Jump to content
Dogomania

Imiona rodowodowe


Ag@tA

Recommended Posts

  • 8 months later...

Od paru dni pod moim dachem "gości" Springer spaniel angielski o imieniu [I][B]JANIS JOPLIN[/B][/I] i w domu też postanowiliśmy, że tak pozostanie.. Nie dość, że to imię przyciągnęło mnie od razu, to i sama sunia. A imiona w miocie były już nadane od samego początku (po urodzeniu), więc po jakimś czasie wiedziałam, że będę miała Janis;) (czyt. [B][U]DŻENIS[/U][/B] of course;D). Jak dla mnie dość oryginalnie, choć piosenkarki o tym imieniu i nazwisku nie znam generalnie. Inne imiona z miotu to: [B][I]James Dean, John Wayne, Jack Nicholson, Jim Morrison, Julia Roberts i Jennifer Grey[/I][/B]. Ciekawe tylko czy "prawdziwi" posiadacze tych "imion" nie obraziliby się;) Zależy jak kto odbiera.. Jasna sprawa;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Asiaczek']Chodzi o to, czy znak cudzysłowia moze być w przydomku, tak?

Ale tutaj to ja czegoś nie rozumiem.
Czy LITTLE MOUSE "IKAR" przydomek FCI - to ma byc cały przydomek czy to ma byc nazwa psa i przydomek...?
I chodzi o znak cudzysłowia NIE w przydomku lecz w nazwie psa?

pzdr.[/QUOTE]

To ma być nazwa psa i przydomek, a chodzi o znak cudzysłowia w nazwie psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black-manor']moim zdaniem to jest tak:
LITTLE MOUSE- imie rodowodowe
"Ikar"- imie domowe
i na koncu przydomek

Wiele razy sie z takim czyms spotkalam[/QUOTE]

No właśnie o to mi chodziło :)

[quote name='Asiaczek']Ja taki zapis widziałam w zagranicznych katalogach. Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, abys tak zgłosiła to imie.

Pzdr.[/QUOTE]

To fajnie. Dziękuję za odpowiedzi !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Przeglądałam prawie cały ten temat i znalazłam kilka propozycji imion rodowodowych na literę 'W', ale poprosiłabym więcej.Chciałabym żeby były conajmniej 2 członowe i po angielsku (ale mam wymagania :cool1:). A i dodam jeszcze, że to dla rasy Golden Retriever.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='w&w']Przeglądałam prawie cały ten temat i znalazłam kilka propozycji imion rodowodowych na literę 'W', ale poprosiłabym więcej.Chciałabym żeby były conajmniej 2 członowe i po angielsku (ale mam wymagania :cool1:). A i dodam jeszcze, że to dla rasy Golden Retriever.[/QUOTE]

Takie przychodzą mi na myśl..:
Wild About Harry
Walk Awake
Windwagon Whaler
Wiking Life
Whoops Now
[B]Written In The Stars ;)[/B]Walking On The Moon

Coś w tym rodzaju? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='w&w']Dzięki bardzo, a mogłabym prosić również o jakieś imiona na literę A także dla tej rasy[/QUOTE]

Amazing Grace :loveu:
Amazing George
Alexander The Great
All You Need
African Star
A Rose Is A Rose
About Face
Admiral Dewey
Admiral Gosconi
After The Rain
All American Amity
American Dolar
American Maid
All You Can Be
Always In Style
Antares Fanfare

Może być..? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciek_axa']Może takie:
BAJADERA
BAŁAŁAJKA
BABA JAGA
BAJKA
BIAŁA PASJA
BEATRYCZE
BONITA
BAZYL
Może być?[/QUOTE]
Wiesz, co? Jak dla mnie imiona: Bonita, Beatrycze, Bałałajka, Bajadera nie pasują do polskich owczarków podhalańskich.
Raz - Bonita, Beatrycze - to nie polskie imiona.
Bałałajka - rosyjskie
Bajadera - tureckie (?)

Ja bym sugerowała, aby imiona dla tej rasy nie miały polskich znaków, tzn. ł, ś,ń,ź itp. Bo jeżeli taki psiak zawędruje poza granice PL, to cała nasza inwencja bierze w łeb... Nie wymówią, nie napiszą poprawnie itp.

sorki, że się wtrącam...

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Wiesz, co? Jak dla mnie imiona: Bonita, Beatrycze, Bałałajka, Bajadera nie pasują do polskich owczarków podhalańskich.
Raz - Bonita, Beatrycze - to nie polskie imiona.
Bałałajka - rosyjskie
Bajadera - tureckie (?)

Ja bym sugerowała, aby imiona dla tej rasy nie miały polskich znaków, tzn. ł, ś,ń,ź itp. Bo jeżeli taki psiak zawędruje poza granice PL, to cała nasza inwencja bierze w łeb... Nie wymówią, nie napiszą poprawnie itp.

sorki, że się wtrącam...

pzdr.[/QUOTE]

Trochę jest w tym racji... ale z z BAJADERĄ się nie zgodzę :shake: to akurat polskie imię :lol:
W takim razie pozostaje nam:

BABA JAGA
BAJKA
BAZYL
BIAŁA PASJA
BAZYLISZEK
BABIDAMEK
BOSKA GRETA

Teraz ok..?

Link to comment
Share on other sites

mój aktualny miot na B:

BAD
BABY BE MINE
BILLIE JEAN
BLACK OR WHITE

to dla yoreczków, ale może być też dla innych ras, szczególnie jak ktoś podobnie jak ja uwielbia Króla popu:)

kolejny miot, już w drodze:

CHILLI
CINNAMON
CHOCOLATE

lubię jak jest tematycznie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']mój aktualny miot na B:
BAD
BABY BE MINE
BILLIE JEAN
BLACK OR WHITE
to dla yoreczków, ale może być też dla innych ras, szczególnie jak ktoś podobnie jak ja uwielbia Króla popu:)
kolejny miot, już w drodze:
CHILLI
CINNAMON
CHOCOLATE
lubię jak jest tematycznie:)[/QUOTE]
Bardzo lubię Króla Popu i lubie tematyczne imionka:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Polskie imionka jesli pasuja do rasy sa super!
Mi przyszly do glowy :
BASZTA
BARYŁKA :D
BASAŁYK
BAZYLISZEK
BALTAZAR
BAWEŁNA
BAŻYNA
BEGONIA
BEZA
BAKŁAŻAN :P[/QUOTE]
[B]Agasia -[/B] imiona OK dla ras polskich, tylko ja nadal mam wątpliwości, jak wymówi/napisze to imię np. Anglik lub Francuz... Oni nagminnie zapominająpisą znaki diakrytyczne w naszych polskich imionach, a cóż dopiero mówić o pisowni komputerowej... W każdym przypadku, gdzie jest znak diakrytyczny, pisownia będzie inna a i wymowa też inna. Jak dla mnie szkoda takich imiona dla psów, które "idą" poza granice PL. Natomiast jeśli zostjaa w PL - super:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...