Jump to content
Dogomania

Uraz do ONków


Agushka

Recommended Posts

Witam serdecznie
Piękne są te Wasze "maleństwa" :)
Ja wprawdzie jestem właścicielką ONki ale mam pytanie własnie do Was.
Często ja i moja sunia spotykamy na spacerze panią z pięknym briardem. Pani widząc nas natychmiast bierze go na smycz twierdząc, że wszystkie briardy mają uraz do ONków i że nie ma możliwości aby jakiegokolwiek zaakceptowały. Pies macha ogonem na nasz widok, nie szczeka, widzę, że świetnie "dogaduje się z innymi psami". Moja Tina nie jest konfliktowa, nigdy nikogo nie zaczepia i raczej wycofuje się w sytuacjach kiedy jest atakowana.
Oczywiście nie staram się żeby spotkała się z briardem ale zastanawiam się, czy prawdą jest że mają skonność do atakowania właśnie ONków?
Aga

Link to comment
Share on other sites

Briardy to pastuchy, czyli psy pasterskie - mowiac ladniej. Sluza m.in. do pilnowania owiec, wiec jakakolwiek forma agresji przy normalnym psie jest wykluczona. Maja otwarte charkatery, i do zwierzat i do ludzi. Faktycznie - nie wszyskich trzeba kochac, czasem sie zdarza, ze moj "burczy" na widok innego psa (co jest karcone), ale nie mozna zmusic do milosc wszystkich.
Sadze, ze tonie wina psa, bzdura jest, ze briardy nie lubia okreslonych ras!!! Sadze, i jestem pewna, ze to problem tej pani! I tylko tej pani.

Link to comment
Share on other sites

I tak też myślałam. Nie znając briardów nie chciałam być mądrzejsza od włascicielki psa ale dziwne mi się wydało, że może być uprzedzony do określonej rasy.
Nie będziemy obie z Tiną narzucać swojego towarzystwa osobie, która sobie tego nie życzy. Szkoda tylko, że musimy umykać w drugą stornę kiedy nie ma takiej potrzeby...

Link to comment
Share on other sites

Dobrze zauwazylas - "umykac przed OSOBA", a nie przed psem! briardy to naprawde swietne psy - jesli sie je wychowa, zreszta jak kazdego zwierzaka. moze ta pani boi sie o to, zeby w czasie zabawy i harcow, temu psu nie stala sie jakas krzywda, stad woli tak sie zachowac - ale to przeciez krzywda dla tego psa - pies musi miec kumpli.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...