Jump to content
Dogomania

Konkretny trymer - praca "przy uszach"


Ajrisz

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie do ludzi, ktorzy trymuja samodzielnie, czy do usuwania martwych wlosow z uszu, uzywacie jakichs specjalnych trymerow, czy moze sa te same "urzadzenia", jak w przypadku siersci na lapach, kufie etc. Przed soba mam katalog Cherrybrook'a, trymerow dostepnych mnostwo, w roznych kolorach, roznej wielkosci, niemniej jednak nie ma napisanego konkretnego zastosowania. A mnie jest potrzebny tylko taki do uszu... :roll: Bede wdzieczna za wytlumaczenie, i moze za jakies zdjecie, takiego przedmiotu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz na myśli wyskubywanie z uszu włosów to ja to robię pęcetą poprostu lub palcami. O ile wiem to znajomi także w ten sposób usuwają włosy z kanałów usznych.Nie słyszałam o jakimś specjalnym przyrządzie służącym do tego celu.Ale może nie myślimy o tym samym.Pozdrawiam :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie.

Chodzi mi o trymowanie uszu - strona zewnetrzna. Z tego co sie orientuje u border collie, siersc na portkach, brzuchu i nogach sie strzyze, uszy natomiast wymagaja trymowania. Siersc na nich musi byc wyrownana etc. Wczesniej korzystalam z uslug fryzjera, ale teraz Raisa juz mi zarosla, a ja sama chcialabym sprobowac. :wink:

Reasumujac - potrzebny mi wlasnie taki nozyk 8)

Link to comment
Share on other sites

Radziłabym spytać hodowcy. Mnie się wydawało, że uszy u boder collie traktuje się nożyczkami (słowo po angielsku jest "trim", ale to znaczy przycinać nożyczkami - trymerem to raczej "strip"), ale może źle pamiętam. Mogę Ci powiedzieć, jakiego trymera ja używam do uszu, ale ja mam teriera, więc to wcale niekoniecznie to same, a wystawiający hodowca powie Ci dobrze.

Link to comment
Share on other sites

ja uszy moich Szarych trymuję po prostu palcami albo jak mi się uda pożyczyć to trymerem, takim zwykłym Trixie (czerwonym), ale bordery mają inny włos i mi też wydawało się, że przy takim włosie raczej się strzyże?

Link to comment
Share on other sites

Myslalam podobnie - zreszta u Raisy widoczne byly tzw "slady nozyczek" na zewnetrznej powierzchni uszu. Niemniej jednak, przygladalam sie troche psom, podczas wystawy i ich uszy byly malo owlosione, a wrazenie bylo takie jak po wytrymowaniu. Pozniej pytalam polskiego hodowcy border collie, i on rowniez potwierdzil - uszy sie trymuje.

Zreszta w ksiazce napisane jest "never use scissors to trim unruly head hair", oni po prostu polecaja wyrywanie wlosow palcami, tylko, ze ja sobie tego w ogole nie wyobrazam :o . Zaraz napisze maila do hodowcy, osobiscie myslalam, ze wybierajac trymer, rodzaj siersci nie bedzie miec wiekszego znaczenia.

A fryzjer jakiego trymera używał?

Nie mam bladego pojecia, o ten fakt, rowniez nie zapytalam, a psa po prostu zostawilam, i pozniej odebralam "gotowca".

O Marsach slyszalam, sa u nas dostepne, ale do siersci terrierow, wiec sama nie wiem... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...