Jump to content
Dogomania

rodowód


MartynaP

Recommended Posts

zastanawiam sie czy to mozliwe zeby kupic psa z rodowodem za 200 zł. :-o
dokladnie chodzi mi o owczarka niemieckiego-pan chce sprzedac suke za 200 zł. mowi ze jest z rodowodem.Czy to mozliwe? co powinno znajdowac sie na takim rodowodzie?(bo nigdy nie widzialam :oops:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartynaP']zastanawiam sie czy to mozliwe zeby kupic psa z rodowodem za 200 zł. :-o
dokladnie chodzi mi o owczarka niemieckiego-pan chce sprzedac suke za 200 zł. mowi ze jest z rodowodem.Czy to mozliwe? co powinno znajdowac sie na takim rodowodzie?(bo nigdy nie widzialam :oops:)[/quote]
[B][I]a ile suka ma lat / miesięcy ? może jest chora?może chce sprzedać bo jego sytuacja życiowa go zmusiła do tego..[/I][/B]
[B][I]masz jakieś informacje na temat tej suki?[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Psa z rodowodem można nawet dostać za darmo, zwłaszcza jeśli zajdą jakieś konkretne okoliczności i zwykle chodzi o psa dorosłego i nie wystawianego lub nie rokującego.
W życiu różnie się układa, a nie każdy od razu to zdzierca. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartynaP']zapytam sie oczywiscie co i jak i dlaczego-bo pierwszy raz sie z czym takim spotykam
czy mozna taki rodowod sfałszowac??? :oops:[/quote]
[B][I]zobacz czy ma tatuaż w uchu i czy ten sam jest w rodowodzie...po czym możesz zadzownić do ZK i się zapytać czy jest zarejestrowany taki pies o takim tatuażu.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Ostatnio na dogo ktoś znalazł yorka który miał tatuaż należący do 4 psów. Więc wszystko jest możliwe.[/quote]

no tak ludzie sa do wszystkiego zdolni.
Planowalismy kupic owczarka ale ciagle zbieram kase :cool3: wiec to ogloszenie mnie przyciaglo i jednoczesnie zastanowilo.
Link moge podac na pw choc tam nie zawiele pisze tylko tyle ze sprzeda za obojetnie jaka cene

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]Książeczka jest obowiązkowa przy każdym psie...a gdzie zapisujesz terminy szczepień,odrobaczenia i ewentualnych zabiegów? pies jak człowiek - musi mieć książeczkę zdrowia.[/I][/B][/quote]

no czasami ludzie tylko psa odrobacza i juz :shake:


posty skakaja ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartynaP']rozumiem ze przy takim psie z rodowodem ksiazeczka jest obowiazkowa[/quote]
[B][I]Książeczka jest obowiązkowa przy każdym psie...a gdzie zapisujesz terminy szczepień,odrobaczenia i ewentualnych zabiegów? pies jak człowiek - musi mieć książeczkę zdrowia.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartynaP']rozumiem ze przy takim psie z rodowodem ksiazeczka jest obowiazkowa[/QUOTE]

dokladnie ksiazeczka powinna byc zawsze :-) podaj linka na PW


widzialam... ta aukcja jest podejzana. skoro jestes ze slaska proponuje tam zadzwonic pojechac zobaczyc i to zdjecie z zamazana twarza eh... a ja sie nie znam na ONkach ale one mi sie jakies takie lewe wydaja :-) Spytaj skad jest i czy mozna podjechac zobaczyc pytaj o rodzicow o osiagniecia itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']dokladnie ksiazeczka powinna byc zawsze :-) podaj linka na PW


widzialam... ta aukcja jest podejzana. skoro jestes ze slaska proponuje tam zadzwonic pojechac zobaczyc i to zdjecie z zamazana twarza eh... a ja sie nie znam na ONkach ale one mi sie jakies takie lewe wydaja :-) Spytaj skad jest i czy mozna podjechac zobaczyc pytaj o rodzicow o osiagniecia itd...[/quote]

wlasnie wyslalam panu zapytanie kiedy mozna podjechac-czekam na odpowiedz

czyli tak:
-sprawdzic tatuaz w uchu i w rodowodzie
-zadzwonic do zk i zapytac czy taki pies jest zarejestrowany-jakie dane tam bedzie trzeba podac?
-czy jakies dodatkowe zaswiadczenia lekarskie powinien miec ten pies


moze podrzuce link na owczarkach?

Link to comment
Share on other sites

Zacznijmy od tego, ze z rodowodowym psem musisz dostac nie tyle ksiazeczke zdrowia psa, co METRYKE! I tamte dane musza sie zgadzac z psem i w ZK.

Pogadaj, czemu sprzedaje, w jakim wieku jest pies... Zobacz, jakie warunki sa w hodowli.

// podaj linka jak mozesz na PW :)

Link to comment
Share on other sites

napisalam do pana maila z pytaniami o wszystko co mnie zastanawia czekam na odpowiedz-mam nadzieje ze odpisze.
Bede chciala i tak podjechac do niego zobaczyc te psy wtedy w cztery oczy lepiej sie rozmawia no i zobacze na zywo wszystko.

a co to znaczy ze pies jest petem???

Link to comment
Share on other sites

Hm.. jeśli to taki hodowca to nie napisałby, że szczeniaki z rodowodem, tylko z metryką/papierami - rodowód wyrabia właściciel osobiście w ZK. Ja bym jeszcze chciała mieć wgląd do rodowodów rodziców i ich osiągnięć na wystawach - równie dobrze i pies i suką mogą być z rodowodami, ale nigdy nie były wystawiane, więc nie masz pewności, czy nie mają żadnych problemów zdrowotnych.

PET to pies z wadą genetyczną - którego od razu dyskwalifikuje się jako reproduktora/sukę hodowlaną.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za linka.

Dodajmy jeszcze, ze wady PETa to np. nieprawidlowy zgryz, brak jakiegos zeba czy tez zle umaszczenie - wady kompletnie nieszkoliwe dla psa :)

No wlasnie, szczeniaki z rodowodem... Musza miec metryke, ewentualnie rodowod, jezeli sa starsze [wyrabianie rodowodu trwa...], a zdjecia na aukcji - stare. Nie daj sie naciagnac na dosylanie dokumentow poczta albo kopie rodowodu matki ;) To nic nie daje, tylko konkretny dokument, wystawiony na danego psa, z tym samym tatuazem.

Link to comment
Share on other sites

pan nie odpisal-jutro rano do nieogo zadzwonie
dam znac co powiedzial

[quote name='dog_master']Dzieki za linka.

Dodajmy jeszcze, ze wady PETa to np. nieprawidlowy zgryz, brak jakiegos zeba czy tez zle umaszczenie - wady kompletnie nieszkoliwe dla psa :)
[/quote]

wlasnie dzieki ze to napisalas bo juz myslalam ze to jakies wady ktore moga psu utrudniac zycie

Link to comment
Share on other sites

Sprawdz czy psiak ma metryczkę.
A najlepiej to zadzwon do związku i zapytaj o tą hodowle, kogoś kto zna się na owczarkach.
Być może pis/suczka są juz starsze i hodowca chce sprzedać je po kosztach.
O ile się nie mylę owczarki tez powinny mieć zaświadczenie od dyslazji:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...