochodzącym z angli. Coraz więcej jest inbredów, bo sa one nieuniknone w tak mało licznej rasie. Wiadomo co takie inbredy za sobą niosą. Dlatego nawet niebiore pod uwage kupna suczki w polsce ale z zagranicy. W przyszłości moze niejedna ale kilaka i jakiegoś psa ale to sie zobaczy i jest to kwestia planów. Np w szczecinie tylko piccolo widniej na liście reproduktorów z innej lini genetycznej reszta jest spokrewniona z charpy bohemia alke. I tak jest w większości miast. Zostają albo tylko zagraniczne krycia co niewiele zmienia sytuacje w rasie albo zakupienie psów z zagranicy z naprawde dobrych lini genetycznych innych niz te w polsce. Gdyby byla to rasa bardziej popularna sytuacje wyglądałaby pewnie inaczej niz teraz. To jest najwieksza zaleta popularności jakiejś rasy bop hodowcy zmuszeni sa wprowadzać nową krew ale i też jest więcej prawdziwych pasjonatów danej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...