Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Asialalala&Borys

Mój Borys nie lubi psow

Recommended Posts

a ja to mam problem (znów :diabloti: ) bo mój Borys już prawie żadnego psa nie lubi (poza jednym "rodzinnym" berneńczykiem) i nigdy żaden pies nie zrobił mu krzywdy.Nasi znajomi prawie wszyscy mają psy i Borys ich nie lubi,pies sąsiadów też nie jest jego kumplem.Przanalizowałam sobie młodzieńcze życie naszego psa i nie mam pojęcia gdzie popełniony został błąd.Dzieci? Borys bardzo reaguje na płacz dziecka stawia uszy kręci głową i zawsze biegnie obwąchać "obiekt".A za synkiem znajomych poprostu przepada bo może się z nim wybawić za wszystkie czasy.Kiedy ma już dość zabawy poprostu kładzie się z boku lub idzie do innego pokoju i zasypia.Nigdy do tej pory nie warknął nawet na żadne dziecko,ale moja czujność nie śpi.
bajadera czy Twój "znajomy" hodowca zna lekarstwo na agresję BUbka w stosunku do innych psów?Pozdrawiam :p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Asialala, niestety ani ja ani znajomy hodowca wychowanie psów zabagniliśmy. I też mamy problemy ze stosunkami z innymi psami. Inaczej jest na wystawach. Tu sa spokojne jak aniołki i inne psy im nie przeszkadzaja. No i kochają bassety, ale dlaczego to nie wiem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To sprawa tego, że Borys jest samcem.

A tak w ogóle to głupio jest tak dyskutować sama ze sobą. Wszyscy ze skye'ami (a duzo ich nie było) zniknęli gdzieś. I stąd i z ringów wystawowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='bajadera']
A tak w ogóle to głupio jest tak dyskutować sama ze sobą. Wszyscy ze skye'ami (a duzo ich nie było) zniknęli gdzieś. I stąd i z ringów wystawowych.[/quote]

masz rację czasami głupio ... ale co zrobić by zainteresować rasą innych, jedyna metoda to rozmowa, opowieści i dożo zdjęć.
Niedawno przeczytałam, ze dandie to endemit na granicy wyginięcia, pewnie podobnie ma się ze skye terrierami, sądzę, że wielka szkoda by takie piękne jednocześnie dziwne i tajemnicze psiaki zniknęły z naszego życia.
A problem w tym, że ludzie o nich nie wiedzą .. jak mówię w pracy o mojej Odzie to nawet "psiarze" nie wiedzą co to za dziwo ... publikacji prawie nie ma na szczęście udało mi się kupić dwa archiwalne pisma z opiem rasy i pielęgnacją :) ostatnie publikacje są datowane na 2002 r. gdzie w tym czasie o innych rasach pisano po dziesięć razy, więc może dogomania i internet to dobre miejsce by mówić o różnych rzadkich rasach i ocalać je od zapomnienia, nie wiem tak sobie myślę ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja wpadam tu czasami ale jakoś puścutko się zrobiło...mój Borys dalej nie lubi psów ale 2 mce temu znalazł sobie w krzakach kota małego ślepego z kocim katarem i w efekcie tego nasz dom zrobił się jeszcze weselszy i popada w ruinę bo Klara (kotka jak się okazało)" odślepła" (co było również zasługą naszego cudownego psa bo lizał ją i pielegnował bezustannie) i szarpie nasze kanapy niemiłosiernie i ja juz nie wiem jak z nia walczyc (ale to nie ten temat.)
Borys niestety zaczyna kulec na tylne łapy jestesmy po serii zastrzyków ale efekt jest marny.Żal mi tego psiaka bo to miłość naszego życia jest taki kochany grzeczny i dobry i nie mogę patrzeć jak czasami cierpi chociaż robi dobrą minę do złej gry.Jedyna jego wada to ta złość na inne psy ale cóż to znaczy dla całokształtu...Pozdrawiam skye-maniaków Asia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×