Jump to content
Dogomania

Pies w pociągu


Lady

Recommended Posts

Wg przepisów pies nie może siedziec na siedzeniu. Ale jesli to mały pies, a na siedzenie połozymy kocyk czy recznik to konduktor nie powinien sie czepiac (moje czasem tak włąsnie jada jesli jest kilka miesc wolnych w przedzile), i jeszcze nikt nie miał nic przeciwko temu. Kagańce mam, ale nigdy nie zakładałam, za to byłam swiadkiem, jak kondukor poprosił własciciela malamuta, aby mu załozył kaganiec (chyba tylko z powodu jego wielkosci, bo pies był baaaaaardzo spokojny).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja ostatnio przewoziłam przy okazji schroniskowego niuńka do nowego domu, zabrałam mu posłanko na podłogę, ale chłopak grzecznie siedział, kaganiec miałam pro forma, nie kazano mu zakładać. Trafiliśmy na kradzież sieci pod wrocławiem i zamiast 4,5 godziny jechaliśmy przez prawie 9, co skończyło się spacerem po peronie w Opolu i dokładnym oznaczeniu go przez Lupka:evil_lol:konduktor jeszcze zachęcił nas, abyśmy spokojnie pochodzili, bo czekaliśmy na lokomotywę:cool1:.
Ale moja rodzicielka ostatnio zabłysnęła przy okazji podróży pociągiem, jechała od rodziny z młodszym bratem. Gdzieś się przesiadali z szynobusa, a ponieważ był dość spory odstęp między pociągiem i peronem pewna pani miała problem ze swoją ONką, bo tamta się bała wyjść i się położyła w wagonie. Konduktor już po policję dzwonił. Na co moja mama sciagnęła katanę i jedną nogą zaparła się o pociąg, psa za bary złapała i wyciągnęła;) stwierdziła, ze miała kaganiec to sie nie bała;) To skutek tego, ze nasz Bismarck na początku nei chciał z nią wychodzić, a jak ja wyjezdzam na uczelnię to musiała go wyciągać na spacer spod biurka lub ze schodów sprowadzać. No i doszła do wniosku, że jakby babka miała szelki to by było jej łatwiej z psem:diabloti:
Bilet dla psa na pociągi pospieszne i osobowe tylko 4zł kosztuje-kupowałam to wiem, na IC sa droższe, ale płaci się niezależnie od długości trasy tyle samo.

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio wiozłam 2 psy do Sopotu. W tamta strone, tak sie zlozyło, ze byłam sama w przedziale. Jak przyszedł pan konduktor, to poprosiłam o bilet dla drugiego psa. Pan był baaardzo zdziwiony, ze nie chciano mi w kasie sprzedac :razz:. Za chwile przyszedl jego kolega, i powiedział, ze to dlatego, ze jedna osoba moze przewieźć 1 psa. Na to pierwszy pan konduktor zdziwiony - ze to bzdura przeciez, bo jemu sie kiedys zdarzyło, za jakas pani wiozła sama 4 :evil_lol::evil_lol: psy na wystawe w Poznaniu. No i jak ktos na wystawe jedzie, to jak ma psom bilety kupic??

W drodze powrotnej konduktor bez problemu wypisał bilet dla psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam :) Niedługo czeka mnie 5 godzin podróży z 7tygodniowym szczeniaczkiem rasy shih tzu, którego planuję adoptować. Jak tak mały piesek będzie się zachowywał w pociągu? Jak ułatwić mu podróż? Czy wygodniejszy będzie zakup zamkniętego kontenerka czy bezpieczniej będzie czuł się w otwartym kartonie?

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A ja wybieram się ze swoim 1,5 rocznym Yorkiem pociągiem do Bydgoszczy.
Podróż będzie trwała ok.4 godziny.

Koffi będzie jechał pierwszy raz pociągiem i trochę się obawiam.
Postanowiłam kupić torbę transportową a nie plastikowy transporter.
Macie może jakieś polecone modele?

:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś jechałam...co prawda nie pociągiem ale autobusem z 3 miesięcznym pinczerkiem miniaturowym.Pan kierowca jeszcze pomiział Lusię jak wsiadałyśmy :loveu: jechałyśmy bez kagańca i bez kontenerka.A tak wogóle niektórzy mówią ze każdy pies ma mieć kaganiec...hmm...tylko gdzie ja mam kupić np.kaganiec dla pinczera miniatury?albo ratlerka...?? oblatałam wszystkie sklepy prawie na Lubelszczyźnie i nigdzie nie było:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Ja nie daje w dzień podróży jeść.
A mam pytanie słyszałem ,że bilet za psa podrożał.I już nie jest tak jak było czyli 4zł nie zależnie od długości trasy.:angryy:Orientujecie się może jak to teraz wygląda.?[/quote]

a własnie zmienilo się to od pierwszego grudnia zdaje się. kiedys placilam za podróz mojego psa z Elbląga do Tarnowskich Gór (Śląsk) 15 zl : w tym 2 osobowe pociągi i 2 IC lub EC. teraz place za kazdy osobowy osobno (okolo 6 zl za pociąg) plus za kazdy IC lub EC 15 zl. czyli ponad 40 zl...

Link to comment
Share on other sites

Bilet dla psa w pociagach osobowych kosztuje 4 zł w jedna stronę- nie wazne dokąd sie jedzie i czy pies jest w transporterku ; jeśli ktos korzysta z biletu turystycznego, wtedy bilet za 4 zł dla psa jest wazny w obie strony (ma waznośc tak jak bilet turystyczny);
w pociagach pospiesznych, IC,EC ( teraz to wszystko to samo, bo wszystko obsługuje IC) jeśli pies jedzie w klatce to nie płaci sie nic;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']elblag - marlbork: 4 zl ( faktycznie 4 - cos mi sie pomylilo z tymi 6zl)
marlbork warszawa: 15 zl
warszawa -katowice: 15 zl
katowice - tarnowskie góry: 4 zl

razem: 38 zl.

w maju zeszlego roku placilam za IC tylko raz, a tez się przesiadałam

z powrotem to samo.[/quote]
Charly - kto Ci sprzedawał bilet?? dlaczego kazali Ci płacic dwa razy po 15zł??:-o
prosisz bilet marlbork-katowice dla psa i płacisz 15 zł; a nie mogli Ci sprzedac za 4 zł elblag - tarnowskie góry ?
ja tez jeżdżę z przesiadkami, ale nigdy nie kupuje stosu biletów:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Czyli na pośpieszne dalej obowiązuje 4zł?:razz:Jeśli tak to gitnie:loveu:[/quote]
na pospieszne nie- pospieszne teraz IC przejeło i jak pies nie jest w klatce to płacisz 15 zł w jedna strone; jak w klatce to nic nie płacisz;
na osobowe płaci sie 4 zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...