Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje jamniczki?


Kinio

Recommended Posts

[quote name='kiwi']sporo zcasu minelo odkad pisalam w tym temacie
w miedzyczasie przeszlam w 100% na sucha karme RC MINI JUNIOR
dlaczego?
bo mialy do woli karme + codziennie kurczaka i tola miala uczulenie.
drapala sie po kazdym miesie, nawet gotowanym
a o dziwo nie drapie sie po karmie z kurczakiem.
wiec z braku innej mozliwosci demon tez musial jesc sucha karme.
przeciez nie dam tylko jemu kurczaka bo tola by chyba zwariowala ;)

dotad karma stala caly czas w misce- kiedy maluchy chcialy to jadły
ale lwią czesc miski zjadala tola, co w krotkim czasie doprowadzilo do słodkiego pimpusia sadełko ;)
podnoszac tolce na rece pod palcami sam tluszczyk byl
wiec etraz jedza dwa razy dziennie
tola zje ile jej dam to tyle zje, natomiast widze, ze demonowi odpowiada bardziej jedzenie wieczorem po wieczornym spacerze-wczesniej nie jest glodny
wiec tola wcina swoje 2 porcje i w srodku nocy chodzi po kuchni i wysysa spod mebli okruszki ;) a demon...
zjada polowe swojej porcji :(
zjada ok 80 g dziennie royala juniora, co prawda on juz powinien przejsc na doroslego, no ale tola je juniora.
a musza miec to samo inaczej tola pobije demona;)
myslicie z epo prostu przez wieksza kalorycznosc karmy junior demon sobie tak malo dawkuje?
energii ma tyle co dawniej, na spacery chodzi, goni jak torpeda (co prawda teraz ma problem z łapa i musimy ograniczac ruch ale mimo to chodzi)
no i figurke ma bez zarzutu
nie wyglada na wychudzonego.
czy wasze jamniki tez zjadaja mniej niz powiny wg producenta?
u mnie to dosc duza roznica - ponad polowa zalecanej dawki...
no ale demon błyszczy, siersc ma piekna...[/quote]

Hmm ja mam podobny problem.. Suczka jest dorosła a piesek młodziutki.. Od niedawna, po lekkiej reprymendzie od weta przeszlismy na stala karme..
I tu zaczeły się problemy bo suczka woli karme szczenięcą a piesek dorosłą.. teraz poprostu mieszam im te 2 karmy i daje im razem jeść.. A jedzą royala dla jamników i bosha dla szczeniat

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może dlatego, że na światówce nakupowałam trochę? :evil_lol:
Nie wnikając samego faktu, że potem musiałam to dźwigać, zanim szatnię znalazłyśmy. Dobrze, że wogóle mi powiedziałaś, że jest szatnia, bo inaczej chyba by mi się ręce wyciągnęły :lol:
Po Boschu chyba powrócimy do RC, bo moje zwierzaki bardzo się ucieszyły z próbek, które mi przesłano ;)

Martuś, przysłali Ci próbki? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viz']Może dlatego, że na światówce nakupowałam trochę? :evil_lol:
Nie wnikając samego faktu, że potem musiałam to dźwigać, zanim szatnię znalazłyśmy. Dobrze, że wogóle mi powiedziałaś, że jest szatnia, bo inaczej chyba by mi się ręce wyciągnęły :lol:
Po Boschu chyba powrócimy do RC, bo moje zwierzaki bardzo się ucieszyły z próbek, które mi przesłano ;)

Martuś, przysłali Ci próbki? :)[/quote]

Próbki zostały skonsumowane 10 min po odebraniu paczki :evil_lol:

Moje niestety też royala wolą, wiec jak sie Bosch skończy to przechodzimy na royala ale już dla dorosłych:) (jeszcze troche to potrwa bo zostało mi 1.5kgtego boscha:eviltong:

Hyhy najlepsza była podróż do pociągu z tymi torbami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ojjj tak "najfajniejszy" z pewnością :lol: :lol: :lol:
Mam wrażenie, że moje ręce się wydłużyły przynajmniej o cm :evil_lol:

Mi zostało jakieś 2 kg z tych 5, co przywiozłam. Myślałam też nad Acaną. Ważne, zeby karma była dla psów aktywnych, bo moje mają chyba odpowiedniki ludzkiego ADHD. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='Matusz5'][COLOR=navy][B]ja obecnie swojego karmię suchą karmą- Britt Adult[/B][/COLOR]

[B][COLOR=navy]jestem zwolennikiem mieszania z mokrą[/COLOR][/B]

[B][COLOR=navy]mokra to: ryż z kurczakiem i warzywami, surowa wieprzowina, gotowana wątróbka,[/COLOR][/B]

[B][COLOR=navy]żółtko raz w tygodniu[/COLOR][/B][/quote]

nie wolno podawać psu surowej wieprzowiny, tylko mieso wolowe lub cielęce/surowe/

Link to comment
Share on other sites

[quote]Matusz5;8016276
[B][COLOR=navy]a tak a propos to czemu nie można wieprzowiną?[/COLOR][/B][/quote]surowa wieprzowina moze zawierac niebezpieczne wirusy dla psa/Mięso wieprzowe może być też zarażone chorobą Ajuszkiego, której nie da się wykryć przy badaniu. Choroba dla psa jest bardzo niebezpieczna, a u człowieka się wcale nie objawia/.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 years later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...