Jump to content
Dogomania

Mały terrierek LUKA


kodek

Recommended Posts

Od 8 dni jestem właścicielem Jagdterierki Luka. Zupełnie tej rasy nie znałem a znajoma podarowała i go. Ma to być pies rodzinny i teraz po zapoznaniu się z różnymi opisami internetowymi troszkę jestem zszokowany. Zastanawiam się czy taki pies się nadaje. Na razie jest słodka, przyjazna i uwielbia się bawić z dziećmi. Czy naprawdę te psy są takie nieobliczalne i nadają się tylko na psy myśliwskie. Czy od małego można wychować je na posłuszne i wierne psy?

Link to comment
Share on other sites

moj TZ ojciec ma jagdteriera - Duka.. Pies jest wspanialy !! bardzo kocha swoja rodzine i zrobi dla niej wszystko !! mieszka z kotem .. do psow nastawiony negatywni ;) ale z tym da sie zyc ... czy wiecie ile psy tej rasy zyja? nie moge nigdzie znalesc.. Duke ma 10 lat i juz bardzo po nim widac starosc.. tak nagle zaczelo wszystko sie sypac w blyskawicznym tempie..

Link to comment
Share on other sites

ja się doczytałam, że żyją ok 15lat - jednak to wszystko zależy od wielu czynników - jak zawsze.

KODEK
wysłałam Ci wiadomość na priv
Jaga da się trzymać w domu, a czemu by nie, zwierz jak zwierz :) ten akurat taki trochę bardziej krokodyli (szczególnie po wymianie uzębienia), ale jak się z Jagiem pracuje to aniołeczek z niego może być :)
Ja mam Hagę (tak, tak, suka na papierach), teraz właśnie 2 dni temu skończyła 5msc... to mój pierwszy jagdterier w życiu, wcześniej miałam jamniki i kundelkę...
Haga jest z nami od blisko 3msc, moje obserwacje są takie:
1. duuuuuużo kontaktu z psem
2. koniecznie szkolenie i to jak najwcześniej - my zdecydowaliśmy się na indywidualne, bo jagi są specyficzne i na psim przedszkolu mało co się uczyliśmy - polecam szkołę AKI
3. koniecznie mega ilość ruchu - wtedy piesek jest spokojny jak aniołek i żadne głupotki mu do głowy nie przychodzą
4. koniecznie socjalizacja z innymi psami - duży kontakt z dorosłymi poukładanymi psami ma zbawienny wpływ na zachowanie się jaga wobec innych psiaków i nie wyrasta nam postrach podwórka
5. nio i kochaj stworzonko ponad miarę... strofuj za złe uczynki, ale jak robi dobrze to wychwalaj pod niebiosa :) to są starszliwie mądre stworzenia :):)

to tyle z moich wypocin
Haga też śpi w łóżku, choć pierwsze 2.5msc pobytu u nas spała w kojcu... aż w końcu mój mąż się złamał ;P

Link to comment
Share on other sites

Dzięki
Pracuję z nim (tz. staram się ) spaceruję uczę komend. Różnie to wychodzi. Mam w domu 4 latka (chłopca) dużo z nim przebywa i nazrazie pozwala mu na wszystko (nawet podnoszeniem do góry za tylne łapy) szrapanie za ogon, uszy. Nie wiem tylko co będzie potem. Ja mieszkam w małej miejscowości więc nie ma tu mozliwości szkolenia. Będę starał się szkolić ją sam. Może podpowiesz mi jak wyglądało takie szkolenie u fachowców. Jakich nawyków ją uczyli? Za każdą pomoc będę wdzięczny

Link to comment
Share on other sites

najważniejsze socalizuj,szczególnie z innymi psami,
moja Fryda ma 4 lata, u mnie od 3.5, poprzedni właściciel sobie z nią nie radził; zachowanie suki nadal budzi zastrzeżenia,ale w porównaniu do tego jak było na początku jest dobrze;
przyzwyczajaj i zapoznawaj z innymi zwierzakami,szczególnie kotami i domowymi zwierzakami typu królik,szczur;
i zwróć szególną uwagę na odwoływanie,bo moja na widok kota zapomina o wszystkim:cool1:
dobrze jest wybiegać jaga na rowerze,ale moja gdy ja po tych 10 km umieram nadal jest pełna enegii:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kodek, jagdteriery są różne, większośc ludzi, który je mają, twierdzą, że to cudne rodzinne psiaki. Moja Kretka też taka jest. Niemieccy myśliwi to potwierdzają. Pies kocha ludzi z którymi przebywa, wybiera sobie pana, całą rodzinę szanuje. Moja Kretka to przyjaciel wszystkich ludzi, listonosza też. One są bystre, bardzo szybko się uczą, a najprostszym sposobem na zrobienie z jagdteriera wariata i zbója, to trzymanie go w kojcu i wypuszczanie tylko na polowanie. Wtedy z miłego psa robi się bestia krwiożercza. Pracuj z psem pochwałami, przysmaczkami. Jeśli nawet nie będzie siadał w 3 sekundy na komendę, to się z Tobą zżyje. Bawcie się z nim dużo, stawiajcie wymagania, wszystko będzie dobrze. Z dzieckiem może się bawić, byle się nauczył posługiwać własnymi zębami. Pies jest mądry i jeśli człowiek piśnie gdy kontakt z zębami jest bolesny, pies robi się bardzo delikatny. Mój się w każdym razie zrobił.
No i nie zapominaj, że ten zwierzak musi się wybiegać ze 2 razy dziennie po godzinie, bo będzie skakał po suficie.
Nie wierz we wszystko, co przeczytasz w sieci, tylko patrz na swojego psa!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...