• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

534 posts in this topic

...Co do szczeniąt, które się rodzą u nas - to w większości wypadków właściciele sami wybierają imiona, pierwszy wybiera równiez literę :D

Super :D Tak jest najlepiej :P

Czasami... W jednym przypadku trzech właścicieli piesków wybrało... to samo imię SAGO! Nieźle musiałam się nagimnastykować i przekonywać, w końcu krakowskim targiem psiaki pojechały do nowych domów z imionami SAGO, SARGO i SAVO-NIRO ... :lol:

Moje słoneczko w rodowodzie nazywa się: HAIDA Józki a w domku mówimy na nią: Haida, Haidusia, Haidulka, Dulka... :D

Pozdrawiam:Monika&Haida

W srode ide do promotorki - jak powie, ze praca nadaje sie dla ludzi, to szybko gdzies powklejam :) 8)

alez tufi, nie krepuj sie, walnij od razu cala prace, na pewno jest fascynujaca, szczegolnie watek pragmalingwistyczny :D (ojej nawet nie wiem czy dobrze napisalam)

Tufi dawaj pracę, w końcu coś mądrego poczytamy :wink: :)

Co do imion i wybierania przez właścicieli... ludzie kupujący psiaka ode mnie mogli sami je sobie wymyślić, aby tylko było na literę F. Tak więc wyszedł FAWOREK Korona Borealis :roll:

Potem już zrobiłam listę i imiona były wybierane właśnie z niej...

Jest FUERTA (na którą w domku mówią Funia) jest FALCONE, FISTACJA (Fiśka, to imie było zarezerwowane dla suczki która miała zostac u mnie), Ale została jednak FLAMENCO która po domowemu to po prostu Didi, a najczęściej DID BZID CO MA PSTRO W GŁOWIE... :) Jest też GERWAZY i mój ulubieniec GNIEWKO Korona Borealis.

Najbardziej "dziwaczne" imie ma Negra, która w papierach zwie się ETRA ESTATUA. Odziedziczyła to imie po pięknej klaczy... :)

A moja sucz to CYTRA z Werwa, a po domowemu Kenia, Kenik, Franca, Rodek-Smrodek :lol:

W cardiganach jest CYTRA z Anegdoty :wink:

Moja to po rodowodowemu Mamba :D

Podobają mi się bardzo imiona nadawane przez hodowlę Lisiura: ojciec Klio to Nostrzyk, poza tym jeszcze sa Nawłoć,Jaruga, Maruga, Przyszpunt, Szczodrzeniec, Sysydlaczek, Dzięgiel,Trzemcha, Kocanka,Kocimietka,Ładniczka, Radostka, itp. - tak polsko i tak orginalnie :D

Mój Raptus oficjalnie nazywa się GROT Inteligent.

Mnie się podobają nazwy psów z hodowli Psia Parafia. :D

No i niestety - bronie sie we wrzesniu :( A promotorka mnie wkurzyla - nie ma dla mnie czasu :evil:

Prace troszke popoprawiam i gdzies wrzuce... Ale i tak mam dola...

Sunia moja nazywa się ZADRA Klara z Chotomowa, a w domu Lena.

Piesek nazywa się IRYD Oaza Wschodu i w domu też Iryd.

No i niestety - bronie sie we wrzesniu :( A promotorka mnie wkurzyla - nie ma dla mnie czasu :evil:

Prace troszke popoprawiam i gdzies wrzuce... Ale i tak mam dola...

b]tufinie żartuj - tak sobie nie ma czasu??????[Ale czasy nastały :evil:

tufinie żartuj - tak sobie nie ma czasu?????? Ale czasy nastały :evil:

Promotorka wziela sobie kilka doktoratow do recenzji, a poza tym chce juz miec wakacje i nie ma ochoty na czytanie 130 stron o psach, kotach i patyczakach...

No niestety - nie tylko mnie tak potraktowala...

Eee tam - kiedys w koncu sie obronie, no nie?

imiona nadawane przez hodowlę Lisiura: ojciec Klio to Nostrzyk, poza tym jeszcze sa Nawłoć,Jaruga, Maruga, Przyszpunt, Szczodrzeniec, Sysydlaczek, Dzięgiel,Trzemcha, Kocanka,Kocimietka

o cholibka ale fajnie, skad ludzie biora takie fajne imiona? trzeba miec niezly leb zeby cos takiego wymyslic :D

ja mam w domu Avalanche i Bordeaux ;) ale one o tym nie wiedzą- dla mnie to po prostu Mała i Dru :lol: a do Zuzanki niestety rodowodu nie dołączono :wink: cóż - zapewne niedopatrzenie :lol: :lol:

Adda,

boshe, masz ZADRE Klare z Chotomowa?! :lol: Klare kiedys znałam, super leonka :D . Nie wiem, czy kojarzysz córkę Dorotę tych państwa... znałam ją całe 6 lat, nietety kntakt sie urwał :) Klare widziałam chyba na zeszłorocznej legionowskiej z p.Marzeną i drugą córką - Gośką. Wiesz moze czy jeszcze wystawiają Klare, fajnie by bylo spotkac :lol: .

A u mnie dużo pisania :D :lol: :roll:

SARA - bez "atestu",więc imię same wybierałyśmy,nazywana też : Nyda,Nydka,NydziaDyda,Dydzia....

TIMUR Arginina - pojawił sie w naszym domu jak miał pół roku,więc imię zostało (ale nam sie podoba) nazywany też: Timek,Timcio,Niuniek,Niufek,Księciunio...

CARMELA Hanga - w domu po prostu Carmelcia,Carmelunia,Lalunia....

GAFFA Galida - imię mogłyśmy wybrać ,pod warunkiem,że będzie na "G" i zaakceptują je hodowcy-z uwagi na umaszczenie suni imię pasuje do niej jak ulał...a domu wołana też :Gaffcia,Gaffuszka,Pieguszka...

ARABELLA Royal Antidotum - w domu nazywana Bellunią i Dzidzią...

AMIK - niedawno wzięty staruszek z azylu,nie reaguje na wołanie (najprawdopodobniej nie słyszy),za to raeguje na ruch pozostałej sforki i mimo złego wzroku radzi sobie świetnie,a na dodatek jest uroczym domownikiem...

Ale się rozpisałam.....

Nasz staffik w metryce miał Tax, ale zdrobnienie brzmiało tak jakoś nieszczęśliwie - Taxi, więc nazwaliśmy go podobnie - Max.

a co powiecie o CHARISFA (wymawia sie bardziej jak sarisfa) van't pachthof , bardzo oryginalnie moim zdaniem ale w domu to RISSY :-))