Jump to content
Dogomania

Wymagania tej rasy jeśli chodzi o ruch


PUENTA imszar

Recommended Posts

Wbrew temu co sie powszechnie sądzi charty nie są aż takie wymagające pod wzgledem ruchu ( słyszałam już opinie, że chart musi biegać cały dzień, albo, że trzeba z nim 50 km codziennie przebiec), ani nie są tak głupie jak się o nich mówi. Wręcz przeciwnie to bardzo inteligentne psy. Szybko się uczą, są bardzo czyste i bardzo rodzinne. Tydzień temu nasz 5 miesięczny borzoi pojechał do nowego domu. Pani jest nim zachwycona. Po 3 dniach zaczęła go na spacerze spuszczać ze smyczy. Pies wraca na zawołanie, choć w nowym domu dostał nowe imię. Borzoie w sumie sa bardzo spokojne w domu, wręcz flegmatyczne. Na dworze chętnie biegają, ale potrzebują tyle samo ruchu co inne psy. Charty sa bowiem szybkie, ale to krótko lub sredniodystansowce. Myslę, że 3 spacery dziennie , w tym jeden, na którym borzoi może sie wybrykać w zupełności wystarczą.W tej chwili mamy 7 borzoi. Wszystkie nasze psy są spuszczane ze smyczy i nie mamy jak dotąd problemów z odwołaniem psa. Uważam, bowiem, że to nie sprawa rasy, ale odpowiedniego wychowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Nie tylko ty ! ;) To moje ukochaniutkie charciolki razem z greyhoundami (lecz borzoie na pierwszym miejscu) i duzo o nich wiem ;) Bynajmniej jeszcze się ucze :D I nawet planuje zakup takiego garbatego anioła ;) Juz nie moge sie doczekaccc ~!
Pozdrawiam wszystkich wielbicieli rasy :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...