Jump to content
Dogomania

'Biały Kieł' - Jack London.


Paulina87

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Marta_Ares']wlasnie macie jakies psie ebooki wyyjezdzam niedlugo na wycieczke czeka mnie 24 godzinna podroz szukam czegos ciekawego dla zabicia czasu:evil_lol:[/quote]

to nie lepiej coś "papierowego" skołować? ;)

gdzies mialam adres strony z mnostwem e-booków, muszę jej poszukać

Link to comment
Share on other sites

w formie "papierowej" tez bedzie wlasnie czekam na przesylke z empiku
"Marley i ja" mam nadzieje ze do niedzieli dojdzie:lol: Wczoraj latalam po miescie ale za kazdym razem slyszalam ze juz sprzedane. A w empiku podobno ktos chwile przedemna wykupil ostatni egzemplarz:cool1::angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[IMG]http://www.lideria.pl/img_big/79351.jpg[/IMG]

Czytaliście może książkę "Biały Kieł"? Ja właśnie dzisiaj skończyłam ją czytać i moim zdaniem jest bardzo ciekawa. Co prawda na początku nie bardzo chciało mi się jej czytać, bo nic się w gruncie rzeczy nie działo, ale potem, kiedy akcja się nieco rozkręciła, bardziej ta książka zaczęła mnie interesować. :) Najbardziej podobało mi się, kiedy po walce z buldogiem, Białym Kłem zaopiekował się Weddon Scott. Dalsze przygody bardziej mnie zaciekawiły od tych wcześniejszych.
Książka jest opisana 'okiem' Białego Kła - oswojonym wilku mającym w sobie część psiej krwi. Można zaobserwować, jak myśli główny bohater książki, jak bardzo mogą wpłynąć na jego zachowanie wcześniejsze wydarzenia oraz przede wszystkim jest pokazana miłość pomiędzy nim a człowiekiem.

Czy ktoś z Was czytał już tę powieść? Jakie macie na ten temat opinie?

Link to comment
Share on other sites

Ja też chciałabym film do tego obejrzeć. Może kiedyś będzie ponownie w telewizji. :)
Co do tych walk psów - zgadzam się, również ich nienawidzę... W książce Biały Kieł ze wszystkimi psami wygrywał, aż do starcia z buldogiem Cheeroke. Po tej okrutnej walce Weddon Scott oraz Matt uratowali mu życie.

Link to comment
Share on other sites

"Biały Kieł" i "Zew Krwi" Londona to moje ukochane książki z dzieciństwa. :loveu:
A "Białego Kła" mam nawet po angielsku:cool3:

Nawet nie wiedziałam, że to jest teraz lekturą. Szkoda, za moich czasów jedynymi "psimi" książkami omawianymi w szkole były "Lampo" i "Puc, Bursztyn i goście".

Film oglądałam jeden taki, w którym Białego Kła grał owczarek niemiecki, drugi jakiś w formie serialu, ale średnio mi się podobały.

Link to comment
Share on other sites

Tylko tak dla sprostowania - 'Biały Kieł' jest jedną z ośmiu zadanych u mnie w szkole książek, które można było wybrać do przeczytania w te wakacje i wykonania zadań w specjalnym na to zeszycie. ;) Inne, podane książki nie były lekturami. Przed wyszukaniem obrazka do wklejenia tutaj też nie wiedziałam, że jest to lektura. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo cenię książki Londona. Ale z książek o tematyce, jaką one mają chyba jednak wolę Curwooda. Poczytajcie... :cool3: Warto.

A ekranizacja jakoś specjalnie mi się nie podobała. Książka lepsza. ;) W filmie sporo takich hmm... niedociągnięc, niezgodnych z książką.

Link to comment
Share on other sites

JA i czytałam książkę i oglądałam film. Obie wersje mi się podobały, jednak książka dużo bardziej. W filmie wiele rzeczy się różniło od tego, co pisał autor.

Ale tak jest chyba zawsze, film nigdy nie jest kopia książki i jeszcze nigdy nie miałam tak, ze gdy oglądałam film stwierdziłam ''film jest ciekawszy'' ;) Książka zawsze górą :)

Link to comment
Share on other sites

Po kilka razy czytałam książki Londona. Bardzo mi się podoba jego sposób pisania. Pisałam nawet pracę na 2 tyś. słów na podstawie tych książek. Tytuł pracy był mniej więcej: Związek między człowiekiem a zwierzęciem w książkach Londona. Temat nie związany z kierunkiem studiów, ale chciałam coś o psach i sobie wykombinowałam- z literaturą amerykańską się to wiąże więc zarzucić mi pani nic nie mogła :cool3:.
Książek Curwooda jeszcze nie czytałam, ale teraz wakacje więc może jakaś mi w ręce wpadnie ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...