Jump to content
Dogomania

Biały owczarek niemiecki???


Recommended Posts

wczoraj w awanturze o kase byl bialy...

ale w odpowiedzi to jako pierwszego skreslilam niemieckiego i szok :o

w ksiazce czytalam ze duze bledy w umaszczeniu, albinizm (brak pigmentu) dyskwalifikuje z wystaw oraz hodowli...

osobiscie nie spotkalam bialego owczarka niemieckiego

Link to comment
Share on other sites

Bialy owczarek niemiecki jest zarejestrowany jako bialy owczarek szwajcarski.Rasa ta powstala przez wyodrebnienie bialo umaszczonych ONow.chyba jeszcze nie jest w pelni uznana przez FCI(jesli dobrze pamietam nie ma prawa do CACIBu).

Natomiast biale umaszczenie psow pochodzacych z hodowli ONow jest wada dyskwalifikujaca.

Podsumowujac bialy owczarek szwajcarski to rasa pochodzaca od owczarkow niemieckich powstala przez krzyzowanie bialych osobnikow ONow.

Link to comment
Share on other sites

Białe owczarki niemieckie długowłose są zarejstrowane w Związku Owczarków Niemieckich Długowłosych w Polsce/ZOND/ z siedzibą we Wrocławiu. Stronka której link powyżej jest właśnie hodowlą tego Związku.NIE jest to odmiana albinotyczna.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja ma pierwszą w Polsce zarejestrowaną w Polskim Związku Kynologicznym hodowlę psów rasy Biały Owczarek Szwajcarski bo taka jest nazwa tej rasy od momentu gdy została zatwierdzona przez FCI tj. listopad 2002.Zapraszam na swoją stronkę. Pochwalę sie jeszcze ,że moja suczka była pierwszym psem tej rasy w PZKynologicznym.Obecnie jest ich 6 sztuk, w różnych oddziałach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kiedy jeszcze chodziłam na szkolenie psów, to tam była biała ONka, nazywała się Aja, i to prawda, że z wyglądu była trochę taka nie ONowa, niby owczarek, a taki jakby nie owczarek :lol: , jak się zapytałam, czy to jest ON, to nie mogłam uwierzyć, że rzeczywiście tak jest. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej. Ja zaczynam z hodowlą białych owczarków szwajcarskich, mam 6 miesięczną długowłosą suczkę. To od razu nasuwa odpowiedź na pytanie poprzednika. Wzorzec BOS wyróżnia dwie odmiany włosa krótkowłosą i długowłosą. Każdego kto chce zapoznać się z historią tej rasy oraz jej wzorcem zapraszam na moją stronę www.bialyowczarek.pl na niej są teakże inne informacje dotyczące tej rasy, a już niedługo pojawią się następne teksty - zapraszam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 years later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Fundacja Medor']dostałam maila pan poszukuje zaginionego z tatuażem psa tej rasy komu mogę wysłać maila z informacjami potrzebna pomoc w odnalezieniu[/QUOTE]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/226447-Zagin%C4%85%C5%82-BIA%C5%81Y-OWCZAREK-SZWAJCARSKI-%21%21%21?p=19032223#post19032223"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226447-Zagin%C4%85%C5%82-BIA%C5%81Y-OWCZAREK-SZWAJCARSKI-!!!?p=19032223#post19032223[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='ganjunia']Piękne psy chociarz budową nie przypominają owczarka niemieckiego. Ale widomo bo to odrębna rasa :wink:[/QUOTE]
Nie przypominaja ,bo populacja BOSów jest nieduża w stosunku do ONów,a hodowcy BOSów kładą dosyć duzy nacisk na to aby białasów nie"przerasowic"czyli nie sprowadzic ich wygladu do obecnego wzorca owczarka niemieckiego-czyli głownie nie chca aby BOS miał tak strasznie opadajacy zad .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...