Jump to content
Dogomania

Problem - strasznie dyszy i jest przestraszona?


iwi1212

Recommended Posts

Czy zdazylo wam sie ze wasz nowofunland (sunia)niemogla sobie znalesc miejsca, strasznie dyszy i jest jakby przestraszona? pic pije wode ale z jedzeniem ciezko ,trzeba jej pod nos dawac zeby wziela,chociaz z reki je bardziej niz mialaby jesc sama,gdy sie juz polozy to jak pozniej wstaje to pisnie cichutko, niechce jej sie isc na spacer, a jak pojdzie to krazy po podworku , zalatwiac to sie zalatwia, kupke ladna robi, siusiu tez tyle ze jakby przestraszona, wczoraj np.(bo to sie zaczelo wczoraj wieczorem)gdy poszlam z nia na spacer w nocy to pisknela w trawie i szybko przybiegla do mnie jakby ja cos przestraszylo, niewiem co jej jest, goraco niema bo u mnie w domu jest chlodniutko ..martwie sie... jutro chce isc z nia do weterynarza..mysle takze czy to ma wplyw na nia ze sunia sasiada bedzie sie szczenic za tydzien i nasza zawsze sie znia bawila , teraz ja wacha od tylu i lize ,moze mysli ze ona tez bedzie miala szczeniaki?

Link to comment
Share on other sites

Bylismy z nia i weterynasz stwierdzil ze jest zdrowa, miala tylko lekka temperature 39.4ale powiedzial ze to nieduzo i niema sie czym martwic, zbadal serce, pluca i zoladek, sprawdzil czy niema bolu i kazal czekac 2-3dni ale my kolejna noc niespimy bo pies dyszy i niepolozy sie nawet..
jedzenie ladnie zjadla ale jest jakby przestraszona czegos, wciaz stoi kolonas,,,probowalam zeby sobie siadla ale zapiszczala , przeciez weter.ja badal i niemiala zadnego bolu...
aha powiedzial ze mozliwe ze czuje podniecenie u tej suni co bedzie za tydzien rodzic i moze dlatego tak sie zachowuje albo ze jest goraco, ale poprzednie lata tez byly gorace i niebylo takich rzeczy jak teraz :(((
dzis wieczorem chciala wejsc na sile do samochodu jakby sie czegos bala :(

Link to comment
Share on other sites

hmmm dziwne to zachowanie suni...
Kurcze jak Kreon miał atak padaczki (raz jeden, nigdy się jeszze nie powtórzył) to własnie tak to wyglądało, jakby się czegoś panicznie wystraszył,zrobił trzy kroki w tył, przewrócił się na bok i chwilę miał skurcze....Tylko że to trwało max 1 minutę wszystko, a Twoja sunia już dłużej taka wystraszona.......

zmień weta.....

Link to comment
Share on other sites

:shake:[B][I]Zdecydowanie to nie jest normalne zachowanie.[/I][/B]
[B][I]Pierwsza rzecza jest zrobienie USG czy cos nie powoduje bolu.Zachowuje sie tak jakby miala cos w brzuchu co powoduje jej bole.[/I][/B]
[B][I]Sama piszesz ,ze piszczy jak siada i jak idzie robic siku.[/I][/B]
[B][I]Do sprawdzenia jest tez uklad moczowy.[/I][/B]

[B][I]Ja zastanawiam sie nad ta sytuacja i ciaza u sasiadki-wiesz mnie zdarzylo sie ,ze moja PONka przezywala ciaze KALI w tamtym roku i przygotowywala sie tez do porodu.Mimo to chcialam cie spytac czy suka sasiadow miala cieczke w tym samym czasie co twoja?[/I][/B]
[B][I]Widzisz trzeba tez wykluczyc realna ciaze u twojej suni -jestes pewna ,ze nie pokryl jej jakis pies? Bo zachowuje sie tak jakby byla bliska porodu a jesli jest 1 szczeniak to raczej konczy sie cesarka bo watpliwe czy urodzi.[/I][/B]
[B][I]Nie chce robic aluzji co do Ciebie -tylko nie znajac sytuacji lepiej wykluczyc wszystkie ewentualne niespodzianki.[/I][/B]

[B][I]Bez weterynarza (dobrego) sie nie obejdzie ,to bardzo wazne.[/I][/B]
[B][I]Udaj sie do innego i zrob wszystkie kontrole.[/I][/B]
[B][I]Trzymam kciuki i daj znac co i jak.[/I][/B]
[B][I]Anka;)[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odp. z sunia jest lepiej, spi sobie spokojnie, zjadla papu i wyproznila sie, temperatury niema wiec mam nadzieje ze bedzie juz tylko lepiej.
Dzwonilam do hodowli skad ja wzielismy i tam okazalo sie ze ta babka miala podobny przpadek u suni i mialam wtedy zapalenie gardla .. u mojej niema goraczki wiec jest dobrze, owszem obserwujemy ja caly czas ...
Jestem pewna ze moja sunie zaden pies niepokryl ,zabardzo uwazamy i niebylo szans, u mnie w miescowosci niespotkalam nigdy psa ktory by biegal swobodnie bez wlasciciela , a moja juz 3razy miala cieczke i zadnego pieska niespotkala wtedy wiec to odpada.
sunia apetyt ma, zoladek miala badany i zadnego bolu niemiala.
Jak cos to dam jeszcze znac , dziekuje slicznie za rady :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, wiec tak, z sunia jest juz dobrze, wszystko przeszlo, jest wesolutka i na polku bryka jak kiedys, nigdy w zyciu bym niepowiedziala ze to bedzie przyczyna jej zachowania..otoz wyobrazcie sobie ze wczoraj sasiad mnie zaczepil(ten co ma ta sunie w ciazy) i spytal sie czy nasza sie dziwnie zachowuje, czyli w nocy niespi, popiskuje, placze i dziwnie wystraszona ,niemoze sobie znalezc miejsca w domu... mnie normalnie az zszokowalo i okazalo sie ze weterynarz i babka z hodowli mialy racje co do stresu ,ze jedna przeniosla na druga...
Przez te ostatnie dni mierzylam temperature psu i tepmka perfekt byla..
Az mi ulzylo bo bardzo sie nia martwilismy, ale na szczescie sie wszystko wyjasnilo :))pozdrawiam was wszystkich

Link to comment
Share on other sites

:razz:[quote name='iwi1212']Witajcie, wiec tak, z sunia jest juz dobrze, wszystko przeszlo, jest wesolutka i na polku bryka jak kiedys, nigdy w zyciu bym niepowiedziala ze to bedzie przyczyna jej zachowania..otoz wyobrazcie sobie ze wczoraj sasiad mnie zaczepil(ten co ma ta sunie w ciazy) i spytal sie czy nasza sie dziwnie zachowuje, czyli w nocy niespi, popiskuje, placze i dziwnie wystraszona ,niemoze sobie znalezc miejsca w domu... mnie normalnie az zszokowalo i okazalo sie ze weterynarz i babka z hodowli mialy racje co do stresu ,ze jedna przeniosla na druga...
Przez te ostatnie dni mierzylam temperature psu i tepmka perfekt byla..
Az mi ulzylo bo bardzo sie nia martwilismy, ale na szczescie sie wszystko wyjasnilo :))pozdrawiam was wszystkich[/quote]

;)[B][I][COLOR=darkgreen]Ciesze sie ,ze wszystko wrucilo do normy.[/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#006400]Pozdrawiam[/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#006400]Anka:razz:[/COLOR][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...