Jump to content
Dogomania

Czy skye terriery są toleracyjne w stosunku do małych dzieci i innych psów?


*Iza*

Recommended Posts

Puk Puk! Witam wszystkich :)

Chciałabym zapytać się czy skye terriery są toleracyjne w stosunku do małych dzieci i innych psów? Czy 3,5 letnie dziecko nie zrobi nic mu..?

Wybieram rase dla siebię i szukam w małych terrierach :)

Link to comment
Share on other sites

Shaggy'emu nie przeszkadzają dzieci - co prawda na co dzień ma z nimi do czynienia tylko podczas spacerów, wtedy, kiedy jakies zachwycone puchatym psiakiem dziecko postanowi go pogłaskać. Shaggy dość cierpliwie znosi takie pieszczoty od obcych ludzi, w tym dzieci, chociaż skye sa nieufne w stosunku do nieznajomych. Ale wracając do dzieci - moga go spokojnie głaskać, ale na wszelki wypadek jestem obok, bo nigdy nie wiadomo czy przypadkiem dziecko nie natrafi na jakis "czuly punkt" i Shaggy się zdenerwuje. Na razie nic takiego nie nastapiło, ale dmucham na zimne.
A co do innych psów - na spacerze bywa różnie, przyznaje. Są psy, które Shaggy wręcz uwielbia, a są i takie których nie toleruje. Do czasu, kiedy rzucił się na nas amstaff był do wszystkich nastawiony przyjaźnie, po tym małym incydencie, choć nic nam się własciwie nie stało (chyba bardziej ucierpiałam ja niż on, bo znalazłam się pomiedzy Shaggym i ast) jakoś nieufnie odnosi się do większych psów.
Natomiast, moi rodzice mają jamnika i rottwielera, często jeżdze z Shaggym do nich na weekend, a w tej chwili już ponad 2 tygodnie Shaggy jest u nich na wakacjach. Jako terier ma zapędy do rządzenia, zarówno jamnikiem jak i rottweilerem. Na ogół żyją ze sobą bardzo dobrze, bo znają się od małego, ale czasami zdarza się im mieć jakieś spięcie, zwykle wystarczy nam rzut oka na nich i wiemy czy oś się szykuje. Ale to wszystko zależy od wychowania.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się w 1oo% z przedmówczyniami. Mój psiak uwielbia mojego 8 letniego synka. Ma też dobry kontakt ze wszystkimi ludźmi. Jest jedno ale... Nie wiem jak inne skye ale mój ma pamięć jak słoń. Córeczka moich znajomych za mocno go ukochała jak był mały. I teraz nie da jej się pogłaskać, potrafi nawet pokazać zęby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...