Jump to content
Dogomania

Dopisek FCI


helcia

Recommended Posts

Powinnaś złożyć "podanie" z prośbą do Zarządu Głównego. (z tego co pamietam za pośrednictwem swojego oddziału)

np. "Bardzo proszę o uznanie/wpisanie mojego przydomka hodowlanego nazwa... nr... w rejstr FCI itd....."

Zarząd wysyła to do FCi, gdzie sprawdzają czy taki przydomek nie jest juz przypadkiem zarejestrowany w innym kraju członkowskim.

Trzeba tylko czekać na odpowiedz... Czasem dość długo...

Pozdrawiam i powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Nie dość, że czeka się dość długo, to jeszcze można nieźle być zdziwionym ! Ja dostałam odpowiedź, że "Zabajka" nie może zostać wpisana do FCI, bo taki przydomek już istnieje w ..... Jugosławii !!! :o W Związku radzono mi, by wymyśleć całkiem inną nazwę, ale to absolutnie nie wchodziło w grę, bo Zabajka to nazwa miejscowości z moim klubem jeździeckim, gdzie jeżdżę konno już od szkoły podstawowej ! No to dopisałam tę "Vivę" i...... przyjęli ! Tak jakby przydomka ze słowem "Viva" nikt nie miał...... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Vive to pewnie ktos juz mial ale Viva Zabajka jest na pewno w FCI tylko jedna :D

Z tego co wiem to od 2006 bedzie obowiazek aby kazda nowo rejestrowana hodowla byla rozniez rejestrowana w FCI. Ciekawe co zrobia ze starymi. Ja niedlugo mam zamiar rejestrowac przydomek i odrazu bede go rejestrowac w FCI - zeby nie bylo tak ze bede musiala zmieniac kiedys go zmieniac bo te zarejestrowane juz w FCI beda mialy pierszenstwo.

Link to comment
Share on other sites

Vive to pewnie ktos juz mial ale Viva Zabajka jest na pewno w FCI tylko jedna :D

A kiedy to właśnie (żeby było smieszniej) było odwrotnie. Mam do dziś to pismo. Wcześniej moja hodowla nazywała sie po prostu "z Zabajki" i to chciałam zarejestrować. Ale dostałam odpowiedź ,że hodowla "Zabajka" nie może zostać zarejestrowana ponieważ jest taka hodowla w Jugosławii od 1984 roku !!! No to mnie ścięło... Dla mnie to była jakaś totalna pomyłka, bo Zabajka to nazwa wsi koło Rzeszowa i jest druga wieś o tej nazwie koło Złotoryji w Zielonogórskim. No to dodałam tę "Vivę"- słowo baaaardzo popularne w różnych zagranicznych hodowlach i - to im jakoś nie przeszkadzało ! Zarejestrowali.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A czy na przydomak hodowlany z dopiskiem FCI czeka się dłużej niż na normalny?

A jak długo Wy czekaliście na przydomek?

Możecie mi powiedzieć bo w niedzielę prawdopodobnie jadę do krycia ,a jutro dopiero złożę wniosek o przydomek.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...